Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Parndorf (shopping) ?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Salut,
Stie cineva daca acum la sfarsit de septembrie mai sunt ceva reduceri pe la magazinele din Pandorf? Sau daca mai sunt pe altundeva reduceri (am auzit si de SCS).
Mersi

#2
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,688
  • Înscris: 22.11.2007
reduceri sunt cam intotdeauna, o idee buna este sa te uiti pe siteul lor ba chiar vezi ca uneori au si niste promotii pe siteul lor si trebuie sa printezi niste vouchere si ai reducere extra.
dar nu sunt reduceri waw....

#3
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
Pandorf nu mai e de mult ce era odata. Daca ai noroc sa prinzi punctual o reducere semnificativa la o anumita marca, e ok; daca nu, sunt preturi cam ca in orice mall.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
Parndorf e un fel de loc de pelerinaj de ani buni. dar:
- e un outlet f cunoscut, preturile nu sunt foarte mici. Nu va asteptati la minuni, mai ales la brandurile de lux.
Vedeti ofertele speciale.
- sambata e omor, se blocheaza autostrada in dreptul lor, ca la noi pe DN1. Duminica e inchis (si de sarbatorile mari).
- e bine sa studiezi harta si sa iti faci un plan de... atac.

Daca ai treaba prin zona, merita sa opresti, dar sa te duci doar pt calatorie de shopping, nu mai e o afacere.

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 bogwol, on 29 septembrie 2016 - 07:02, said:

Pandorf nu mai e de mult ce era odata. Daca ai noroc sa prinzi punctual o reducere semnificativa la o anumita marca, e ok; daca nu, sunt preturi cam ca in orice mall.

Pandorf e probabil la fel, diferenta e ca AVEM NOI mall-uri, mai ales hypermarketuri, magazine de sport, internet shopping, concurenta&shit.

De cascat gura e insa intr-adevar super si in drum nu trebuie ratat. De mers special pentru cumparaturi clar nu merita.

#6
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Ai pus punctul pe i.
Imi amintesc vremuri de acu 10-15 ani cand era Mecca cumparatorilor romani care ieseau din tara doar cu viza. Pe atunci nu erau mall-uri la noi deci n-aveai cu ce face comparatie...

#7
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Sunt niste magazine in Parndorf care nu sunt in Romania, parerea mea este ca este de mers acolo, ca si la SCS de altfel (e la 60 km distanta). Insa daca te duci cu gandul ca sunt cainii cu covrigi in coada...nu e asa.
f300 -  eu cred ca merita si mers special pentru cumparaturi (mai ales pt marcile care nu sunt la noi), dar daca faci o analiza cost/beneficii iese cum spui tu. In rest, fiecare stie ce bani are si cum ii cheltuie.

#8
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
In februarie am prins reduceri si poate in perioada asta or fi reduse produsele ramase din vara, dar nu stiu sigur. Am vazut preturi semnificativ mai mici la magazinele cu articole sportive, in ideea in care aceeasi pereche acolo era vreo 60eur si aici e vreo 100. Depinde de noroc, merita mers macar sa dai o tura daca e in drumul tau.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 f300, on 29 septembrie 2016 - 08:02, said:

Pandorf e probabil la fel, diferenta e ca AVEM NOI mall-uri, mai ales hypermarketuri, magazine de sport, internet shopping, concurenta&shit.
S-avem pardon. Magazin Ulla Popken nu există în România. Este singurul magazin de haine de la care am comandat online şi ale căror produse ni s-au potrivit din prima.

#10
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Magazinul poate nu exista dar produsele sigur le-am vazut. Iar daca e vorba online ce treaba are, vad ca sint si magazine romanesti care au astfel de produse si in caz extrem poti bine mersi comanda si de afara.

#11
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
N-am mai fost la Parndorf din 2009, aşa că nu ştiu ce schimbări sunt, dar ideea era că sunt reduceri semnificative la produsele foarte scumpe, deci cine se duce special pentru shopping, ar trebui să aibă cardul bine garnisit.
Altfel poţi să mergi acolo pentru food-court, ţin minte că am mâncat o paella excelentă. Iar la NordSee mâncarea mi s-a părut o idee mai ieftină comparativ cu NordSee-urile din mall-urile noastre.

LE: în titlu e scris corect PaRndorf. Ar fi frumos să scriem toţi corect.


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 29 September 2016 - 21:36.


#12
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,830
  • Înscris: 13.07.2011
summer sale s-a terminat si nu mai sunt reduceri mari, dar fiind produse outlet sunt reduse mai mereu. Nike spre exemplu are preturi foarte bune, in schimb la Burberry preturile sunt inca foarte piperate ca sa facem comparatie.

Din cand in cand au diferite oferte care le publica pe site, asa ca cel mai bine urmarit acolo.

Iar pentru cei ce nu au mai fost de mult, s-a modificat enorm, s-a marit, s-a construit un hotel plus ca il extind in momentul de fata din nou.

#13
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
Daca te duci sa cumperi Nike, da, poti gasi reduceri f bune. Asta e marca de volum.

Daca te duci sa cumperi din zona premium/lux, nu te astepta la minuni, dimpotriva.

#14
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 Adm, on 29 septembrie 2016 - 22:59, said:

Daca te duci sa cumperi Nike, da, poti gasi reduceri f bune. Asta e marca de volum.

Daca te duci sa cumperi din zona premium/lux, nu te astepta la minuni, dimpotriva.

Am luat eu pentru juniori geci de la Jack Wolfskin la 50 euro bucata. Mie mi-am luat la 100 euro una redusa de la 250. In februarie, cand ma intorceam de la schi. Am stat 2 ore. Asa, merita. In rest, cumparaturile le facem la Metzingen. Alta lume.

#15
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

 denky, on 01 octombrie 2016 - 22:13, said:

In rest, cumparaturile le facem la Metzingen. Alta lume.

Parndorful prezinta avantajul ca e in drum spre Romania. Metzingen e avantajos doar pt cei care vin din Franta sau din zona Stuttgartului. Este de asemenea si mai mic fata de Parndorf. Au fost si eu acolo acum vreo 2 ani, dar nu as putea spune ca m-a dat pe spate ce am gasit. Probabil si acolo trebuie sa ajungi in anumite perioade pentru a fi o "afacere".

Totusi, nimeni nu vorbeste de outletul din zona Salzburg care are aceasi proprietari ca cel de la Parndorf. Nu am fost, dar am auzit de el.

#16
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Am fost eu, in aceiasi perioada, si la Parndorf si la Salzburg. Aceiasi proprietari - "mcarthur glenn".
Nu mi-a placut la Salzburg, pare mai mult mall si nu m-a impresionat nimic, in conditiile in care nu caut mega-super reduceri. Poate si pt ca veneam dinspre germania si mi se par mai misto outleturile acolo (Metzingen, Wertheim etc.)
Daca tot suntem offtopic, cel mai misto outlet mi se pare cel de la Roermond, Olanda, e la doar 1000 km de Parndorf Posted Image

Edited by nepot, 03 October 2016 - 11:48.


#17
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 07.08.2015
Metzingen are un mare avantaj: poti cumpara oricand si de oriunde Posted Image

http://www.outletcity.com/de/shop/

#18
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

 PSC, on 29 septembrie 2016 - 10:38, said:

S-avem pardon. Magazin Ulla Popken nu există în România. Este singurul magazin de haine de la care am comandat online şi ale căror produse ni s-au potrivit din prima.
Sunteti mici de statura si grasi ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate