Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Adeverinta de venituri

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Buna ziua !

Sper ca am postat in sectiunea care trebuie, in caz contrar imi cer scuze si rog un moderator/administrator sa mute topicul in sectiunea potrivita.

Doresc sa va intreb urmatorul aspect. Am nevoie sa scot de la ANAF (fosta Directie de Finante) o adeverinta de venituri, denumita si adeverinta fiscala, din care sa rezulte veniturile pe care le-am realizat in ultimul timp.

Vreau sa imi spuneti cum pot proceda (mentionez ca este pentru prima data cand am nevoie de acest document). Trebuie sa ma duc la ei la sediu sau inteleg ca se poate si online, pe contul personal. Dar si in acest ultim caz inteleg ca trebuie sa te prezinti la ei pentru activarea contului.

Asadar...va rog sa imi spuneti cum trebuie sa procedez.

Multumesc. O zi buna va doresc.

Edited by blue_white_is, 25 August 2016 - 07:25.


#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 07.11.2006
Pentru inceput,verifica aici ce ai de facut:

https://www.anaf.ro/...o_anaf/Contacte

#3
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 24.05.2009
Eu am fost la ei la sediu, online nu am incercat. Vezi acolo la ce ghiseu trebuie sa ceri un formular/cerere de eliberare a adeverintei pe care o completezi cu datele personale, anii pentru care vrei adeverinta si o depui tot la acel ghiseu iar in cateva ore, ti se spune dupa completare cand, vii si o ridici. Ca recomandare, verifica bine tot ce e scris pe adeverinta fiscala dupa ce o ridici, te poti trezi ca ti-au dat pt alti ani sau alte greseli, am patit-o si eu ca deh, zapaceala e mare la astia Posted Image

Edited by Darkman48, 25 August 2016 - 08:19.


#4
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006

View PostDarkman48, on 25 august 2016 - 08:17, said:

Eu am fost la ei la sediu, online nu am incercat. Vezi acolo la ce ghiseu trebuie sa ceri un formular/cerere de eliberare a adeverintei pe care o completezi cu datele personale, anii pentru care vrei adeverinta si o depui tot la acel ghiseu iar in cateva ore, ti se spune dupa completare cand, vii si o ridici. Ca recomandare, verifica bine tot ce e scris pe adeverinta fiscala dupa ce o ridici, te poti trezi ca ti-au dat pt alti ani sau alte greseli, am patit-o si eu ca deh, zapaceala e mare la astia Posted Image

imi poti spune cat ai platit ? pentru a completa respectivul formular iti trebuie alt document in afara de buletin ?

#5
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 24.05.2009
Nu, doar buletinul, pt ca ai de trecut datele personale pe formular. De platit nu am platit absolut nimic

#6
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Ok. Multumesc de informatii. Rezolv zilele acestea.

O zi buna !

#7
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 24.05.2009
Asemenea! :)

#8
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Am fost azi, 26 august, la ANAF pentru a cere adeverinta de venit. Mi-au transmis sa vin saptamana viitoare, vineri 2 septembrie, pentru a o ridica.

Fiind la ei, am reusit dupa mai multe drumuri la ghisee si sedii (la noi in Iasi sunt acum 2 sedii dinstincte ale ANAF-ului) sa imi activez si contul online de pe site-ul anaf-ului. Am depus si acolo pe site o cerere asemanatoare, dar am observat ca si acolo dureaza maxim 5 zile.

Deci, am de asteptat, fie ma duc la ei sau astept sa imi vina raspunsul de pe contul lor.

O zi buna.

Edited by blue_white_is, 26 August 2016 - 10:18.


#9
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 24.05.2009
Cel mai bine te duci la ei, pe baza raspunsului lor nu se stie niciodata. Totusi, ciudat de tarziu te-au programat sa o ridici

#10
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
Asa este, nu am ce face, trebuie sa astept pana vinerea viitoare, pe 2 septembrie.

Multumesc din nou pentru informatiil primite. O zi buna.

Edited by blue_white_is, 26 August 2016 - 13:08.


#11
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 24.05.2009
Eh, birocratia...bine ca ai rezolvat macar

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate