Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Borderlands 2 Nu pot încărca salvările

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
CATALIN03

CATALIN03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.03.2014
Bună! Ieri am jucat Borderlands 2 pentru prima dată. Sa creeat autosave și am salvat și eu manual iar azi când am intrat în joc îmi apărea doar ”New Game”. În My Documents există un folder al jocului unde se află și salvarea. Am citit câteva postări pe forumul Steam și am aflat că trebuie debifat only read attribute. L-am debifat prin properties ceea ce bineînțeles că nu a funcționat a fost bifat înapoi automat. Am înțeles că trebuie folosit ”attrib -r +s” și probabil că ar funcționa dacă aș știi cum să-l folosesc. Întâi am încercat să deschid run și să tastez ”attrib -r +s C:\Users\Cătălin\Documents\My Games\Borderlands 2” am apăsat enter a apăut pentru un frame cmd-ul și nu a rezolvat nimic. Apoi am deschis cmd ul și am navighat până la folderul mai sus menționat după care am scris iar comanda, am încercat în mai multe feluri și nu am reușit nici cum. Comanda template este: ”attrib -r +s drive:\<path>\<foldername>” dar nu înțeleg la ce se referă ”path”, această comandă trebuie introdusă la run. Folosesc Windows 10.

Edited by CATALIN03, 24 August 2016 - 12:39.


#2
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
De ce nu pui prin interfata grafica atributele ? De duci la duci la directoarele sau fisierele cu pricina, dai RMB pe ele, selectezi Properties si de acolo bifezi ce te intereseaza, read-only, hidden, system, etc.

Edit: Habar n-am cu e la Windows 10, eu am 7, ma gandesc ca ar trebui sa mearga si la 10, dar naiba stie.

Edited by Ion_de_la_Raion, 24 August 2016 - 12:53.


#3
CATALIN03

CATALIN03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.03.2014

View PostIon_de_la_Raion, on 24 august 2016 - 12:52, said:

De ce nu pui prin interfata grafica atributele ? De duci la duci la directoarele sau fisierele cu pricina, dai RMB pe ele, selectezi Properties si de acolo bifezi ce te intereseaza, read-only, hidden, system, etc.
Așa am încercat prima dată dar sistemul nu mă lasă se debifeaza iar după ce dau un refresh e bifat înapoi. Pe site-ul celor de la Microsoft am găsit soluția doar că nu știu cum să o aplic.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,483
  • Înscris: 19.04.2009
Pastreaza te rog daor subiectul asta :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate