Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Colonel nigerian nu mai raspunde

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
284 replies to this topic

#1
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
Am fost contactat de un colonel nigerian de la baza aeriana Abuja mi-a trimis o oferta de achizitie a unui Chengdu J-7. Nu stiu de unde ma gasit, eu fiind un mare pasionat de aviatie. Voia doar 250$ pentru formalitati (taxa de aterizare, birocratie) si cazare pentru 1 luna in Romania, pana ce isi gaseste un loc de munca (i-am zis ca va dura mai mult, dar el a insistat). A zis ca va pleca cu plinul facut ca dezertor din Nigeria, aterizand in Tunisia dupa care direct catre Suceava.

Problema este ca acum, dupa ce i-am trimis banii pentru formalitati, nu mai raspunde. Care este autoritatea nigeriana de se ocupa cu astfel de probleme? Vreau sa-i fac reclamatie. Cei de la PayPal au spus ca nu au ce face, pentru ca eu am platit de buna voie si nesilit de nimeni. Tin sa mentionez ca am toate dovezile necesare si ca mi-a trimis poze cu talonul de inmatriculare al avionului.

Ce sa ma fac? Unde sa-l reclam pe impostor?

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Tu chiar n-ai auzit de scrisoarea nigeriana ?!

#3
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
:o? Nu am primit asa ceva vreodata.

#4
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#5
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Sfinte Cristoase care esti in Ceruri si o ai ca mama pe neprihanita Santa Maria de Guadalue!

#6
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View PostMaitestein, on 27 august 2016 - 14:38, said:

Posted Image? Nu am primit asa ceva vreodata.
Ai primit acum. Dar nu trebuia sa primesti, vuie netul de astfel de escrocherii.

#7
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
Nu credeam posibil ca mai exista dupa atatea tepe, persoane care pot sa fie inselate atat de usor.
I-ati adio de la bani si roaga-te pentru sanatatea lui. A fost milos atunci cand a solicitat doar 250$.

#8
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
Domne', sincer am cautat sa vad daca au mai vandut nigerienii avioane la modul asta, dar nu prea am gasit nimic (doar legal, din Rusia / America, cu acte, dar alea-s scumpe).

Totusi, un link catre un site al justitiei Nigeriene de unde pot cauta un numar de telefon / o adresa are cineva?

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,490
  • Înscris: 19.04.2009
Nu cred ca ii adevarat, nu cred :lol:

Efectiv, nu cred...

#10
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Apare el .La pranz alimenta avionul la Focsani.

#11
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Hai mai trollica, lasa-ne. Ce dracu faceai cu un avion chinezesc militar in Romania? Putrezeai in parnaie daca puneai la cale asa ceva.

Plus ca ala are raza de actiune 2000 de kilometri sau asa ceva (daca zbori la ralanti si sus unde-i atmosfera rara si unde te prinde radarul; daca zbori sub radar nici 1000 nu faci). Adica de vreo 1,5 ori distanta Tunisia - Suceava. Se prabusea in Marea Neagra.

Edited by Groot, 27 August 2016 - 14:51.


#12
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

*
POPULAR

Amice tu ori esti troll (caz in care faza asta la misto chiar am savurat-o), ori esti incre-fuckin'-dibil de .... naiv!!

Deci un colonel din Nigeria iti aduce un avion de vanatoare in Suceava. Avionu' ii cu putini kilometrii si a fost a unor batrani ce mergeau cu el doar la biserica?

#13
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
Mersi de mistouri, fix de asta aveam nevoie dupa ce am pierdut atatia bani.

Nu are nevoie de alimentare la Focsani, ca mi-a dat poza si avea rezervoare atasate, deci ajungea direct la Suceava.

#14
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View PostMaitestein, on 27 august 2016 - 14:41, said:

Totusi, un link catre un site al justitiei Nigeriene de unde pot cauta un numar de telefon / o adresa are cineva?
Nu te lasi. Cauta pe net. Sau daca vrei iti mai trimite una cu Mig-25 Posted Image

#15
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,324
  • Înscris: 29.07.2013

View PostMaitestein, on 27 august 2016 - 14:41, said:

Domne', sincer am cautat sa vad daca au mai vandut nigerienii avioane la modul asta, dar nu prea am gasit nimic (doar legal, din Rusia / America, cu acte, dar alea-s scumpe).

Totusi, un link catre un site al justitiei Nigeriene de unde pot cauta un numar de telefon / o adresa are cineva?

In locul tau m-as duce in fata primei oglinzi, m-as privi adanc in ochi si as incerca sa-mi trag o palma, asa, de racoreala.

Dupa care as lua legatura cu moderatorul arei sau Adm, cu rugamintea sa stearga topicul asta, cat nu devine viral pe Internet :)

#16
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015

View PostGroot, on 27 august 2016 - 14:43, said:

Hai mai trollica, lasa-ne. Ce dracu faceai cu un avion chinezesc militar in Romania? Putrezeai in parnaie daca puneai la cale asa ceva.

Taica, hai sa ne informam. Il inscrii ca aeronava experimentala si esti bun de zbor. Nu am platit atatia bani fara sa ma asigur ca-l pot folosii.

#17
MadB91

MadB91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 06.12.2011
Incredibil...
Cred ca si ala de ti-a dat teapa nu s-a gandit ca o sa mearga, dar totusi a incercat...

#18
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Daca tot vrei Mig-21, ia de la noi: http://www.romtehnic...omanian-MoD.pdf

Edited by neagu_laurentiu, 27 August 2016 - 14:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate