Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Pat pentru pisica.. doarme sau nu doarme?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Salut, am si eu doua pisici o ea si un el, se iubesc mult amandoi si imi sunt dragi, am vazut o reclama pe facebook cu niste paturi speciale pentru pisici (si caini) si nu stiu daca sa le iau sau nu.

Imi place ideea si arata bine, intrebarea este oare o sa doarma in el? Acum stau numai pe canapea si ne cam luptam pe ea ... si cand nu stau pe canapea stau pe receiverul de la tv ca deh e cald.

Uitati aici alte detalii despre paturi, o sa iau unul mediu ca incap amandoua.

Astept pareri mai ales de la cei cu mate

[ http://finepet.ro/wp-content/uploads/2016/09/pat-caine-pisica-marime-m-iva-01-523x392.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si cauza Posted Image)

[ http://s16.postimg.org/7f3u2ped1/156591_3892408318831_1301322287_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
Tot pe canapea vor sta

#3
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Daca pui receiverul sub pat.. sau un radiator ceva.. :roflmao:

#4
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Pisica doarme unde vrea ea.
Am un motan siamez care are cel putin sase locuri de dormit in apartament



#5
Velareya

Velareya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 17.04.2016
Probabil vor sta si pe patul cel nou, dar nu vor renunta de tot la canapea/locurile unde obisnuiau sa stea.
Mai multe sanse ai sa le atragi cu o cutie de carton :D

#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,074
  • Înscris: 10.07.2013
[ http://i.share.pho.to/167f67ea_o.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Acum ca vine frigul, pune o aeroterma cu halogen sau quartz in priza......sa vezi cum se elibereaza rapid toate canapelele si fotoliile din casa!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 26 September 2016 - 17:56.


#7
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
Motanul meu are si o casuta din burete, are 2 intrari si este destul de spatioasa. A primit-o cadou, eu nu as fi dat banii pe asa ceva stiind ca va fi inutila. Si asa este! A stat in ea vreo 2 zile si pe urma tot pe unde a stat pana atunci s-a dus. Acum casuta respectiva este stransa si pusa in debara. Daca i-o pun la dispozitie, va sta in ea maxim cateva zile pe urma o pun la loc in debara.Ii mai plac cearceafurile proaspat spalate si calcate, rafturile cu lenjerie din sifonier, cuva masinii de spalat, fotoliile , canapeaua, patul, sa stea pe covor sub scaun, etc. Acum ca s-a mai racorit, noaptea vrea in pat, invelit.
Sfatul meu este sa nu arunci banii, pisicile sunt greu de dresat, fac numai ce vor ele, nu ce vrem noi, poate de aceea le si indragim.

Edited by altuser09, 26 September 2016 - 18:03.


#8
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,074
  • Înscris: 10.07.2013
Acest topic trebuia sa fie deschis/ mutat pe aria: Pet World Posted Image

Edited by xmanyacs77, 26 September 2016 - 18:07.


#9
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 01.10.2004
Corect, pisicile dorm unde vor ele si sunt obisnuite.
Al meu motan ii mai place uneori sa (a)doarma pe pieptul meu (in lunile mai friguroase, incepand cu septembrie), pana cade intr-o parte, intre corp si mana. Fosta pisica, o birmaneza (cu botosei albi), ma astepta sa ma culc si intra sub cearceaf/pilota, statea o jumatate de ora, dupa care dormea langa cap, peste cearceaf/pilota sau pe unde mai voia ea prin casa.

#10
Velareya

Velareya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 17.04.2016

 claudiu1, on 26 septembrie 2016 - 18:05, said:

Fosta pisica, o birmaneza (cu botosei albi), ma astepta sa ma culc si intra sub cearceaf/pilota, statea o jumatate de ora, dupa care dormea langa cap, peste cearceaf/pilota sau pe unde mai voia ea prin casa.

Exact asa face si a mea, tot birmaneza. :)

#11
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
psicile in masina se cara doar cu trasportor inchis...
va sta in patut atunci cand va fi frig ;)

#12
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,106
  • Înscris: 05.06.2002
pe ebay erau niste culcusuri incalzite. cred ca se gasesc si in alte parti. doar cu caldura sa le atragi acolo.

#13
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006
Pisica doarme unde vrea "muschii ei".
Cred ca dai banii degeaba.

#14
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,106
  • Înscris: 05.06.2002
daca-i pui caldura la culcus "muschii ei" vor dori sa doarma acolo. :)

#15
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
A mea doarme fix langa culcusul ei, pe canapea.

#16
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,074
  • Înscris: 10.07.2013
[ http://i.share.pho.to/c1b49b2c_o.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i.share.pho.to/ab4bbf94_o.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sau poti sa le iei doua paturi speciale care se agata de calorifer...Posted Image

Edited by xmanyacs77, 26 September 2016 - 19:18.


#17
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
La pisicuta pe care o avem acuma ...o fetita de trei ani i-am cumparat tot felul de jucarii,cuverturi,perne etc /nu exagerat ! /in limita bugetului/ dar tot cu ce vrea Ea se joaca si tot unde doreste sta,doarme,vegheaza etc.Cat e cald afara (primavara,vara) doarme pe birou langa monitor si doar cu mici exceptii schimba locul.Toamna , iarna se aseaza pe un scaun unde are o mica paturica pe care se aseaza si o torcoceste ? asa se spune ? o apasa cu ghearele doua trei minute  iar pe urma se incolaceste si doarme pana dimineata.Oricat am incercat sa amenajam alt loc tot la  cel vechi a revenit.Acuma vine frigul si sa o vezi ce satisfacuta sta asezata in patura : vai , vai.Cand o curat si o pun la masina de spalat (paturica...)dupa ce se usuca o trage jos de pe scaun -  se invarte in ea si doarme jos -  o zi , doua si din nou sus pe scaun.Tre lasat dupa Ea ...p.s. uneori se culca pe pat seara dar cand simte ca vine cineva se scoala si se aseaza la capatul patului - la picioare.Singura a invatat.Ii place sa se aseze lipita cu spatele de piciorul celui care doarme in pat.Uneori...

#18
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Wow cate raspunsuri :)) Merci, mda acum ca vine iarna cand o sa dau drumu la centrala clar cred ca o sa stea pe calorifer apoi racirea pe gresie apoi iar calorifer si etc, cel mai probabil tipul asta de paturi sunt mai indicate pentru catei, ei nu pot sa doarma pe dulap sau calorifer :)) Merci de sfat, astept sa vina mosu atunci poate le aduce unu sotia

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate