Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Probleme semnal la telefon

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016
De ce tot pică semnalul la Telekom dintr-o dată? Adică vorbesc cu cineva și mă trezesc deodată cu sunetul "tu tu tu" și pe telefon scrie Apel terminat.  Este problema la semnal sau la telefonul meu?
Dacă este la semnal ce pot să fac? Să raportez asta la Telekom?
Dacă este la telefonul meu pot să fac? Am un Microsoft Lumia 532.

#2
StrictSecret

StrictSecret

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 19.06.2016
Raporteaza la Telekom, sa-ti traga fibra. Sau treci la un operator de telefonie mobila cu acoperire reala.
PS Nu cumva iti inchide apelul persoana cu care vorbesti?

Edited by StrictSecret, 27 August 2016 - 11:54.


#3
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016
Stau la munte, și aici Telekom a pus stâlp pentru comunicații în Telekom (nu știu cum altcumva să-i zic), încât am semnal Telekom în toată comuna și am și date mobile la viteză acceptabilă. Sunt și pe Orange însă nu am semnal decât când sunt la oraș. Deci în comuna în care mă aflu depind de Telekom.
Nu îmi închide persoana respectivă, fiindcă totdeauna am observat diferența: Când cineva închide primul parcă se aude maxim un sunet, însă când se întrerupe sunetul este parcă speficic întreruperii. Știu că am mai pățit de câteva ori treaba asta cu întreruperarea apelului, însă am tot ignorat-o iar acum mi-am zis că m-am săturat și că vreau să știu care-i treaba chiar dacă pare o chestie minusculă. De-asta nici nu am contorizat de câte ori mi s-a întâmplat și în ce condiții ci pur și simplu îmi amintesc că mi s-a întâmplat.

#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Nu purtati discutii tehnice despre modele in particular aici, exista deja topic legat de acest model: Microsoft Lumia 532

Incercati sa izolati problema, daca ea se reproduce doar pe acest model, purtati discutia pe acel topic.

Daca problema se reproduce doar pe modele cu Windows Phone, atunci precizati acest lucru, in acest caz se accepta o discutie pe aceasta arie.
Daca problema se reproduce pe orice tip de telefon, insa nu se reproduce cu SIM de la alt operator, atunci e o problema de operator si trebuie discutata pe aria dedidicata operatorului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate