Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Material studiu politehnica telecomunicații

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Știe cineva ce studiu premergător este recomandat pentru masterul politehnicii în telecomunicații?

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,194
  • Înscris: 24.02.2007
O licenta in telecomunicatii?

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Vezi si tu ce scrie la regulametul de admitere la master: http://www.upb.ro/admitere-master.html

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Trebuie sa ai doar diploma de inginer. E obligatoriu.
Recomandare NU exista.
Poti fi inginer in orice domeniu.
Restul inveti la master.

#5
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Pasiunea. Curiozitatea. Interesul pt acea ramura. Nebunia. Noptile nedormite. Zilele in care vorbam singur in timp ce imi ordonam gandurile . Zambetele din metrou pe care le observam..Cartile re/re/citite si de fiecare re/intelese. Senzatia ca am mai inaintat un pas..
Si da, fumul din ultimul integrat, la 11 noaptea inainte de sustinerea licenteie.. Sunatul unui prieten care banuiam ca mai are unul..Trezitul parintilor...Taxiul care mergea prea incet si care nu a crezut ca ma voi intoarce, desi i-am platit cursa + ceva sa ma astepte. Mersul pe jos. rumegand ce beeep mea am facut de l-am ars.. Re/re/veficarea placiii de n-sphea oara.. Trenuratul in momnetul realimentarii. Muzica iesita din difuzor.. Concluzia stiintifica I-a sunat ceasul..Sper ca nu si mie maine..
Berea de dupa sustinere....
Aberez. Azi nu se mai poarta..Sunt depasit..batran
Dinozaur..

#6
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011

 dani.user, on 27 septembrie 2016 - 17:25, said:

O licenta in telecomunicatii?
Eu mă refeream la material de studiu pentru cei ce nu au b licenţa respectivă,  ci pe altă ramură.

#7
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Mie imi face placere sa fac pe prostul. Sau pe nebunul. Cine ma crede..treaba lui...
Dar totusi, cum dracu ma pot gandii la un Masterat in Muzica, cand sunt constient ca nu prea stiu ce nota urmeaza dupa sol. Si capt mine Bflat e in chineza?
Asa ca de ce va duceti unde sunteti  Brassica Oleracea Gemmifera, adica varza de Bruxelles?
Ce sansa aveti la agajare in bransa respectiva? Eu m-as uita la candidat cum ia si tine surubelnita in mana si gata, in alea cateva secundele am decis.. Intrebarile ..vor fi asa....de confirmare...si da , la rupere...2 maxim 5 minute..OUT
Am nevoie de un colaborator care sa ma ajute..

Edited by Prien, 27 September 2016 - 19:34.


#8
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,194
  • Înscris: 24.02.2007

 benis, on 27 septembrie 2016 - 19:21, said:

Eu mă refeream la material de studiu pentru cei ce nu au b licenţa respectivă,  ci pe altă ramură.

Matematic vorbind, ce s-ar preda la o licenta in telecomunicatii (se gasesc materiile pe site la mai toate facultatiile) - ce s-a predat la specializarea terminata. Am zis multe si defapt nimic, dar fara sa stiu care-i specializarea terminata nici n-am cum.

E clar ca unul ce-a terminat electronica se adapteaza mai usor la telecomunicatii decat unul ce-a terminat litere.

Edited by dani.user, 27 September 2016 - 19:42.


#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Am scis mai sus. Doar diploma de inginer e obligatoriu.
Nu exista studii RECOMANDATE.
Daca esti inginer (mecanic, electric, constructii, etc.) te poti inscrie la master la telecomunicatii.

#10
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Te poti inscrie si daca nu ai diploma de inginer ci ai terminat o licenta (fie ea litere, ,matematica ,marketing sau psihologie etc.)

#11
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Mai sunt si restrictii la unele mastere, nu merge orice licenta.

http://www.upb.ro/fi...RAT_2016_v5.pdf
Art. 2
(2) Candidaţii se pot înscrie pentru admiterea la programele de masterat în conformitate cu clasificarea acestor programe şi reglementările vizând corelaţia cu programul de licenţă absolvit potrivit Art. 3 [...]

Edited by neagu_laurentiu, 28 September 2016 - 14:51.


#12
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001

 qew, on 28 septembrie 2016 - 14:45, said:

Te poti inscrie si daca nu ai diploma de inginer ci ai terminat o licenta (fie ea litere, ,matematica ,marketing sau psihologie etc.)
In cazul de fata (telecomunicatii) nu se accepta licenta la litere sau psihologie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate