Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

vitamine/suplimente nutritive

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Ionela1505

Ionela1505

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 08.09.2016
Buna.As avea nevoie de putin ajutor..urmeaza o perioada foarte incarcata pentru mine deoarece anul viitor am licenta si am si un job..ce vitamine sau suplimente imi recomandati ca sa pot face fata oboselii mai usor si sa aiba efecte si asupra memorarii mai rapide si a concentrarii?

#2
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
vitamax..si eu. :P

#3
BlackPassion

BlackPassion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 13.11.2011
Vitamax iti da pofta de mancare de la B-uri.Incearca Vitamina C si Ginseng (este cel mai bun adaptogen, ajuta organismul sa treaca peste perioadele de stres, oboseala, + te ajuta in procesul de memorare, + o gramada de alte actiuni benefice).

#4
Tiby_med

Tiby_med

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 29.06.2010
Laptisor de matca pur.

#5
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Dieta alimentara echilibrata, hidratare si odihna. Nu esti robot....

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostIonela1505, on 24 septembrie 2016 - 00:20, said:

Buna.As avea nevoie de putin ajutor..urmeaza o perioada foarte incarcata pentru mine deoarece anul viitor am licenta si am si un job..ce vitamine sau suplimente imi recomandati ca sa pot face fata oboselii mai usor si sa aiba efecte si asupra memorarii mai rapide si a concentrarii?

GINSENG SIBERIAN, 500mg, 30cps, COSMOPHARM
MULTIVITAMINE + MULTIMINERALE 30cps, COSMOPHARM
L-Carnitin Complex 400mg, 40cps de la HOFIGAL
Ginkgo Biloba 60mg 30cps ROTTA NATURA

- peste gras in alimentatie (ex:macrou gatit la cuptor)
- catina in amestec cu miere de albine (se gaseste congelata in Auchan la 20-30lei/kg)

Edited by rosix, 24 September 2016 - 09:29.


#7
BlackPassion

BlackPassion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 13.11.2011

View Postrosix, on 24 septembrie 2016 - 09:27, said:

GINSENG SIBERIAN, 500mg, 30cps, COSMOPHARM
MULTIVITAMINE + MULTIMINERALE 30cps, COSMOPHARM
L-Carnitin Complex 400mg, 40cps de la HOFIGAL
Ginkgo Biloba 60mg 30cps ROTTA NATURA

- peste gras in alimentatie (ex:macrou gatit la cuptor)
- catina in amestec cu miere de albine (se gaseste congelata in Auchan la 20-30lei/kg)

Ginkgo biloba isi face efectul dupa cel putin 3 luni si mai mult daca ai tulburari circultorii la nivel cerebral, ca e vasoreglator, daca nu, nu prea ajuta(parerea mea e ca, daca nu ai cel putin 60 de ani, si inceput de dementa, nu are rost). plus ca nu conteaza concentratia ci e important sa fie extractul standardizat EGB 761.Si suplimentele de la Cosmopharm nu prea sunt standardizate in principii active, mie mi se pare ca cele de la Alevia au cel mai bun raport calitate/pret.

#8
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

View PostBlackPassion, on 24 septembrie 2016 - 01:18, said:

Vitamax iti da pofta de mancare de la B-uri.Incearca Vitamina C si Ginseng (este cel mai bun adaptogen, ajuta organismul sa treaca peste perioadele de stres, oboseala, + te ajuta in procesul de memorare, + o gramada de alte actiuni benefice).
vitamax are de toate! totusi parca nu mai e la fel de activ ca acu 15 ani cand venea din egipt .

poate sa incerce si spirulina, de la walmark. laptisor si restul sa fie obtinute prin compresie la rece, preferabil firme straine.

Edited by 41ex, 24 September 2016 - 18:13.


#9
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Ceai verde, dar sa fie de calitate, si ar fi bine sa gasesti un ceai ambalat in zona unde este produs. Poti incerca si cu ginsavit .

#10
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostBlackPassion, on 24 septembrie 2016 - 11:38, said:

Ginkgo biloba isi face efectul dupa cel putin 3 luni si mai mult daca ai tulburari circultorii la nivel cerebral, ca e vasoreglator, daca nu, nu prea ajuta(parerea mea e ca, daca nu ai cel putin 60 de ani, si inceput de dementa, nu are rost). plus ca nu conteaza concentratia ci e important sa fie extractul standardizat EGB 761.Si suplimentele de la Cosmopharm nu prea sunt standardizate in principii active, mie mi se pare ca cele de la Alevia au cel mai bun raport calitate/pret.
Dar de vestitele si mult laudatele ALIVE de la Secom ce parere ai?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate