Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Statul politienesc Roman

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
75 replies to this topic

#1
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013
"Serviciul Roman de Informatii (SRI), acuzat in aceasta luna de cateva ONG-uri ca dezvolta un sistem IT prin care ar vrea sa copieze baze de date ale mai multor institutii publice pentru a dezvolta un adevarat sistem Big Brother"


"Este vorba de baze de date de la MAI, Ministerul de Finante/ANAF, Ministerul de Finante/ANV (n.a Directia Generala a Vamilor), Ministerul Justitiei-ANP (n.a Administratia Nationala a Penitenciarelor), Ministerul Dezvoltarii - APIA, Ministerul Dezvoltarii - AFIR (n.a Agentia pentru Finantarea Investitiilor Rurale), Banca Nationala a Romaniei (BNR), ONRC (Oficiul National al Registrului Comertului) si CNAS (Casa Nationala de Asigurari de Sanatate)."


ghinion .... cum zice Iohannis ... SRI a copiat deja toate bazele de date

ai dat o basina? ultimul caprar de la SRI ... stie

"Hotararea de Guvern nr. 952/2003 a fost adoptata in data de 23 august 2003, fiind semnata de premierul de la acea vreme - Adrian Nastase, si contrasemnat de Radu Timofte - directorul SRI, de Dan Nica - ministrul Comunicatiilor, Ioan Rus - ministrul de Interne si de catre Mihai Tanasescu - ministrul de Finante."

http://economie.hotn...-sistem-sri.htm

#2
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Ok.Si? Ce am de ascuns? Nimic. Mi se rupe daca sunt urmarit,si cineva imi detecteaza si se delecteaza cu basinile...
Sa fie sanatosi,si la mai mare.
Daca in acest fel imi este asigurata linistea si securitatea personala si a familiei/cunoscutilor,sunt de acord.
Ca nu mi s-a cerut acordul..poate fi o alta problema...
Dar,la fel,mi s-a cerut parerea cu privire la numarul de parlamentari...Ii doare in pix de parerea mea...

Edited by Bebeluka, 29 August 2016 - 19:36.


#3
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Cred ca mai e un subiect sabazios ! Posted Image

#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Hotararea de Guvern nr. 952/2003 a fost adoptata in data de 23 august 2003, fiind semnata de premierul de la acea vreme - Adrian Nastase, si contrasemnat de Radu Timofte - directorul SRI, de Dan Nica - ministrul Comunicatiilor, Ioan Rus - ministrul de Interne si de catre Mihai Tanasescu - ministrul de Finante.

Cei care au aprobat aceste hotarari abuzive, fara sa consulte parlamentul sunt dusmani ai poporului roman...Posted Image

Edited by xmanyacs77, 29 August 2016 - 19:37.


#5
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Pai daca MAI-ul si finantele nu is in stare sa faca o baza de date comuna sa nu mai umble atatia cu masini pe fosti proprietari, fara impozit si alte faze din astea trebuia sa o faca cineva.
Sper sa o foloseasca si restul de institutii sa nu ne mai trebuiasca la cate un ghiseu adeverinte de pe la alte institutii. Eu n-am nimic de ascuns fata de SRI, imi platesc toate impozitele.

#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

 SpeedDemon, on 29 august 2016 - 19:37, said:

Pai daca MAI-ul si finantele nu is in stare sa faca o baza de date comuna sa nu mai umble atatia cu masini pe fosti proprietari, fara impozit si alte faze din astea trebuia sa o faca cineva.
Sper sa o foloseasca si restul de institutii sa nu ne mai trebuiasca la cate un ghiseu adeverinte de pe la alte institutii. Eu n-am nimic de ascuns fata de SRI, imi platesc toate impozitele.

Sa fim seriosi, SRI nu va folosi baza de date ca sa aduca bani la buget...

Edited by xmanyacs77, 29 August 2016 - 19:43.


#7
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013

 GingisHan2015, on 29 august 2016 - 19:36, said:

Cred ca mai e un subiect sabazios ! Posted Image

nu l-am vazut

daca este ... rog un moderator sa le uneasca

dar stirea este de astazi

 SpeedDemon, on 29 august 2016 - 19:37, said:

Pai daca MAI-ul si finantele nu is in stare sa faca o baza de date comuna sa nu mai umble atatia cu masini pe fosti proprietari, fara impozit si alte faze din astea trebuia sa o faca cineva.
Sper sa o foloseasca si restul de institutii sa nu ne mai trebuiasca la cate un ghiseu adeverinte de pe la alte institutii. Eu n-am nimic de ascuns fata de SRI, imi platesc toate impozitele.

ce legaturile au masinile ...

cu faptul ca se pot afla date despre starea de sanatate ...


daca tu crezi ca asta este scopul colectarii de date personale ... sa nu mai stai la coada la ghiseu ... esti un optimist :)

#8
Kalos14

Kalos14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 23.07.2016

 Bebeluka, on 29 august 2016 - 19:35, said:

Ok.Si? Ce am de ascuns? Nimic. Mi se rupe daca sunt urmarit,si cineva imi detecteaza si se delecteaza cu basinile...
Sa fie sanatosi,si la mai mare.
Daca in acest fel imi este asigurata linistea si securitatea personala si a familiei/cunoscutilor,sunt de acord.
Cu gandiri de tipul asta, subiectul este o utopie din start.

#9
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
  • 1. Asocierea formata din firmele Logic Computer SRL (lider de asociere), Revitalco Management Consulting SRL (asociat), Amerilex SRL (asociat) si Cloud Research Studio SRL (subcontractant).
  • 2. Asocierea formata din firmele Telekom Romania Communications (n.a fostul Romtelecom - lider al asocierii) si Ymens Teamnet SRL (asociat - n.a parte din grupul Teamnet care a fost fondat de deputatul Sebastian Ghita).
  • 3. Asocierea formata din firmele Frontal Communication (lider al asocierii) si Verint Systems Limited (asociat - avand sediul in Herzliya, Israel).
  • 4. Asseco SEE SRL
  • 5. Asocierea formata din firmele Mira Telecom (lider al asocierii), Datanet Systems SRL (asociat) si Dataware Consulting SRL (subcontractant).
  • 6. Asocierea formata din firmele Siveco Romania (lider al asocierii) si Nova Tech Integrated Solutions SRL (asociat) si Romsoft International SRL (subcontractant).
  • 7. Certsign SA avand ca subcontractant/tert sustinator pe UTI Grup SA.
  • 8. Unique Solutions SRL
Acestea sunt firmele care vor sa manance bani de la statul roman, adica de la noi contribuabilii...

*Cam multe capuse pe bugetul sarac al tarii!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 29 August 2016 - 20:04.


#10
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013

 Bebeluka, on 29 august 2016 - 19:35, said:

...
Daca in acest fel imi este asigurata linistea si securitatea personala si a familiei/cunoscutilor,sunt de acord.
...

ai primit o asigurare/garantie?

ai un contract ca ai renuntat la intimitate pentru a primi liniste si securitate?

ce scrie in "contract" ca se intampla daca ai renuntat la intimitate ... dar nu ai primit securitate?

cine raspunde? nume si prenume

#11
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Si pe mine ma doare nici in fund ca ma urmareste SRI pe SP, unde ii injur pe toti politicienii.
Si mai rad de cei care pretind ca stiu electronica. Sau istorie.
De aia ii inteleg pe cei care se cred urmariti. Pesemne sunt niste super valori, nu ca mine. Sa fiu invidios pe ei? Nu.

#12
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

 sabazios, on 29 august 2016 - 19:54, said:

ai primit o asigurare/garantie?

ai un contract ca ai renuntat la intimitate pentru a primi liniste si securitate?

ce scrie in "contract" ca se intampla daca ai renuntat la intimitate ... dar nu ai primit securitate?

cine raspunde? nume si prenume

Nimeni nu este obligat sa asigure nimic!
Acestea sunt doar vorbe goale, scopul real este altul....
*SRI nu este controlat de nimeni, el controleaza tot.

Edited by xmanyacs77, 29 August 2016 - 19:58.


#13
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013

 Prien, on 29 august 2016 - 19:54, said:

Si pe mine ma doare nici in fund ca ma urmareste SRI pe SP, unde ii injur pe toti politicienii.
Si mai rad de cei care pretind ca stiu electronica. Sau istorie.
De aia ii inteleg pe cei care se cred urmariti. Pesemne sunt niste super valori, nu ca mine. Sa fiu invidios pe ei? Nu.

stai linistit ... sunt urmariti toti ... indiferent de valoare

poate copilul tau are ceva pretentii

vor scoate dosarul tatalui ... cel care nu este "super-valoare"



topaie nevinovat in continuare ...

Edited by sabazios, 29 August 2016 - 20:01.


#14
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Kalos14, on 29 august 2016 - 19:47, said:

Cu gandiri de tipul asta, subiectul este o utopie din start.
Adica cine nu-i paranoic e utopic?

#15
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013

 sabazios, on 29 august 2016 - 20:00, said:

stai linistit ... sunt urmariti toti ... indiferent de valoare

poate copilul tau are ceva pretentii

vor scoate dosarul tatalui ... cel care nu este "super-valoare"



topaie nevinovat in continuare ...

Stai sa vezi in campania electorala cati candidati buni se vor retrage subit...Posted Image

#16
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015

 Kalos14, on 29 august 2016 - 19:47, said:

Cu gandiri de tipul asta, subiectul este o utopie din start.

Adica? Dezvolta....!

#17
Kalos14

Kalos14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 23.07.2016

 ericmario, on 29 august 2016 - 20:01, said:

Adica cine nu-i paranoic e utopic?

Mai citeste postarea pe care am citat-o.

#18
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
sabazios
M-ai facut sa rad si ti multumesc pt comicul situatiei.
Dar, asa in trecere, eu aveam 26 de ani in decembrie 89. Asa ca stiu cum  a fost atunci. Talica?
Copilul meu. Are deja 19 ani. Si isi vede de Facultatea lui  de Matematica, unde e student. Al dumitale?
Sau vorbim, adica scriem asa, ca sa pierdem vremea. Eu asta fac aici.
Astept sa inceapa 2 episoade interesante pe TVR 1 de la ora 21.10..
"Destine in paralel. Supraveghiati de serviciile secrete."
Vorbim dupa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate