Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Transfer facultate Automatica

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
alin156

alin156

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.09.2016
Salut ! Ma numesc Alin si sunt la student la Facultatea de Enegetica UPB in anul 2. Am realizat ca nu e chiar ce imi doream (nu e foarte mare concurenta, cred ca pot mai mult) si vreau sa ma transfer la Automatica. Chiar daca as pierde un an ar fi tot bine. As fi recunoscator daca imi poate spune cineva in ce conditii as putea sa ma transfer .

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
Secretariatul facultatii e cel mai in masura sa-ti ofere informatii concrete.

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Adresa: Splaiul Independentei 313, cod postal 060042, sector 6, Bucuresti, corp ED 103-105
E-mail: [email protected]
Telefon: +4021-402 91 79
Fax: +4021-318 10 14
Website: acs.pub.ro

Foloseste cu incredere datele de contact si ia legatura cu secretariatul.

#4
alin156

alin156

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.09.2016
Da, probabil o sa ma duc la secretariat si o sa vorbesc acolo...Poate sa imi spuna un student sau fost student cum e la specializarea Automatica ? M-am uitat pe planul de invatamant dar nu ar strica niste pareri din interior.

#5
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Va trebui sa dai o gramada de diferente.

#6
alin156

alin156

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.09.2016
Ma gandesc ca daca intru anul viitor tot in anul 2 ar fi ok. In primul an difera cateva materii pe care le fac in anul 2 la energetica (electrotehnica, structuri de date)

#7
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
S-ar putea sa nu fie Automatica ceea ce crezi ca e. Povesteste pe scurt ce te nemultumeste la energetica si crezi ca va fi diferit la automatica.

Edited by dani.user, 28 September 2016 - 12:26.


#8
alin156

alin156

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.09.2016
In primul rand profesorii nu prea isi dau silinta sa ne invete ceva, doar cei care nu au treaba cu facultatea nu trec. In al doilea rand calitatea studentilor nu este cea mai buna, majoritatea se chinuiesc mai mult sa copieze decat sa invete. Un alt motiv ar fi perspectivele unui viitor job. Am dat la energetica cu gandul ca o sa lucrez la firme de profil, sau la eoliene dar si acolo sunt multe posturi pentru ingineri automatisti

In plus ma descurc destul de bine la programare, am facut destul de mult in liceu, am dat si bacul la info

#9
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Ai si acolo informatica industriala, tot automatica e.
Cat despre profesori... pai tu esti elementul central, nu ei. La orice facultate.

#10
alin156

alin156

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.09.2016
Eu sunt la Inginerie Energetica nu la Informatica industriala. Cred ca am mai multe de invatat de la Automatica decat de la Energetica

Sunt integralist si bursier, cred ca asta va conta

#11
alin156

alin156

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.09.2016
Stie cineva cum este atmosfera la automatica? (profesori, materii, studenti etc.)

Edited by alin156, 28 September 2016 - 13:24.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate