Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Tastatura Samsung UE58J5200

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
valipopescu

valipopescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 06.09.2014
Salutare la toata lumea,
Am achizitionat de curand un tv Samsung UE58J5200, am cumparat si o tastatura wireless Samsung VG-KBD1000, vanzatorul m-a asigurat ca este tastatura care merge pe modelol meu, astazi am primit tastaturaa dar nu se pot "imperechea" cele doua aparate, am urmat instructiunile dar se pare ca nu sunt compatibile.
Stie cineva ce tip de tastatura este compatibila cu televizorul meu, sau ma poate sfatui cineva in legatura cu problema mea?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.


#2
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 06.11.2014
Daca ai cum, returneaza-le pe ambele. Seria J5200 e entry level pe partea de smart, cu procesor dual core, asa ca nu va fi cine stie ce. Daca nu vrei sa returnezi tv-ul, du inapoi KBD1000, ca aia se conecteaza doar via Bluetooth, ceea ce televizorul tau nu are.

Recomandarea mea ar fi sa returnezi tv-ul si sa cumperi 55JU6000, ca e mult mai ok ca si imagine si smart. Plus ca ai wireless integrat, vei putea conecta ce tastatura vrei via wireless (KBD1000 nu va functiona cu tv-ul asta, ca seria JU6000 nu are bluetooth).

Edited by iZet, 27 September 2016 - 22:19.


#3
Toxic00

Toxic00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 18.03.2007
Din descriere scrie ca este compaibila cu TV-uri de la seria 5500 in sus (al tau este inferior).
Teoretic poti folosi orice tastatura care dispune de un receptor USB. Eu folosesc ceva de genul: https://www.google.r...UKYzgMThtF4SmM: pe un Samsung ES6700

#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Returneaza tastatura, cumpara un box cu android si uita de smartul din tv!

Edited by MD, 27 September 2016 - 23:22.


#5
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
pai daca vanzatorul te-a asigurat du-te si da-i peste gura cu tastatura aia pana iti da banii inapoi

#6
valipopescu

valipopescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 06.09.2014
Va multumesc mult pentru raspunsuri.
O sa folosim doar "functia" televizor, restul nu mai conteaza, am observat ca si conectat la internet prin cablu(rds) cam "duce un picior taras", cand vrei sa vizionezi un clip pe You Tube.
Il conectam, prin HDMI un laptop si, am rezolvat problema.Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate