Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Fenomenul Marian Godina

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#1
arhidesignable

arhidesignable

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.11.2012
Oarecum tardiv am constatat ca exista un domn cu numele mai sus mentionat ale carui experiente profesional-politienesti au ajuns subiect de beletristica. Am dat din greseala de cartea dansului pe raftul unei librarii si mai apoi si la un hypermarket unde incercam sa imi cumpar pixuri si caiete. Am o oarecare alergie la domnii astia tablagii si fara a dori sa generalizez sper ca mai exista printre cei de la Politia Nationala si cea Locala oameni mai alesi. Evident ca nu am achizitionat cartea dar am aruncat un ochi pe contul pe care dansul il are pe o platforma de socializare si am observat cum acesta il supunea oprobriului public pe un presupus pedofil si argumenta acuzatiile prin versurile erotic-perverse pe care acel domn le scria la adresa unor adolescente virgine. Ma intreb, dar asa la modul general, dat fiind faptul ca societatea se confrunta cu probleme mai concrete vis-a-vis de fenomenul infractional cum ar fi hotii de buzunare sau traficantii de droguri sau stiu eu ce, face oare domnul Godina ce face din spirit civic sau ca sa ajunga un fel de vedeta a Politiei? Poate ajuta aceasta institutie sau pe cetateni un agent care se manifesta atat de public si cred atat de exagerat vis-a-vis de setul de atributii pe care un angajat la Politie le are?

#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Da, poate.
Pentru ca Marian Godina e politist la rutiera.

Iar daca stai sa te gandesti e bine ca se manifesta asa public descretind fruntea oamenilor.
Daca si educa oamenii sa nu incalce legea e cu atat mai bine.

#3
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Fata de diarea verbala si laturile din blogul pe care il ai tu la semnatura , Marian Godina macar are talent.

Si da , eu consider ca ce face el dincolo de niste exagerari omenesti are un efect pozitiv.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 18 September 2016 - 18:28.


#4
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015
Marian  Godina  sufera de sindromul bagarii in seama.
Si eu il simpatizam, dar asta  pana cand a ajuns sa ne predice cat de minunat e ca sta politia cu radarul  in  boscheti. De atunci: bleah.

#5
Ciresarul

Ciresarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 22.08.2016
:) ce imi place mie cand sunt discutati oamenii....

#6
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
@inițiator: Tu ești cel care vărsai tot felul de murdarii și insinuări despre un cetățean X pe motiv ca fiu-su ți-e sau ți-a fost coleg de clasa și te complexează. Acum fără sa citești un rand din ceea ce spune/scrie omul ala vii cu o retorica ipocrita despre ce ar trebui sa facă Politia. Cu asta ce problema mai ai? - ti se pare ca are succes cu scrisul lui si ceva te deranjează?

#7
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015
pedofili sunt periculoși, polițiști sunt diferiți Posted Image

#8
Masinisa

Masinisa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 31.08.2016
oricum ii ceva sa vinzi 20.000 de exemplare din cartea ta, nu stiu daca Iohanis a vandut atata :)

#9
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 25.09.2011

View PostMasinisa, on 18 septembrie 2016 - 18:46, said:

oricum ii ceva sa vinzi 20.000 de exemplare din cartea ta, nu stiu daca Iohanis a vandut atata Posted Image
sau nu

http://lmgtfy.com/?q=pas+cu+pas+vanzari

#10
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Asta-i misto cu starurile virtuale . Pe orice subiect exista pareri pro si contra . Sunt situatii cand niste mari dobitoci le ridica ...si alti dobitoci le coboara ( pe staruri ) . Godina este un fraier promovat de context intr-o  postura pe care nu o merita si in care nu stapaneste regulile de joc. Nu va dura mult si se va prabusi. Pentru ca nu intelege dinamica fenomenului , are impresia ca ce scrie el va ramane in analele ( nefiziologice  ) ale Facebook-ului. Nici nu va sti ce l-a lovit . Mai aveti putina rabdare. Cu cat abereaza mai mult , cu atat da mai multa munitie contestatarilor.
...ce dreaq ...v-am mintit eu vreodata ? Posted Image

#11
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016

View PostJurasikMan, on 18 septembrie 2016 - 18:51, said:

Pentru ca nu intelege dinamica fenomenului ,

Care... fenomen?

#12
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
[ http://www.curteaveche.ro/blog/wp-content/uploads/2016/02/Flash-uri_M_Godina_cover-01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mie imi place cartea scrisa de politistul Marian Godina....Posted Image

La mai multe!

Edited by xmanyacs77, 18 September 2016 - 19:02.


#13
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Eu am preferat sa cumpar cartea cu "aberatiile" lui Godina decat aberatiile aluia din "Pas cu pas".

#14
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View PostAfrikaner76, on 18 septembrie 2016 - 18:54, said:

Care... fenomen?

Ma refer la "fenomenul" crearii de ciumegastaruri peste noapte , avand ca si consistenta doar " Like-urile " unor analfabeti.

Cat despre cealalta aberatie numita " Pas cu pas " ... am impresia ca o sa dispara chiar mai repede decat Flash-urle lui Godina .

Edited by JurasikMan, 18 September 2016 - 19:00.


#15
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

View PostJurasikMan, on 18 septembrie 2016 - 18:57, said:

Ma refer la "fenomenul" crearii de ciumegastaruri peste noapte , avand ca si consistenta doar " Like-urile " unor analfabeti.

Are talent politistul.........nu mai fiti carcotasi!Posted Image

*Apropo cati "romani analfabeti" au dat like pe pagina lui Marian Godina?

Edited by xmanyacs77, 18 September 2016 - 19:01.


#16
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
La cum arata populatia Romaniei , nu e de mirare ca un asemenea specimen are fani !

#17
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014

View Postxmanyacs77, on 18 septembrie 2016 - 18:59, said:



*Apropo cati "romani analfabeti" au dat like pe pagina lui Marian Godina?

Prea multi :lol:

Pe mine ma enerveaza cand deschide gura individul asta. Zici ca vorbeste cu prune in gura :lol:

#18
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Talentul nu-i apartine lui ci editoarei cartii .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate