Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Asus X556U problema instalare Windows 10

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
LeopardRO

LeopardRO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.09.2016
Salut baieti , am incercat sa instalez Windows 10 pe acest laptop ( Intel core i5-6200u 2.3 GHz , 4 GB Ram , 940M 2 GB ) si mi se blocheaza la inceputul instalarii cand se incarca si scria ,, Your PC ran into a problem . file_nonpaged '' cam asa ceva era eroarea . Am incercat sa instalez si Windows 7 si nu se detecteaza mouse-ul si nu gaseste driverele , Windows 8.1 aceeasi eroare ca la Windows 10 . Va rog ajutati-ma .

#2
n0n1

n0n1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 30.06.2008
Cu un Linux cum se comportă? Asta să vedem dacă este o problemă hardware sau doar de drivere.

Edited by n0n1, 25 September 2016 - 11:06.


#3
LeopardRO

LeopardRO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.09.2016

 n0n1, on 25 septembrie 2016 - 11:04, said:

Cu un Linux cum se comportă ? Asta să vedem dacă este o problemă hardware sau doar de drivere.
Nu stiu laptop-ul este Free Dos l-am cumparat ieri de la eMAG . Dar la Windows 7 nu apare mouse-ul dar merge instalarea si dupaia ajunge la drivere si nu gaseste nici-un driver si nu pot continua instalarea la Windows 7 da din cate am citit Windows 7 nu este compatibil cu laptop-ul asta nu ?

Edited by LeopardRO, 25 September 2016 - 11:09.


#4
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Salut,

Singurul windows suportat oficial ar fi Win 10 pe 64 biti. De pe ce suport faci instalarea? DVD sau stick?
Daca ai posibilitatea fa si un test rapid de memorie si spune-ne rezultatul.

#5
n0n1

n0n1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 30.06.2008
Un DVD live cu orice distribuție Linux (recomand Ubuntu/Linux Mint) sau un stick bootabil făcut cu Unetbootin/Rufus etc. Iar pe el ai și un Memtest. De verificat!

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@initiator
Citeste topicul cu aceasi titlu de pe aria "Windows 7": http://forum.softped...175-asus-x556u/

#7
LeopardRO

LeopardRO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.09.2016

 AwkwardMe, on 25 septembrie 2016 - 11:13, said:

Salut,

Singurul windows suportat oficial ar fi Win 10 pe 64 biti. De pe ce suport faci instalarea? DVD sau stick?
Daca ai posibilitatea fa si un test rapid de memorie si spune-ne rezultatul.
Nu stiu cum sa fac un test de memorie si nu cred ca pot sa fac . Fac instalarea de pe un stick bootabil facut cu Rufus

#8
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Este bine, pentru ca este posibil sa nu fie nevoie Posted Image

Ti-a lasat colegul un link mai sus, citeste in special ultimele 2 pagini. Sa ne tii la curent.

Edited by AwkwardMe, 25 September 2016 - 12:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate