Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

lenovo vibe shot e praf pe baterie

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
bazatulboss

bazatulboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 20.05.2016
Îmi propusesem mâine sa merg la e... în showroom să cumpăr lenovo vibe shot,  dar am rămas blocat când am citit pe forum , toată lumea se plânge de baterie. E chiar așa proastă ??? Nu mi vine sa cred. Știe cineva un telefon cu baterie ok, sa aibă 3gb ram, 32 gb stocare internă, 4g ??? Buget 1500 lei.
  Vă rog mult, vreau să merg mâine sa l cumpăr, aștept sfaturile voastre. De lenovo vibe shot  nu mai poate fi vorba din cauza bateriei . Mulțumesc.

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
de unde crezi ca ii vine numele de shot...

#3
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View Postbazatulboss, on 29 septembrie 2016 - 11:53, said:

Știe cineva un telefon cu baterie ok, sa aibă 3gb ram, 32 gb stocare internă, 4g ??? Buget 1500 lei.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, bateria de 4000mha si e cu mult sub bugetul tau. Eu am versiunea standard din februarie si pana acum sunt multumit, sotia are versiunea Pro care are camera de 16Mp si procesor mai bun si se misca super. Ca baterie, daca nu te joci pe el si il folosesti strict ca telefon te poate tine si 4 zile. O singura data I-am descarcat bateria intr-o zi, facand cam 1000+ de poze.

Din auzite si LG G3 e bunicel, dar nu am butonat.

Daca bateria e criteriul principal, mai ai Asus Zenfon - 5A (dar n-am auzit chestii prea bune despre el), Outkitel K10000 (10A), Lenovo Vibe P1 (5A), Allview P8 Energy 6A (dar parerile sunt impartite cu asta).

Sau poti sa-ti iei Vibe Shot si iti iei o baterie externa de 10 sau 15A

Edited by un_dac, 29 September 2016 - 12:10.


#4
bazatulboss

bazatulboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 20.05.2016

View Postun_dac, on 29 septembrie 2016 - 12:08, said:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, bateria de 4000mha si e cu mult sub bugetul tau. Eu am versiunea standard din februarie si pana acum sunt multumit, sotia are versiunea Pro care are camera de 16Mp si procesor mai bun si se misca super. Ca baterie, daca nu te joci pe el si il folosesti strict ca telefon te poate tine si 4 zile. O singura data I-am descarcat bateria intr-o zi, facand cam 1000+ de poze.

Din auzite si LG G3 e bunicel, dar nu am butonat.

Daca bateria e criteriul principal, mai ai Asus Zenfon - 5A (dar n-am auzit chestii prea bune despre el), Outkitel K10000 (10A), Lenovo Vibe P1 (5A), Allview P8 Energy 6A (dar parerile sunt impartite cu asta).

Sau poti sa-ti iei Vibe Shot si iti iei o baterie externa de 10 sau 15A
Asus zenfone nu mi place cum se vede, la maxim luminozitatea e întunecat rău,  l am văzut la e... în showroom.  Și eu optam pt xiaom redmi note 3 pro dar nu l găsesc decât pe culoare Gold și nu mi place. Mai optasem pt xiaomi mi 4s , nu Gold , dar nu l găsesc nici pe acesta nicăieri să merg mâine să cumpăr unul dintre ele.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postun_dac, on 29 septembrie 2016 - 12:08, said:

Din auzite si LG G3 e bunicel, dar nu am butonat.
Daca Lenovo Vibeshot e praf la baterie, LG G3 e si mai si. Plus ca rezolutia aia de ecran il ajuta sa sacadeze de multe ori in meniu sau aplicatii simple.

#6
bazatulboss

bazatulboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 20.05.2016

View Postun_dac, on 29 septembrie 2016 - 12:08, said:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, bateria de 4000mha si e cu mult sub bugetul tau. Eu am versiunea standard din februarie si pana acum sunt multumit, sotia are versiunea Pro care are camera de 16Mp si procesor mai bun si se misca super. Ca baterie, daca nu te joci pe el si il folosesti strict ca telefon te poate tine si 4 zile. O singura data I-am descarcat bateria intr-o zi, facand cam 1000+ de poze.

Din auzite si LG G3 e bunicel, dar nu am butonat.

Daca bateria e criteriul principal, mai ai Asus Zenfon - 5A (dar n-am auzit chestii prea bune despre el), Outkitel K10000 (10A), Lenovo Vibe P1 (5A), Allview P8 Energy 6A (dar parerile sunt impartite cu asta).

Sau poti sa-ti iei Vibe Shot si iti iei o baterie externa de 10 sau 15A

Ooooffffff, acum am văzut pe youtube o prezentare a lui xiaomi redmi note 3 pro , nu are în meniu limba română. Mă îmbrăcasem să ies pe ușă să l cumpăr dintr un showroom  când am văzut pe youtube că nu are lb. română.  Cred că inebunesc . Asta e prea de tot. Zici ca e blestem. Ce naiba să cumpăr ??????

#7
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
cumpara de la chinezi (aliexpress) si cere rom multilanguage. are si romana
sau pui tu unul de pe xiaomi.eu

#8
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
in opinia mea ar trebui sa aloci mai mult timp pentru aceasta achizitie....
poate stii deja insa tin sa iti aduc aminte ca daca il cumperi din magazin nu beneficiezi de retur de marfa in 14 zile conform legii.

deci, ca sa nu o lungesc ..... recoamndarea mea este sa lasi haina in cuier si sa te asezi pe studiu in fata PC_ului.
alege cu cap si nu exclude si varianta unui 2-nd hand pana nu vezi ce iti ofera piata la acest moment.

1500lei nu sunt de colo. Si cred ca nu ai vrea sa ii arunci asa prea usor.
aloca timp pentru aceasta achizitie si documenteaza-te serios.

daca esti pe DIGI ...ai o grija in plus legata de benzi.
studiza ce iti ofera chiar operatorul tau la oferta.

#9
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Cand faci o afirmatie dasta "lenovo vibe shot e praf pe baterie", inseamna ca l-ai testat. Tu nici macar nu ai pus mana pe el.
Are o baterie mare, care tine lafel de mult ca orice alta baterie lafel  de mare, de pe orice alt telefon.
Cumpara-l online si il returnezi fara niciun motiv in 30 zile, daca nu te "coafeaza".

#10
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Topicul este o intrebare sau o afirmatie?

#11
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View Postbazatulboss, on 29 septembrie 2016 - 12:51, said:

Ooooffffff, acum am văzut pe youtube o prezentare a lui xiaomi redmi note 3 pro , nu are în meniu limba română. Mă îmbrăcasem să ies pe ușă să l cumpăr dintr un showroom  când am văzut pe youtube că nu are lb. română.  Cred că inebunesc . Asta e prea de tot. Zici ca e blestem. Ce naiba să cumpăr ??????

Are si romana, araba, chineza, japoneza, engleza, suedeza, turca, etc...

sistemul de operare este miui bazat pe android, cand ii dai drumul pentru prima data te pune sa alegi limba dintr-o lista lunga.

Edited by un_dac, 29 September 2016 - 13:38.


#12
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Daca tot te-ai setat pe Lenovo , poti sa iti iei Vibe P1 , baterie de 5000 mha , 3gb ram , 4G ,exact cum ai specificat .

#13
bazatulboss

bazatulboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 20.05.2016

View PostMihai_3, on 29 septembrie 2016 - 13:04, said:

in opinia mea ar trebui sa aloci mai mult timp pentru aceasta achizitie....
poate stii deja insa tin sa iti aduc aminte ca daca il cumperi din magazin nu beneficiezi de retur de marfa in 14 zile conform legii.

deci, ca sa nu o lungesc ..... recoamndarea mea este sa lasi haina in cuier si sa te asezi pe studiu in fata PC_ului.
alege cu cap si nu exclude si varianta unui 2-nd hand pana nu vezi ce iti ofera piata la acest moment.

1500lei nu sunt de colo. Si cred ca nu ai vrea sa ii arunci asa prea usor.
aloca timp pentru aceasta achizitie si documenteaza-te serios.

daca esti pe DIGI ...ai o grija in plus legata de benzi.
studiza ce iti ofera chiar operatorul tau la oferta.

Pai am luat ceva de la e... din magazin cu un prieten si dupa 20 de zile l-a dus inapoi . E si in magazine cu returul...

#14
bazatulboss

bazatulboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 20.05.2016

View Postun_dac, on 29 septembrie 2016 - 13:37, said:

Are si romana, araba, chineza, japoneza, engleza, suedeza, turca, etc...

sistemul de operare este miui bazat pe android, cand ii dai drumul pentru prima data te pune sa alegi limba dintr-o lista lunga.

Uite link ul clipului care ma facut sa afirm ca nu are in meniu limba romana. la minutul 1.40

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kkylUHayKXo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
bazatulboss, iti dau un sfat; RN3Pro nu este pentru tine, crede-ma.
Cauta altceva la care nu trebuie decat sa-l pui la incarcat si sa vorbesti la el.

#16
bazatulboss

bazatulboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 20.05.2016

View Postkiario, on 29 septembrie 2016 - 17:56, said:

bazatulboss, iti dau un sfat; RN3Pro nu este pentru tine, crede-ma.
Cauta altceva la care nu trebuie decat sa-l pui la incarcat si sa vorbesti la el.

Pai ce prietene ? ce ? Sincer , fara sa mi bat joc sau sa vb la misto , am disperat. Ce Dumnezeu, sa mi cumpar ???

#17
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Daca esti atehnic mai bine nu iei Xiaomi, nervi irositi aiurea si poate-l si strici.

Vezi Huawei Honor 7 la Altex, e 1500.

#18
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
la emag e 900 lei honor 7

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate