Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Papuci adidas

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Daniella20

Daniella20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.09.2016
Buna ziua,am cumpărat la începutul acestei veri 3 perechi de papuci adidas cu care ulterior am fost in concediu in grecia(1 saptamana).cand m-am întors am observat ca pe papucii mei începuseră sa se exfolieze pictogramele deși papucii soțului si ai copilului erau in regula.am fost la magazin sa incerc sa rezolv problema pe cale amiabila papucii fiind in garanție si dupa 2 încercări la OPC mi s-a dat raspunsul cum ca i-as fi frecat cu peria deși nu am facut acest lucru.imi poate spune cineva daca a mai pățit acest lucru,ce soluție a găsit sau cum pot rezolva acest lucru?

#2
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Scrie cumva in instructiuni ca nu se freaca cu peria?
Poate sunt ceva specificatii legate de utilizarea unei lavete moi,umezita in apa calduta,etc.

#3
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Daca nu a mers cu OPC, incearca sa cauti pe net, pe site-ul oficial, cum arata ei "originali" si ce insemne de siguranta au. Posibil sa fi cumparat fake-uri. Si daca sunt fake-uri, atunci o sa ai ce discuta cu ei sau de fapt cred ca o doreasca ei sa vorbeasca cu tine

Sau posibil sa aiba si ei dreptate, daca ai mers prin nisip cu ei

Edited by Karogs, 25 September 2016 - 09:52.


#4
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Parerea mea ca ar trebui sa eviti magazinul respectiv, ca fie vorba intre noi... parca asteptarile unora(adica si ale tale) sunt putin trecute de niveul practic.

Traim in tara "hai sa facem o sesizare", ok, te duci la magazin si zici ca s-a desfacut abtibildul respectiv, ce te asteptai? sa iti returneze suma? sa iti dea alta perche?
Parerea mea ca reclamatia ta trece de nivelul rezonabil.

#5
Daniella20

Daniella20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.09.2016

 ct13mey, on 25 septembrie 2016 - 09:49, said:

Scrie cumva in instructiuni ca nu se freaca cu peria?
Poate sunt ceva specificatii legate de utilizarea unei lavete moi,umezita in apa calduta,etc.

Nu am primit manual de instrucțiuni si papucii au fost trecuți doar prin apa nici macar stersi cu o lavetă.

 u-k, on 25 septembrie 2016 - 10:14, said:

Parerea mea ca ar trebui sa eviti magazinul respectiv, ca fie vorba intre noi... parca asteptarile unora(adica si ale tale) sunt putin trecute de niveul practic.

Traim in tara "hai sa facem o sesizare", ok, te duci la magazin si zici ca s-a desfacut abtibildul respectiv, ce te asteptai? sa iti returneze suma? sa iti dea alta perche?
Parerea mea ca reclamatia ta trece de nivelul rezonabil.


#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007

 Daniella20, on 25 septembrie 2016 - 09:40, said:

..cand m-am întors am observat ca pe papucii mei începuseră sa se exfolieze pictogramele...

In afara de exfolierea pictogrmelor, mai au alte probleme? S-au dezlipit/rupt pe undeva?
Daca nu, e absurd sa faci reclamatie pentru asta. Nu e asa tragic daca nu se mai vede sigla pe ei. Nu as vrea sa cred ca esti genul care isi cumpara incaltaminte doar pentru marca...

#7
Daniella20

Daniella20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.09.2016
Parerea mea este ca trăim in tara in care nimic nu mai conteaza.banii ii muncesc si nu ii primesc deci mi se pare destul de rațional sa cer niste explicații atata timp cat la pret nu ne-am tocmit...mi se părea destul de normal sa multumesti clientul pentru ca pe lângă el mai veneau alții...daca toti ne-am mulțumi cu tot ce ni se oferă fie ca e bun sau rau unde s-ar ajunge?

 AlexEn, on 25 septembrie 2016 - 10:28, said:



In afara de exfolierea pictogrmelor, mai au alte probleme? S-au dezlipit/rupt pe undeva?
Daca nu, e absurd sa faci reclamatie pentru asta. Nu e asa tragic daca nu se mai vede sigla pe ei. Nu as vrea sa cred ca esti genul care isi cumpara incaltaminte doar pentru marca...

La început s-au exfoliant doar pictogramele iar acum se exfoliaza absolut toata bareta deși nu i-am mai purtat(doar o saptamana au foat încălțați si ii am deja de 4 luni).arata ca si cum ar fi intrat aer prin toata bareta(sper sa ma înțelegeți).sunt genul de om care investesc in lucruri pentru calitate nu pentru firma,iar in cazul de fata calitate nu a fost deloc.

#8
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Inseamna ca nu sunt originali.
Bafta in rezolvarea problemei.
Si eu sunt prea sarac sa-mi permit lucruri ieftine.

#9
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 Daniella20, on 25 septembrie 2016 - 09:40, said:

Buna ziua,am cumpărat la Ăźnceputul acestei veri 3 perechi de papuci adidas cu care ulterior am fost in concediu in grecia(1 saptamana).cand m-am Ăźntors ...
La intoarcere tot cu papucii ai mers?
Puteai sa mergi in Grecia cu avionul sau chiar cu masina ;)

BTW, postul tau e de un prost gust rar intalnit.

Pe scurt, probleme prea mici pt oameni mari. Sau e invers?

Sunt niste rahaturi de slapi pt care ti-ai rupt de la gura sa tii iei pt a nu te face de ras in mintea ta prin Grecia si care brusc au devenit identici cu aia de la taraba. Macar data viitoare cand mai mergi la plaja nu o sa mai stai doar pe mal sa-i pazesti.
De cat timp te-ai mutat la oras?

Edited by underb, 25 September 2016 - 11:19.


#10
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
mooaaaaa ce i ai zis o Posted Image Posted Image Posted Image

#11
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015

 underb, on 25 septembrie 2016 - 11:17, said:


La intoarcere tot cu papucii ai mers?
Puteai sa mergi in Grecia cu avionul sau chiar cu masina ;)

BTW, postul tau e de un prost gust rar intalnit.

Pe scurt, probleme prea mici pt oameni mari. Sau e invers?

Sunt niste rahaturi de slapi pt care ti-ai rupt de la gura sa tii iei pt a nu te face de ras in mintea ta prin Grecia si care brusc au devenit identici cu aia de la taraba. Macar data viitoare cand mai mergi la plaja nu o sa mai stai doar pe mal sa-i pazesti.
De cat timp te-ai mutat la oras?Uneori,si eu sunt plin de mistou'ri si de multe ori plin de penibil.
Totusi,colegul/colega a expus o situatie,a cerut un sfat si atat.



#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
De la ce magazin i-ai luat ? Originalii au instructiuni pe eticheta, sau iti da la casa cu bonul.

Cu ANPC-ul nu prea mai rezolvi nimic de la o vreme.
Se feresc acu sa dea si amenzi la firme ca sa nu le plateasca tot ei ca nu stiu cine e in spatele firmei....

#13
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007

 underb, on 25 septembrie 2016 - 11:17, said:

...

Sunt niste rahaturi de slapi ..

Cine a zis ca sunt slapi? In Muntenia si Ardeal la incaltaminte se zice papuci. Deci se poate referi la orice fel de incaltaminte.
Omul a intrat aici sa isi expuna o problema, nu e cazul sa fii atat de agresiv.

#14
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
De fapt, eu am auzit dar moldovenii ca zic papuci altor tipuri de incaltaminte.

Papuci de calitate? Eu nu inteleg ce au asa special nici cei de la Levis, Lee Cooper sau Tommy Hilfiger - cei din urma la un moment dat i-am vazut la 5-600 de lei. Atatia bani pentru slapi??

#15
YUNG

YUNG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 24.09.2016
[ http://67.media.tumblr.com/tumblr_lnw8oyUc631qctkcl.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
E marfa falsa, nu merita bataia de cap. In orice mall din Romania poti cumpara de bani multi marfa falsa care se deterioreaza iremediabil in cateva luni si trebuie data la cos.  
In asta consta si business-ul marilor branduri de tip Zara, Bershka, etc. - vandut falsuri la fraieri pe bani multi. Bluza prespalata de blugi cu valoare reala de 20 lei vanduta in mall la 99 lei. Pana la urma nu e prost cine cere ci cel care e dispus sa plateasca acesti bani.

Rostul mall-ului? Sa creada melteanul ca, daca se imbraca din mall, ia marfa mai buna decat cea turceasca vanduta in Niro, Europa sau in bazarul de la Obor.

#17
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Nu sunt neaparat falsuri. Multe firme mari isi "inchiriaza" o marca sau mai multe catre diversi producatori care au voie sa vand produse proprii sub acea marca in anumite lanturi de magazine.
E un fel de franciza.
De multe ori chiar lantul de magazine se duce la titularul marcii cu diverse produse in scopul asta.

#18
revillz

revillz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 09.08.2016
sa stii ca trebuia sa specifici ca ai fost in Grecia sa te dai mare

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate