Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cum ma ingras serios

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014
A devenit o problema mult prea pronuntata , am 185 cm si abia 59 kg la aproape 17 ani. Ce pot face? Parca mananc bine si nici nu ma chinui sa fac efort ,atunci de ce nu sunt obez :))) ?

#2
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 06.03.2016
Tu defapt trebuie sa faci muschi, nu grasime.

#3
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 06.07.2005
Cand mai apar topicuri de genul, va rog sa lasati si numele/adresa doctorului care le recomanda pacientilor sa fie grasi.

#4
emi_axel

emi_axel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 29.08.2007
Mergi la sala, lasa ingrasatul ca nu te ajuta cu nimic.

#5
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014
La sala e o idee , dar am probleme cu spatele , cam e contraindicat , sau eu nu stiu :)) ambitia e prea mica pt sport. Nu recomanda medicii sa fii gras , dar chiar toata lumea ,si medicii  chiar imi zic sa mai pun ceva pe mine ;))

Edited by exydos, 29 September 2016 - 18:18.


#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postexydos, on 29 septembrie 2016 - 18:01, said:

A devenit o problema mult prea pronuntata , am 185 cm si abia 59 kg la aproape 17 ani. Ce pot face? Parca mananc bine si nici nu ma chinui sa fac efort ,atunci de ce nu sunt obez Posted Image)) ?
Mai ai un pic de rabdare si spera ca nu vei avea nevoie de sfaturi de slabit.

#7
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,938
  • Înscris: 02.09.2005
baga mezeluri cat mai ieftine, shaorma, pizza, bereeee etc... o sa te ingrasi ca porcu', burta mare si brate si picioare de barza...

#8
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 06.07.2005

View Postexydos, on 29 septembrie 2016 - 18:17, said:

La sala e o idee , dar am probleme cu spatele , cam e contraindicat , sau eu nu stiu Posted Image) ambitia e prea mica pt sport. Nu recomanda medicii sa fii gras , dar chiar toata lumea ,si medicii  chiar imi zic sa mai pun ceva pe mine Posted Image)

Miscarea e necesara pt orice organism viu, statul degeaba te omoara.
Ce probleme ai cu spatele ? In functie de cat de grav e poti adapta activitatile fizice pe care le poti desfasura.

#9
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014
Am incercat si asa @jericho dar nu m am ingrasat si am renuntat.
@pasilla , eu gras , cam nu mi vine a crede.

#10
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Niste vitamine, intreaba un medic ce anume. Sau fructe dupa masa.Nu cred ca e bine sa pui mai mult de 4-5 kg prin aceasta metoda.Trebuie sport pt a pune mai multe kg si pt a-ti pastra si forma corpului.

Edited by ionutz_joe2009, 29 September 2016 - 18:29.


#11
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014

View Postvimann, on 29 septembrie 2016 - 18:27, said:



Miscarea e necesara pt orice organism viu, statul degeaba te omoara.
Ce probleme ai cu spatele ? In functie de cat de grav e poti adapta activitatile fizice pe care le poti desfasura.
Nu stiu de ce , dar parintii nu vor sa mearga cu  mine sa mi fac niste analize sa vad ce am , ca nici eu nu stiu . Ma doare spatele in unele zile , undeva prin zona lombara , se vede un pic si dupa mers ca nu merg drept , ci ghebos , da , de la pc.

#12
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Mananca cum ai mancat si pana acum, nu te forta. Nu-ti dori sa te ingrasi, nu o sa scapi usor de grasimea de pe burta. :P

Spre exemplu eu am 18 ani, 178cm si 63,5 kg. In iarna aveam 66 insa am slabit treptat si corect prin exercitii fizice usoare/moderate + alergat in fiecare zi. Din pacate nu mai pot sa fac nimic pentru ca scoala imi cam ocupa timpul.

#13
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014

View Postionutz_joe2009, on 29 septembrie 2016 - 18:27, said:

Niste vitamine, intreaba un medic ce anume. Sau fructe dupa masa.Nu cred ca e bine sa pui mai mult de 4-5 kg prin aceasta metoda.Trebuie sport pt a pune mai multe kg si pt a-ti pastra si forma corpului.
Mananc si fructe a dracu de mult, nu vreau sa bag medicamente

#14
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View Postexydos, on 29 septembrie 2016 - 18:01, said:

A devenit o problema mult prea pronuntata , am 185 cm si abia 59 kg la aproape 17 ani. Ce pot face? Parca mananc bine si nici nu ma chinui sa fac efort ,atunci de ce nu sunt obez Posted Image)) ?

Consuma multa ciocolata, shaorma, bea multa cola si stai toata ziua in fata calculatorului!
Reteta garantata.....Posted Image

*Devii obez in maxim 6 luni!

Edited by xmanyacs77, 29 September 2016 - 18:35.


#15
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Inca n-ai descoperit tu ce-i bun... poti incepe cu astea:

http://www.lidl.ro/r...Detail&id=60598

http://www.lidl.ro/r...Detail&id=60601

http://www.lidl.ro/r...Detail&id=60602

Succesuri! :P

#16
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 06.07.2005

View Postexydos, on 29 septembrie 2016 - 18:29, said:

Nu stiu de ce , dar parintii nu vor sa mearga cu  mine sa mi fac niste analize sa vad ce am , ca nici eu nu stiu . Ma doare spatele in unele zile , undeva prin zona lombara , se vede un pic si dupa mers ca nu merg drept , ci ghebos , da , de la pc.

Durerea de spate e caracteristica rasei umane. N-ai de unde sa stii daca e o problema serioasa sau doar inactivitate (musculatura spatelui jeleu). Inclin sa cred ca e varianta a doua. Poti incepe prin miscare usoara/moderata si daca nu doare nimic, e clar.

#17
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014
Nu vreau hepatita , diabet  , mersi :))Vreau doar sa nu ma ia lumea de " nu am ce manca acasa" sau " arat mai grav decat foametea din 46 :))

#18
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Esti tanar,nu este nicio tragedie. Si eu am fost scandura in tinerete,:) dar acum sunt ok. Fa sport,alergare sau ce vrei tu fara sa te stresezi.
Singura problema este cand bate vantul,urmeaza solutia mea,imi bagam cate o  caramida in buzunar sa nu ma sufle vantul.
Daca imi aduc aminte,tot 59 de kg aveam,dar cu caloriferul in spate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate