Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

SSD M.2

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
MihaiAcer

MihaiAcer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.07.2013
Buna ziua! As vrea sa achizitionez un ssd m.2 ( http://www.bestbuy.c...p?skuId=4279223 ) pt laptopul meu si as vrea sa stiu daca este compatibil ( http://www.emag.ro/l...t/pd/DPGGB3BBM/ ). Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Multumesc mult!

#2
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,057
  • Înscris: 19.12.2012
Pai fa si tu un minim efort si uitate la specificatiile tehnice ale laptopului si nu mai era nevoie sa faci un topic

#3
MihaiAcer

MihaiAcer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.07.2013
Fa si tu un minim de efort si nu mai posta daca nu vrei sa ajuti! Nu ma pricep la ssd-urile de tip m.2, nu stiu la ce sa ma uit! De asta exista forumurile! O seara buna!

Edited by MihaiAcer, 28 September 2016 - 18:54.


#4
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
eu stiu ca iti trebuie slot pe placa de baza pt m2, ceva de genul. nu stiu insa daca sunt adaptoare pt usb sau ceva, parca nu, desi nu are logica sa nu existe.

#5
roxlol

roxlol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 25.02.2016
Acel laptop are slot m.2,Posted Image

#6
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,061
  • Înscris: 06.01.2007
Desfa si tu capacul din spate si daca are liber slotul M.2, inseamna ca il poti umple cu un SSD.
In specificatiile indicate de tine apare cum ca ar fi ocupat deja cu 1TB SSD, dar... tu stii mai bine daca e asa sau nu.

Slotul M.2 ar trebui sa fie accesibil prin desfacerea unui singur capac.
Ai acces la memorie, hard disk si memorie fara sa pierzi garantia.

#7
MihaiAcer

MihaiAcer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.07.2013
Am inteles! Eu credeam ca exista mai multe tipuri de m.2 si nu stiam daca trebuie un anumit model! Cum era cu sata 3 si sata 2

#8
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Dragilor, el vrea sa stie interfata.

Quote

Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Eu unul nu prea. Laptopul este la tine in brate, va trebui sa te documentezi serios.
Uite ce am gasit repede-repede in ceea ce pare a fi manualul laptopului: "Slotul M.2 2280 nu accepta o unitate SSD SATA M.2"

#9
MihaiAcer

MihaiAcer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.07.2013

View PostAwkwardMe, on 28 septembrie 2016 - 20:14, said:

Dragilor, el vrea sa stie interfata.


Eu unul nu prea. Laptopul este la tine in brate, va trebui sa te documentezi serios.
Uite ce am gasit repede-repede in ceea ce pare a fi manualul laptopului: "Slotul M.2 2280 nu accepta o unitate SSD SATA M.2"
Multumesc frumos! M-ai salvat de la a arunca 700 de lei pe fereastra! Voi mai face un mic research inainte sa cumpar ceva!

#10
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,061
  • Înscris: 06.01.2007
Eu am avut o problema cu o memorie noua DDR2 pusa pe un leptop mai vechi.
Si solutia a fost sa ma duc cu leptopul la pc Garage. Aia m-au ajutat in sensul ca am incercat impreuna cam toate modelele DDR2 pe care le mai aveau ei pana s-a potrivit unul.
Daca esti din Bucuresti, e si asta o varianta. Te duci sa-l cumperi direct de la showroom si vorbesti in prealabil cu aia de-acolo.
Daca-ti merge, il iei, daca nu, nu!

Edited by maccip, 28 September 2016 - 21:34.


#11
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,057
  • Înscris: 19.12.2012

View PostMihaiAcer, on 28 septembrie 2016 - 18:54, said:

Fa si tu un minim de efort si nu mai posta daca nu vrei sa ajuti! Nu ma pricep la ssd-urile de tip m.2, nu stiu la ce sa ma uit! De asta exista forumurile! O seara buna!

Mai mult decat un sfat nu am ce sa iti dau. Daca ti-e lene sa verifici ce ai in dotare..sorry. Esti unul din cei potriviti proverbului " shut un and take my money" Si daca nu stii, te duci la un service, ca nu iti schimba nimeni ssd ul pe forum.

Edited by A10, 29 September 2016 - 09:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate