Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

GRILA Digi Film. Furious 7, Fifty Shades of Grey și The Theory of Everything, printre producțiile lunii septembrie

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014
Digi Film anunță lansarea grilei de toamnă cu o serie de filme de la Hollywood, în premieră pe televiziunile din România.

”Unbroken” „Furious 7”, „The Hunger Games: Mockingjay”, „Allegiant”, „Fifty Shades of Grey”, „The Theory of Everything”, „Jack Ryan: Shadow Recruit”  și “Lethal Weapon”, se numără printre producțiile care vor fi difuzate în luna septembrie de canalul de filme al grupului RCS&RDS.

Cele mai noi episoade ale serialului american “Lethal Weapon” (“Armă mortală”) vor fi difuzate, la numai o zi după premiera din Statele Unite.

"Maratonul premierelor începe vineri, 2 septembrie, de la ora 21:45, când va fi difuzat ”Unbroken” (”De neînvins”), o poveste despre curaj și speranță, în regia Angelinei Jolie-Pitt", potrivit oficialilor Digi Film.
Programul celor mai bune filme și seriale difuzate în septembrie de postul Digi Film
Vineri, 9 septembrie, de la 22:00, puteți urmări ”Ex Machina”, o dramă science fiction care pune în joc granița dintre uman și artificial.
Duminică, 11 septembrie, de la ora 20:00, va fi difuzată ultima parte a filmului „Furious 7” („Furios și iute”).
Vineri, 16 septembrie, de la ora 22.15, la Digi Film va rula filmul „The Theory of Everything” („Teoria întregului”), care spune povestea impresionantă a renumitului astrofizician Stephen Hawking.
Duminică, 18 septembrie, de la ora 20:00, filmul „Divergent series: Allegiant” („Seria Divergent: Allegiant”), a treia parte din seria Divergent, va putea fi vizionat în premieră la o televiziune din România.
Tot duminică, 18 septembrie, dar de la ora 21.40, Digi Film va difuza și producția „Fifty Shades of Grey” („Cincizeci de umbre ale lui Grey”).
Duminică, 25 septembrie, de la 20:00, canalul de filme va difuza ultima parte a seriei „The Hunger Games: Mockingjay” („Jocurile foamei: Revolta”).

SERIAL.
“Lethal Weapon” (“Armă mortală”) va fi lansat pe 23 septembrie, la zi după premiera americană. Producția va fi difuzată în fiecare zi de vineri, de la ora 20.00.
Serialul este inspirat din filmele deja clasice cu Mel Gibson și Danny Glover: un polițist care caută pericolul cu lumânarea devine partenerul unui ofițer căruia medicul i-a recomandat să nu se expună stressului.
Printre titlurile lunii septembrie se mai numără ”I Am Wrath” (“Ora răzbunării”),”Teenage Mutant Ninja Turtles” (“Țestoasele Ninja”),”The Salvation” (”Pământul făgăduit”),”Transcendence” (“Transcendence: Viață după moarte”).
Programul integral al postului poate fi consultat pe site-ul digi-film.ro.


http://www.paginadem...unii-septembrie

Attached Files



#2
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
Bravo digi!

Un canal premium cu filme pe masura. Nu inteleg de ce nu a ajuns Fifty Shades of Grey pe HBO. Mi-am tot pus intrebarea asta

#3
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Bun, incep sa dea si seriale noi, la o zi dupa premiera. Bravo Digi!

#4
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 11.01.2006
NU a ajuns pe HBO acest film pentru ca era prea prost.

#5
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
n-ar fi bine sa se infiinteze digifilm2 sa difuzeze doar seriale sau digiplay sa nu mai fie un serviciu on demand, sau de ce digi series . ce spuneti?

#6
iulian0512

iulian0512

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 756
  • Înscris: 03.01.2010
filme vechi... se gasesc BD/BRrip  de multa vreme.

#7
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
De  ce ai pirata filme BRip? Nu iti merg cele HD?

Lethal Weapon nu am vazut.

#8
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014

 iulian0512, on 30 august 2016 - 14:02, said:

filme vechi... se gasesc BD/BRrip  de multa vreme.
Aici este vorba de un canal tv care ofera multe filme in exclusivitate , dupa parerea mea este peste HBO !!!
iulian0512 , tu sigur nu ai canalul tv Digi Film , pentru ca nu esti abonat RCS&RDS  :)

#9
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 05.08.2006

 u-k, on 30 august 2016 - 14:04, said:

Lethal Weapon nu am vazut.

Asta pentru ca primul episod apare abia pe 21 septembrie in SUA.

#10
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009
HBO dă în fiecare lună premiere de acest gen și nu constituie o știre. Acum câteva luni o să fie pauză pentru că nu au cum să ia în fiecare lună blockbuster. Este într-adevăr un canal foarte bun de fapt cel mai bun după HBO dar nu e premium. Posted Image Premierele se împart pe posturile astea 2 deci e bine să ai ambele în grile. Mai adaugi un Netflix + HBO Go și te-ai scos la filme, filme mai noi desigur.

 CABLE MAN, on 30 august 2016 - 13:55, said:

NU a ajuns pe HBO acest film pentru ca era prea prost.
Corect! Posted Image

Edited by Kalman2007, 30 August 2016 - 14:30.


#11
andrei19031980

andrei19031980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 19.08.2016

 a_d_y, on 30 august 2016 - 12:55, said:

Bravo digi!

Un canal premium cu filme pe masura. Nu inteleg de ce nu a ajuns Fifty Shades of Grey pe HBO. Mi-am tot pus intrebarea asta

Mai exista HBO? Eu stiam ca programele acestea sunt o extraoptiune pentru snobi sa se laude ca au maxpack-ul in abonamentul la cablu, nu se uita la ele nici 10 ore/luna si de fapt au cateva premiere si in reluare la greu
PS - si acum.... se intra in actiune Posted Image... injurati-ma la greu Posted Image

Edited by andrei19031980, 30 August 2016 - 16:16.


#12
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Eu l-am primit pe gratis, sunt snob? Posted Image  Recunosc ca l-am cerut...

#13
andrei19031980

andrei19031980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 19.08.2016

 queron, on 30 august 2016 - 16:13, said:

Eu l-am primit pe gratis, sunt snob? Posted Image  Recunosc ca l-am cerut...

Esti norocos Posted Image) mai mult de 6-7 lei/luna cu TVA nu face maxpack-ul acela. Le ajung si banii aia celor de la HBO Romania la ce caterinca de filme dau pe posturile lor, cateva premiere si multe reluari

Edited by andrei19031980, 30 August 2016 - 16:16.


#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Normal că nu face mai mult de 6-7 lei dacă nu are Las Fierbinţi şi alte porcării marca prosteve mult apreciate de tine.

#15
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

 VH1, on 30 august 2016 - 12:54, said:

Digi Film anunţă lansarea grilei de toamnă cu o serie de filme de la Hollywood, în premieră pe televiziunile din România.

”Unbroken” „Furious 7”, „The Hunger Games: Mockingjay”, „Allegiant”, „Fifty Shades of Grey”, „The Theory of Everything”, „Jack Ryan: Shadow Recruit”  și “Lethal Weapon”, se numără printre producţiile care vor fi difuzate în luna septembrie de canalul de filme al grupului RCS&RDS.

Cele mai noi episoade ale serialului american “Lethal Weapon” (“Armă mortală”) vor fi difuzate, la numai o zi după premiera din Statele Unite.

"Maratonul premierelor începe vineri, 2 septembrie, de la ora 21:45, când va fi difuzat ”Unbroken” (”De neînvins”), o poveste despre curaj și speranță, în regia Angelinei Jolie-Pitt", potrivit oficialilor Digi Film.
Programul celor mai bune filme şi seriale difuzate în septembrie de postul Digi Film
Vineri, 9 septembrie, de la 22:00, puteți urmări ”Ex Machina”, o dramă science fiction care pune în joc granița dintre uman și artificial.
Duminică, 11 septembrie, de la ora 20:00, va fi difuzată ultima parte a filmului „Furious 7” („Furios și iute”).
Vineri, 16 septembrie, de la ora 22.15, la Digi Film va rula filmul „The Theory of Everything” („Teoria întregului”), care spune povestea impresionantă a renumitului astrofizician Stephen Hawking.
Duminică, 18 septembrie, de la ora 20:00, filmul „Divergent series: Allegiant” („Seria Divergent: Allegiant”), a treia parte din seria Divergent, va putea fi vizionat în premieră la o televiziune din România.
Tot duminică, 18 septembrie, dar de la ora 21.40, Digi Film va difuza şi producția „Fifty Shades of Grey” („Cincizeci de umbre ale lui Grey”).
Duminică, 25 septembrie, de la 20:00, canalul de filme va difuza ultima parte a seriei „The Hunger Games: Mockingjay” („Jocurile foamei: Revolta”).

SERIAL.
“Lethal Weapon” (“Armă mortală”) va fi lansat pe 23 septembrie, la zi după premiera americană. Producţia va fi difuzată în fiecare zi de vineri, de la ora 20.00.
Serialul este inspirat din filmele deja clasice cu Mel Gibson și Danny Glover: un polițist care caută pericolul cu lumânarea devine partenerul unui ofițer căruia medicul i-a recomandat să nu se expună stressului.
Printre titlurile lunii septembrie se mai numără ”I Am Wrath” (“Ora răzbunării”),”Teenage Mutant Ninja Turtles” (“Țestoasele Ninja”),”The Salvation” (”Pământul făgăduit”),”Transcendence” (“Transcendence: Viață după moarte”).
Programul integral al postului poate fi consultat pe site-ul digi-film.ro.


http://www.paginadem...unii-septembrie
Am mai spus astazi mai devreme, dar se pare ca mi s-a "mierlit" postul, mai incerc odata. Am spus asa" Postul asta,parerea mea, chiar isi merita banii, dar chiar nu merita o pista audio Dolby, dupa atatia ani de emisie?,totusi e un post de filme,nu-i duce capu pe astia de la rcs, sau e foarte ,foarte greu de implementat?, cu niste costuri astronomice. Mersi.

Edited by nikuniku, 30 August 2016 - 20:20.


#16
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010

 CABLE MAN, on 30 august 2016 - 13:55, said:

NU a ajuns pe HBO acest film pentru ca era prea prost.
Sincer, n-am vazut filmul ala, si nici nu m-a tentat sa il vad. Dar daca il difuza HBO, sigur era in categoria premium, ca na, doar e HBO, nu???

#17
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,825
  • Înscris: 07.07.2009

 flobuc, on 30 august 2016 - 20:19, said:

Sincer, n-am vazut filmul ala, si nici nu m-a tentat sa il vad. Dar daca il difuza HBO, sigur era in categoria premium, ca na, doar e HBO, nu???
Nu era nici atunci, e prea prost acest film. L-am văzut de 2 ori (cu femei desigur) :lol:

#18
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Bravo Digi Film!Digi Film egal fratele mai mic al canalului HBO!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate