Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Ce garantie am eu dacă plătesc telefonul înainte de a-l primi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#1
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
Salut, ceva nu-mi da pace. Deci daca vreau sa cumpar un telefon de pe oneplus.net trebuie sa dau banii inainte. Si daca dupa nu-mi mai ajunge telefonul si aia de la suport cred ca mint? Doara cei de la one plus nu-mi cunosc semnatura si cel de la curier se alege cu un telefon....

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ce garantie ai ca mai traiesti deajuns incat sa-ti parvina telefonul?!?

#3
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
Ceee??? Nu zic ca mi-l fura dar se poate pierde

#4
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 06.03.2016

 HaterNr2, on 25 septembrie 2016 - 16:31, said:

Ceee??? Nu zic ca mi-l fura dar se poate pierde
Adica ce garantie ai ca mai apuci ziua de maine? Niciuna.
E, fix asta e si la telefoane.

#5
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,273
  • Înscris: 19.07.2008
Ce magazin mai e si asta? La orice articol scrie "out of stock".

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si tu ce vrei? Sa platesti ramburs? Toate cumparaturile de pe site-uri straine se platesc in avans, aici platesti prin paypal, deci ai o garantie in plus. Curierul iti cere actul de identitate,, iti trece seria, ca dovada ca tu ai preluat coletul.

#7
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Nu mai mai facut cumparaturi pe internet?
Nu se poate plati prin paypal?

#8
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
Paypal am si da, n-am mai facut cumparaturi online pana acuma

#9
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cred ca se poate NUMAI prin paypal.

#10
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Fa prin PayPal... daca nu primesti produsul faci cerere de rambursare si se rezolva dupa investigari.
Eu cred ca intrebi ca sa stii daca e posibil sa minti ca nu ai primit produsul si sa iei banii inapoi...

Edited by truet, 25 September 2016 - 16:44.


#11
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,213
  • Înscris: 05.06.2002
in mod normal ai dovada de la banca si de la paypal ca ai facut plata. curierul iti inmaneaza coletul pe baza de semnatura olografa. daca cei de la magazin si de la curierat sustin ca ti-au predat coletul si tu nu l-ai primit faci reclamatie la firma de curierat si plangere penala la politie. cei de la politie vor chema un expert grafolog care iti va cere niste probe de scris. daca se constata ca nu-i semnatura ta vor cauta cine a facut falsul si-l vor acuza de furt si fals. daca se constata ca e semnatura ta te vor acuza de inducerea in eroare a organelor judiciare.

Edited by Fane, 25 September 2016 - 16:52.


#12
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 rumegus, on 25 septembrie 2016 - 16:37, said:

Si tu ce vrei? Sa platesti ramburs? Toate cumparaturile de pe site-uri straine se platesc in avans, aici platesti prin paypal, deci ai o garantie in plus. Curierul iti cere actul de identitate,, iti trece seria, ca dovada ca tu ai preluat coletul.

Am comandat prin FAN de 1000+ lei, nici macar nu era pe numele meu comanda, dar curieru nu m-a intrebat nimic...

@OP OnePlus.net sunt ok. Trimit prin DHL, cred ca sunt un pic mai seriosi ca Fancurier...

#13
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016

 truet, on 25 septembrie 2016 - 16:44, said:

Fa prin PayPal... daca nu primesti produsul faci cerere de rambursare si se rezolva dupa investigari.
Eu cred ca intrebi ca sa stii daca e posibil sa minti ca nu ai primit produsul si sa iei banii inapoi...

 truet, on 25 septembrie 2016 - 16:44, said:

Fa prin PayPal... daca nu primesti produsul faci cerere de rambursare si se rezolva dupa investigari.
Eu cred ca intrebi ca sa stii daca e posibil sa minti ca nu ai primit produsul si sa iei banii inapoi...
Serios? Eram doar ingrijorat pentru ca am citit undeva ca unu a platit 450€ si i-a venit doar dash chargeru'

#14
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

 easy90rider, on 25 septembrie 2016 - 16:55, said:

Am comandat prin FAN de 1000+ lei, nici macar nu era pe numele meu comanda, dar curieru nu m-a intrebat nimic...
La astea ramburs nici nu le pasa cat timp incaseaza suma.
Iar FAN Courier e cea mai dubioasa firma din punctul asta de vedere... alaturi de cei de la Cargus.

Edited by truet, 25 September 2016 - 16:59.


#15
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016

 Fane, on 25 septembrie 2016 - 16:50, said:

in mod normal ai dovada de la banca si de la paypal ca ai facut plata. curierul iti inmaneaza coletul pe baza de semnatura olografa. daca cei de la magazin si de la curierat sustin ca ti-au predat coletul si tu nu l-ai primit faci reclamatie la firma de curierat si plangere penala la politie. cei de la politie vor chema un expert grafolog care iti va cere niste probe de scris. daca se constata ca nu-i semnatura ta vor cauta cine a facut falsul si-l vor acuza de furt si fals. daca se constata ca e semnatura ta te vor acuza de inducerea in eroare a organelor judiciare.
Inteleg, ms ca te-ai deranjat sa scrii atat :)

#16
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,213
  • Înscris: 05.06.2002

 easy90rider, on 25 septembrie 2016 - 16:55, said:

Am comandat prin FAN de 1000+ lei, nici macar nu era pe numele meu comanda, dar curieru nu m-a intrebat nimic...
la rambursuri sunt mai lejeri. nu prea cred ca ai plati coletul care era destinat altuia si sa te alegi cu un produs de care cel mai probabil n-ai nevoie. la cele fara ramburs sunt mai atenti.

#17
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

 Fane, on 25 septembrie 2016 - 16:59, said:

la rambursuri sunt mai lejeri. nu prea cred ca ai plati coletul care era destinat altuia si sa te alegi cu un produs de care cel mai probabil n-ai nevoie. la cele fara ramburs sunt mai atenti.
O spun din experienta ca FAN Courier sunt la fel de iresponsabili atat la cele cu ramburs cat si la cele fara sau cele ce au specificat de prezentat CI si completat si semnat PV atasat.

#18
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 truet, on 25 septembrie 2016 - 16:57, said:

La astea ramburs nici nu le pasa cat timp incaseaza suma.
Iar FAN Courier e cea mai dubioasa firma din punctul asta de vedere... alaturi de cei de la Cargus.

Coletul era platit cu cardul la sursa, pcgarage.
Cargus mi-a prierdut un colet in depozitul lor din oras si m-am certat 2 luni cu emag sa-mi dea banii inapoi...

Saptamana trecuta am primit un colet si prin cargus, platit si el la sursa, si mi-a cerut semantura pe AWB si a fotografiat AWB-ul. Coletul era de la Flanco.

Edited by easy90rider, 25 September 2016 - 17:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate