Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Nu ma pot decide..

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Dan99999

Dan99999

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 01.11.2015
Salut!  Am sa trec direct la subiect. As vrea sa imi achizitionez un smartphone in jurul sumei de 1500 lei, momentan , ma atrage lg g4 dar si un s6 de pe olx ar fi ok , cred eu.
Ce m-ati sfatui sa aleg ? Puteti ropune si alte smartphone-uri cu conditia sa nu depaseasca acest buget

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
1500lei plus olx regal risc ridicat.

#3
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 27.11.2007
Ceva cu garanție

#4
KRENG

KRENG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 02.02.2016
Cumpara de pe olx doar daca il poti testa o zi, doua. Sa verifici IMEI-ul, daca are alte probleme fizice. Altfel riscul e de 99%.

#5
Dan99999

Dan99999

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 01.11.2015
De pe olx as cumpara s6 / edge  sau  lg g4/5

#6
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007
Am vandut daunazi s6-le meu in garantie, stare perfecta cu 1400 lei pe olx. Deci se poate. E un telefon f bun, singurul minus ar fi bateria, dar avand in vedere ca se incarca foarte repede cu fast charge e ok. Cumparatorul luase inainte cu cateva zile un s6 edge tot de pe olx, a doua zi nu i-a mai mers si a reusit sa isi recupereze dupa 2 zile cu amenintari prin sms Posted Image. Am insistat eu sa verifice telefonul in ce mod vrea, el nu a verificat nici semnalul, nici camera, nimic altceva in afara de touchscree. Nu ma mira ca reusise ca cumpere anterior o petarda.
Ar fi bine sa te intalnesti personal cu vanzatorul, de preferat acasa la el, nu in gara sau la colt de bloc, sa verifici actele. Instalezi din market o aplicatie care sa verifice daca e original sau nu si daca esti de acord cu pretul pleci cu telefonul acasa.
Totusi daca esti o persoana atehnica, nu stii ce sa verifici, mai bine ia ceva mai slab din magazin si dormi linistit.
Succes.

Edited by disturbed, 26 August 2016 - 15:59.


#7
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
SGS 6...LG G4 este un telefon cu probleme (vezi pe forum in aria LG)

#8
ITChief

ITChief

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 18.08.2016
Eu îți sugerez un LG G4 nou. Pe olx este risc mare ca telefonul pe care îl iei să aibă un defect ascuns. Un prieten de-al meu și-a luat un smartphone de pe olx. La prima vedere nu avea nimic. După și-a dat seama că bateria era stricata! Se închidea când arăta 20-30%.

#9
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

View PostDan99999, on 26 august 2016 - 15:00, said:

Salut!  Am sa trec direct la subiect. As vrea sa imi achizitionez un smartphone in jurul sumei de 1500 lei, momentan , ma atrage lg g4 dar si un s6 de pe olx ar fi ok , cred eu.
Ce m-ati sfatui sa aleg ? Puteti ropune si alte smartphone-uri cu conditia sa nu depaseasca acest buget
De pe olx poti lua obiecte gen perdea la geam, eventual o tigaie ceramica, chestii de genul. Nicidecum electronice, aparatura.
Apoi, indiferent de unde il iei, sa nu plangi dupa el bani cand il vei scapa pe beton.

View PostITChief, on 26 august 2016 - 16:30, said:

Eu îți sugerez un LG G4 nou. Pe olx este risc mare ca telefonul pe care îl iei să aibă un defect ascuns. Un prieten de-al meu și-a luat un smartphone de pe olx. La prima vedere nu avea nimic. După și-a dat seama că bateria era stricata! Se închidea când arăta 20-30%.

Trebuia scris mare, asa cred.

Edited by Rixthinna, 26 August 2016 - 16:42.


#10
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
La 1500 lei ai multe variante din magazin cu garantie si posibilitate retur.

LG G4, Nexus 5X, Huawei P8, Honor 7, Xperia Z3+ http://www.pcgarage....1386819,1090134

http://www.cel.ro/te...ay-pMyM6NTcp-l/

#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View PostITChief, on 26 august 2016 - 16:30, said:

...După și-a dat seama că bateria era stricata! Se închidea când arăta 20-30%...
Bateria nu era stricata. Era perfect normala, doar ca era imbatranita.  Absolut orice baterie ajunge odata si-odata sa se manifeste asa.
Pe langa asta, poate vanzatorul nici nu a observat asta fiindca o incarca inainte sa ajunga la 30%.

De exemplu si eu imi pun telefonul la incarcat cand are minim 35% fiindca se nimereste sa fie seara si il pun de obicei peste noapte la incarcat. De 8 luni de cand am telefonul asta doar de 2 sau 3 ori mi-a ajuns bateria sub 20%, in rest aproape tot timpul e peste 35%. In situatia asta si pe mine m-ar face unul ca tine tepar daca cumva si telefonul meu se inchide cand ajunge bateria pe la 10-15%.

Edited by Hider141, 26 August 2016 - 17:29.


#12
ITChief

ITChief

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 18.08.2016
Un lucru ca asta ar trebui menționat în anunț, pentru că nu toate telefoanele se închid la 20,30%! Nu înțeleg de ce spui " Unul ca tine m-ar face tepar". În primul rând eu nu cumpăr de pe Olx iar în al doilea rând eu doar am povestit pățania unui prieten.

Edited by ITChief, 26 August 2016 - 17:41.


#13
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Pai ti-am spus mai sus. De unde sa mentioneze asta in anunt daca poate nu lasa niciodata telefonul sa ajunga la 30%???
Nu toti isi lasa telefonul sa se descarce complet inainte de a-l pune la incarcat. Si nici nu e indicat asta la bateriile moderne, fiindca se uzeaza mai repede sau chiar se pot strica de tot (sau uneori cer o vizita la service pentru o incarcare fortata, fiindca telefonul nu mai reuseste sa initieze incarcarea).

Edited by Hider141, 26 August 2016 - 18:09.


#14
TheRipper0607

TheRipper0607

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 649
  • Înscris: 14.11.2015
indreapta-te spre un produs nou, cele 2nd hand sunt vandute cu un scop...

#15
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View PostTheRipper0607, on 26 august 2016 - 20:27, said:

...cele 2nd hand sunt vandute cu un scop...
Adica vanzatorul a facut upgrade la ceva mai bun/mai nou, nu a reusit sa se acomodeze cu el si deja a trecut perioada legala de retur, etc.
Cei care vedeti peste tot numai tepe ar trebui sa mai iesiti prin lume. Nu tot ce e vandut pe okazii/olx e teapa/defect/furat/etc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate