Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Tratament pentru unghii încarnate

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
Caut un număr de 10 pacienţi spre a le oferi spre testare un tratament pentru unghii încarnate fără a platii înainte doar cu obligaţia de a comunica rezultatul şi  a posta review-uri unde am publicat tratamentul plus facilitatea ca după vindecare să evalueze în funcţie de posibilităţile lor suma ce o datorează pentru tratament.

Caut clinici care vor să încerce şi aplica tratamentul urmând a împărţii profitul.

Ofer spre testare oricărei autorităţi medicale tratamentul.

Dacă ştie cineva ce ar trebui să fac ca tratamentul să fie certificat de Ministerul Sănătăţii sau alte autorităţi medicale?

Atât cauzele cât şi tratamentul sunt complet diferite de ceea ce se găseşte în literatura de specialitate şi au fost descoperite după ce timp de 14 ani am făcut cercetări particulare pentru a vindeca boala fără amputarea unghilor!

Pentru a îngreuna răspândirea pe torente şi alte locuri cartea se va da pe bază de ci. (de preferat şi poze cu unghiile, detalii despre boală) fiind securizată împotriva copierii + parola cu inscripţionarea datelor destinatarului în ea.

http://unghiiincarnate.blogspot.ro/

Edited by aazz, 28 September 2016 - 10:06.


#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View Postaazz, on 28 septembrie 2016 - 10:05, said:



Caut clinici care vor să încerce şi aplica tratamentul urmând a împărţii profitul.

Ofer spre testare oricărei autorităţi medicale tratamentul.

Dacă ştie cineva ce ar trebui să fac ca tratamentul să fie certificat de Ministerul Sănătăţii sau alte autorităţi medicale?


Pai tu crezi ca cineva va fi asa de fraier ca sa incerce tratamente empirice?
Auzi acolo,sa impartiti profitul.
Intai intra in legalitate si apoi vorbeste despre bani.
O fi buna metoda ta,dar trebuie sa fie acceptata.

ps.
Printre altele,poate explici legatura dintre unghiile incarnate si problemele dermato-venerice.

#3
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
De la 2 dermatologi am primit tratament!

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Vă spun eu tratament. Aplicat pe mine: lăsați unghia să crească, să iasă prin  piele. Între timp, hidratați bine piele și țineți pansat. Rezultat garantat, mai ușor de aplicat vara când purtăm papuci.

#5
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
sau taiat frumos de medic, electrocauterizat si ura si la gara. Asa cum ai venit cu postarea asta, numai de mistouri o sa ai parte.

#6
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Blogul tau e stil teleshoping...de vandut carti.

Incredibil, cartea prezintă un tratament pentru a vindeca permanent..

#7
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012

View Postusrnm, on 28 septembrie 2016 - 10:32, said:

sau taiat frumos de medic, electrocauterizat si ura si la gara. Asa cum ai venit cu postarea asta, numai de mistouri o sa ai parte.

Da ai terminat repede cu problema dar in timp vei dezvolta probleme articulare sau alte probleme si nu vei sti cauza!

Rog raspunsuri on topic.

Adisz cum intru in legalitate?

#8
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

View Postaazz, on 28 septembrie 2016 - 11:03, said:

Da ai terminat repede cu problema dar in timp vei dezvolta probleme articulare sau alte probleme si nu vei sti cauza!

Rog raspunsuri on topic.

Adisz cum intru in legalitate?

ce probleme articulare cauzeaza taierea si arderea unghiilor?

#9
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View PostYOUR_GOD, on 28 septembrie 2016 - 10:30, said:

Vă spun eu tratament. Aplicat pe mine: lăsați unghia să crească, să iasă prin  piele. Între timp, hidratați bine piele și țineți pansat. Rezultat garantat, mai ușor de aplicat vara când purtăm papuci.
Si nu se infecteaza? Pansametul protejeaza asa de bine?

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View Postaazz, on 28 septembrie 2016 - 11:03, said:

Adisz cum intru in legalitate?

Fiind un produs medical (cred) este nevoie de avizele de la ministerul de resort.
E ca si omologarea auto,daca vrei.Aia o faci la RAR.
Cremele si/sau unguentele tale se omologheaza si autorizeaza de "RAR-ul" de la ministerul sanatatii.
Ca doar ai intrebat,printre altele:
...Dacă ştie cineva ce ar trebui să fac ca tratamentul să fie certificat de Ministerul Sănătăţii sau alte autorităţi medicale?..
Cel mai bine stie exact acel minister.Acolo sa te interesezi direct.

Edited by adisz, 28 September 2016 - 11:38.


#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Eu am scapat de problema in vreo luna si jumatate, dupa ce am incercat de toate. Nu am ajuns la smuls de unghie pentru ca preferam sa mor decat sa dau o jena pe ditamai durerea.
Dar nu se infecteaza. Este o reactie de respingere si daca apare infectia, se intampla din cauza factorilor externi. Pansamentul izoleaza zona. Betadina, parca, am pus, pentru hidratare (unghia trece mai usor prin piele).

#12
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Va zic eu o solutie, fiindca sunt aproape sigur ca le-am incercat pe toate.
La vreo cateva luni dupa ce am fost diagnosticat cu diabet a inceput sa mi se incarneze unghia. Aveam si inainte de diabet problema asta, dar nu asa grav.
Am incercat cu tratamentele traditionale: un praf cu betadina, apoi cand nu s-a intampla nimic, cu betadina unguent. Apoi dupa vreo 2-3 saptamani am trecut pe naturiste si faceam zilnic baie (la picior) in ceai de musetel. Dupa vreo luna in care n-am rezolvat nimic am mers la medic, care - fost chirurg fiind - mi-a taiat si scos bucata de unghie cu problema. Am avut dureri nasoale dupa, in timp ce se vindeca, dar dupa vreo doua saptamani totul a fost ok....pana n-a mai fost. A inceput sa creasca iar unghia, iar dupa o luna era la fel ca la inceput. M-am enervat, si am lasa-o sa creasca in treaba ei. O pansam zilnic, si puteam un pic de betadina pentru a preveni infectiile. Dupa vreo luna mi-a taiat efectiv pielea si a iesit afara. Deoarece am vazut ca nu se vindeca, am inceput sa pun vata sub unghie, pentru a curata zona. Am tot pus vata din ce in ce mai adanc, pana am ajuns la radacina, si efectiv am ridicat cu 1-2mm unghia fata de piele. In doua saptamani era vindecata, si totul ca nou.

Dupa vreo doua luni am pati-o si la celalalt picior, dar acum eram deja expert. Am bagat de la inceput vata, am ridicat unghia, zona a ramas curata, unghia a sarit de margine (vata a cizelat un pic colturile), si totul s-a facut ca nou.

Acum le las sa creasca peste margine, si nu le tai niciodata scurte, si de vreo doi ani n-am mai avut probleme. Conteaza foarte mult si papucii - sa fie neaparat largi in fata.

#13
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
Nu e vorba de creme si de anumite ''activitati'' si altele care am observat ca impiedica incarnarea, asta dupa ce cam 11-12 ani taiam aproape luna de luna radacina unghiilor la 8 degete, apoi a urmat tratamentul cu masaj de la medic dar care trebuia facut zilnic dar nu m-am dus la amputare apoi am descoperit acest tratament.

Luci faza cu vata e peste tot pe youtube la unii merge la altii nu, am lasat unghiile mai lungi si nu a mers, nici cu vata nu a mers!

Dupa anumite date sunt milioane de oameni pe Terra care sufera de incarnare si foarte multi si le amputeaza!

View Postusrnm, on 28 septembrie 2016 - 11:24, said:

ce probleme articulare cauzeaza taierea si arderea unghiilor?

Durere, dupa diagnostic medical tendinita.

Edited by aazz, 28 September 2016 - 12:47.


#14
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

View Postaazz, on 28 septembrie 2016 - 12:57, said:



Durere, dupa diagnostic medical tendinita.

Posted Image Posted Imagemi-ai facut ziua.Posted Image

Edited by usrnm, 28 September 2016 - 14:30.


#15
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
Dupa atitudine banuiesc ca esti un mutant amputat care crezi ca sustin baliverne, cum ai ajuns la concluzia asta? am gresit o virgula sau ai dedus din stilul de exprimare.

Daca amputezi inseamna ca ai abandonat sa descoperi cauza, crezi ca o unghie fara radacina e fara consecinte?

In timp s-ar putea sa te inseli!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate