Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Cyberghost Vs Vyprvpn

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
1. Salut as vrea sa cumpar versiunea platita doar ca nu stiu care este mai bun dintre aceste doua.
2. Cum fac ca dns-ul sa se ia din tutelarea vpn-ului? Vad ca nu prea are efect ipconfig/ flushdns din cmd
3.Cum fac sa adaug adresa vpn-ului in emulator android? Ajunge doar sa activez vpn-ul in pc?
Astept parerilor voastre

#2
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
#up


#3
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
#up da chiar nimeni?

#4
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Cyberghost.

#5
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
imi ascunde locatia complet? Si dns-urile?

#6
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
https://ipleak.net/

Aici verifici daca functioneza cum vrei.
Eu am folosit Cyber si e ok.

#7
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
Acum nu am calculatorul la dispozitie. Tie ce dns iti apar? Alea romane?

#8
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
Eu l-am folosit mai mult pe un router si am setat să folosească dns-urile lui. Nu sunt acum la calculator să verific cu clientul de Win. Oricum, poți verifica, se poate folosi si free cu niste limitări (aștepți câteva minute la conectare, fără torrent si alte câteva care nu te influențează pentru o verificare).

#9
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
Pai eu nu folosesc router, folosesc wi-fi de la vecinu' pentru eu vin doar vara in romania si n-avea rost sa platesc in fiecare luna degeaba. Eu stiam ceva de ipconfig/ flushdns in cmd ca sa ia dns din tutelarea vpn-ului. Dar imi ofera 100% protectie in sensul ca, sa am un ip cat mai natural , adica sa nu existe urme de romania

#10
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
Ce e IP natural? O sa-ti inlocuiasca IP-ul tau cu un alt IP al unui server de al lor, care o sa fie de Romania daca te conectezi la un server din Romania sau de alta tara daca te conectezi la un server din acea tara. Acuma, daca celalat vrea poate sa isi dea seama ca folosesti un VPN deoarece acel IP este stiut ca fiind al VPN (dar nu poate sa iti afle IP-ul tau, bine, nu chiar usor spre deloc). In ceea ce priveste DNS, nu stiu sa iti raspund la ce te intereseaza pe tine deoarece nu mai am folosit clientul de Win de mult iar cel de Android deloc. Insa il poti descarca si testa cu link-ul pe care ti l-am indicat. Dupa cum spuneam, Cyber are varianta free si poti testa cat vrei.

Edited by radu000, 31 August 2016 - 13:06.


#11
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
Adica sa nu fiu descoperit ca folosesc vpn. Adica sa fie un vpn bun si sa stiu daca este in stare de asa ceva.

#12
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
orice vpn poate asa ceva. Aplicatia cu care vine la pachet ar trebui sa se ocupe si de partea cu dns-urile. Testeaza pe dnsleaktest.com
Dar de cine vrei sa te ascunzi? Daca vrei sa comiti ceva ilegal oricare vpn comercial te da in gat fara sa clipeasca!

#13
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
Pai si astia cum isi ascund locatia cu whaff, cashpirate si nu-i prinde nimeni

#14
THE BOSS

THE BOSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 01.10.2005
Atentie la Cyber, am luat premium o luna, sa ma uit pe BBC la jocurile olimpice de la Rio si dupa o luna m-am trezit ca mi-a luat automat din cont inca pentru o luna! Nu-i un capat de tara, e un fel de abonament, daca iei pentru o luna apoi merge mereu mai departe lunar pana nu il opresti!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate