Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Venire/revenire iPhone 7 Plus Jet Black in stoc?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
DanPloiesti

DanPloiesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.09.2016
In urma portarii a 3 numere pe Orange cu 5 luni inaintea terminarii contractului cu ceilalti provideri trebuia sa primesc 2 dispozitive Note7. (asta se intampla la sfarisitul lui august) Dupa nenumarate telefoane si neclaritati am ales sa renunt la cele 2 in favoarea a 2 i7 Plus jet black.
Consultantul mi-a spus sa ma astept sa ajunga undeva pe la sfarstiul lunii viitoare.
Neclaritatile mele... exista vreo data exacta legata de livrarea dispozitivelor? De ce pe site nu exista nicio varianta de i7 Plus jet black? ( unul trebuie sa fie de 256, unul de 128)

#2
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Din cate am inteles livrarile e posibil sa inceapa de luna viitoare (saptamana viitoare).

#3
DanPloiesti

DanPloiesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.09.2016

 truet, on 28 septembrie 2016 - 14:03, said:

Din cate am inteles livrarile e posibil sa inceapa de luna viitoare (saptamana viitoare).
Pe site scrie ceva de noiembrie :)) sper sa ai gura aurita totusi, ar fi minunat

#4
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Stocurile iPhone 7 Plus Jet Black sunt cam 0. Toate s-au vandut.
https://9to5mac.com/...one-7-sold-out/
Daca orange nu a facut o comanda mai mare din timp.... Va trebui sa astepti dupa telefon.

#5
DanPloiesti

DanPloiesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.09.2016

 easy90rider, on 28 septembrie 2016 - 14:36, said:

Stocurile iPhone 7 Plus Jet Black sunt cam 0. Toate s-au vandut.
https://9to5mac.com/...one-7-sold-out/
Daca orange nu a facut o comanda mai mare din timp.... Va trebui sa astepti dupa telefon.
Ma bazez pe ei atunci, speram ca cineva de la Orange sa vina cu ceva informatii.

#6
Siraugustin

Siraugustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 14.09.2015
Degeaba a facut orange sau vodafone, daca apple nu au dat :) . Cam asa e situatia, ca apple nu s-a gandit ca romanu prefera sa nu manance 3 luni si sa isi ia iphone si nu a livrat multe pe ro . ( nu zic ca este cazul tau op, doar explic de ce nu este pe stock :) ) .

#7
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012

 Siraugustin, on 05 octombrie 2016 - 20:46, said:

Degeaba a facut orange sau vodafone, daca apple nu au dat :) . Cam asa e situatia, ca apple nu s-a gandit ca romanu prefera sa nu manance 3 luni si sa isi ia iphone si nu a livrat multe pe ro . ( nu zic ca este cazul tau op, doar explic de ce nu este pe stock :) ) .

Exact stereotipul romanului, se uita in ograda altuia. Ce te interesează ce face românul cu banul lui? Muncești tu ptr el?
Lasă să facă foamea, ce te freacă grija?
Până la urmă, o viață ai si cel care-l dorește, îl sfătuiesc să-l ia. Go for it!

#8
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.03.2010
Am facut comanda de ip 7 jet black 128 gb in prima zi a lansarii (16) la ora 12:00.
Nici pana acum nu mi-a venit, stoc 0.
Din niste surse neoficiale de la orange, prin decembrie.....
Posted Image

#9
DanPloiesti

DanPloiesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.09.2016

 soleavl, on 12 octombrie 2016 - 20:04, said:

Am facut comanda de ip 7 jet black 128 gb in prima zi a lansarii (16) la ora 12:00.
Nici pana acum nu mi-a venit, stoc 0.
Din niste surse neoficiale de la orange, prin decembrie.....
Posted Image

La preorder nici macar nu au avut disponibila culoarea jet black... aiurea rau situatia

#10
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.03.2010
Cand am facut comanda nici la mine nu aveau pe site in stoc, dar am facut o in magazin.
Ps : un prieten a comandat ip7 black 32 gb pe 16, iar pe 23 l a avut .

#11
DanPloiesti

DanPloiesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.09.2016

 soleavl, on 13 octombrie 2016 - 11:20, said:

Cand am facut comanda nici la mine nu aveau pe site in stoc, dar am facut o in magazin.
Ps : un prieten a comandat ip7 black 32 gb pe 16, iar pe 23 l a avut .

Cred ca au avut stoc mai mare pentru versiunile astea, Fiind cele mai ieftine presupun ca a fost si cererea mai mare.

#12
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.03.2010
La Flanco este IN STOC .....

#13
DanPloiesti

DanPloiesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.09.2016

 soleavl, on 15 octombrie 2016 - 19:49, said:

La Flanco este IN STOC .....
Este 7, nu 7 Plus, ca asa si la Orange aparea in stoc 7-ele de 256... Am citit niste comentarii pe net si ar fi persone care au primit telefonul in Romania, de la Orange (7 plus jet back)... la Orange sun zilnic de vreo sapt. si nu stiu nimic... la Vodafone am sunat un prieten si a zis ca cica s-ar putea sa le ajunga sapt. viitoare un nou lot de device-uri... urmaresc zilnic site-ul istocknow si magazine Apple Store din Europa care au modelul asta disponibil se inmultesc pe zi ce trece... inca o saptamana fara niciun raspuns clar... foarte frustrant... am asteptat mai bine de o luna Note7-ele care nu a mai venit... de la lansarea iPhone-ului a trecut o luna ai cateva zile... saptamana viitoare poate... desi nu prea cred.

#14
adrianl80

adrianl80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.12.2016
Si totusi nici in acest moment nu exista niciun iPhone 7 plus pe stoc (indiferent de capacitate sau culoare).
Suntem in decembrie si nici urma de iPhone 7 Plus.
Ce au de gand ?
Ii intereseaza oare ca nu au nici dupa aproape 3 luni de la lansare acest telefon ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate