Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 

Cumparat de pe net (international)

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Am si eu o intrebare stupida. Am cumparat acum cateva minute ceva de pe aliexpress, sa testez si eu site`ul ca am tot citit peste tot de el. Iar acolo la datele de livrare, am trecut adresa mea, codul postal de la adresa mea.. si sunt foarte "idiot" in ceea ce priveste subiectul asta, astfel intervine urmatoarea intrebare.. De la ce posta imi ridic produsul? Mentionez ca stau in Bucuresti, sector 2. Ca daca stateam intr-un satuc pe undeva si exista doar un singur oficiu postal era altceva.. aici sunt poste peste tot. Sper sa ma lamureasca si pe mine cineva. Multumesc.

#2
istratei

istratei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 25.11.2004
O sa primesti o instiintare de la oficiul postal de unde ridici coletul.

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cel de pe raza caruia apartii?

#4
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 06.08.2015
pai os a iti vina un mandat postal,si pe el e trecut sediul.de obicei la posta de unde aparti tu cu deschidere vamala.

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Daca e ceva f mic, care incape intr-un plic normal, il primesti direct acasa.
Daca nu intra in categoria de mai sus, va veni la oficilul postal de care apartii (sectorul 2)

Lista oficii postale vamale

#6
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Mie mi-a adus postasul o pereche de casti

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Foarte mic am primit si eu.
Adica un plic mic-mic, dar tot a trebuit sa il ridic de la oficiul postal vamal.

#8
TheRipper0607

TheRipper0607

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 649
  • Înscris: 14.11.2015
Mai bine intrebi la posta. am avut 22 zile coletul blocat la ei, pentru ca nu stiau cui sa il trimita ( colet din us )

#9
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Cred ca foarte relativ/variabil... si eu am primit un plic mic dar a trebuit sa ma duc la oficiul cu vamal de care apartineam... fusese trimis via china post(cel mai ieftin)... am inteles ca sunt si alte modalitati care evita vama...

#10
jack-cuceritorul

jack-cuceritorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.08.2016
nu mai exista oficii vamale in bucuresti\
doar in tara unde trebuie sa mergi ca dobitocul la resedinta de judet unde se afla vama

imi aminteste de cum plateai pe vremuri amenzile de circulatie cand iti venea sa-ti bagi picioarele si sa stai acasa decat sa pleci in tara la plimbare

#11
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
nu trebuie sa mergi neaparat la resedinta de judet la vama. o comanda facuta de pe ebay a ajuns la vama din orasul meu, chiar daca nu e resedinta de judet. E drept ca se pot ridica colete de acolo doar martea, habar nu am de ce.

#12
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,328
  • Înscris: 01.12.2001
De pe aliexpress am primit doar la posta vamala. Vine un aviz acasa. Nu mandat postal. Trebuie personal cu buletinul. Eventual un print de la plata facuta sa vada vamesul pretul. Doar o data mi-a cerut asta.
Durata: 30 zile din China

De pe gearbest mi-a adus direct la usa postasul.
Durata: 10 zile din China

#13
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

 Piktoree, on 25 septembrie 2016 - 19:08, said:

nu trebuie sa mergi neaparat la resedinta de judet la vama. o comanda facuta de pe ebay a ajuns la vama din orasul meu, chiar daca nu e resedinta de judet. E drept ca se pot ridica colete de acolo doar martea, habar nu am de ce.
Haha asa e in Ro... traim in ro si asta ne ocupa TOT timpul

#14
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010

 katurev, on 25 septembrie 2016 - 18:20, said:

Am si eu o intrebare stupida. Am cumparat acum cateva minute ceva de pe aliexpress, sa testez si eu site`ul ca am tot citit peste tot de el. Iar acolo la datele de livrare, am trecut adresa mea, codul postal de la adresa mea.. si sunt foarte "idiot" in ceea ce priveste subiectul asta, astfel intervine urmatoarea intrebare.. De la ce posta imi ridic produsul? Mentionez ca stau in Bucuresti, sector 2. Ca daca stateam intr-un satuc pe undeva si exista doar un singur oficiu postal era altceva.. aici sunt poste peste tot. Sper sa ma lamureasca si pe mine cineva. Multumesc.
Iar aici gasesti toate informatiile stupide de care ai nevoie
http://forum.softped...hl__+aliexpress

#15
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005
Acum ceva ani a venit coletul la oficiul postal de pe Soseaua Pantelimon, undeva prin fata spitalului. Tot ceva foarte mic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate