Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Primul smartphone

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
asilviana

asilviana

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.09.2015
Dupa un Nokia 5130 XpressMusic  de care am fost extrem de multumita din toate punctele de vedere, m-am decis sa trec la primul smartphone. Initial am optat pentru ASUS Zenfone 2 Laser ZE500KL 16GB Red. M-a incantat culoarea si functia de  protectie a ecranului. Achizitia o voi face de la eMAG, dispunand de un voucher de 500 lei. Insa preturile sunt exagerate; cu toata reducerea oferita sunt mai mari decat pe alte site-uri. La smartphone-ul respectiv,  4 culori erau la 649 – 23% reducere, cel rosu era la 849 – pret intreg. Mi s-a parut o prostie sa dau 200 lei doar pe culoare – ca doar nu luam auto. Citind sfaturile de pe forum, a doua optiune a fost  Huawei P8 Lite, Dual Sim, 16 GB, 4G dar cand l-am vazut astazi la Vodafone mi s-a parut cam mare, asa ca m-am orientat spre un LG G2 Mini 4G, 8GB, White, luand in calcul dimensiunea mai redusa si functia NFC (un moft). Mi se pare totusi cam scump la 769,99 Lei – comparativ cu celalalt, dar poate nu sunt constienta de adevarata valoare.  Va rog sa imi dati un sfat. Banii nu sunt o problema, dar consider ca nu merita o investitie  prea mare. Dispun de tableta cu functie de telefon, internet la serv  si acasa/ PC/laptop. Il voi folosi pentru muzica, fotografii, e-mail, lectura , facebook si convorbiri/mesaje. Cu multumiri.

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Ce-am crezut ca e djl cu obsesiile lui :lol:

#3
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
G2 Mini nu merită, este destul de vechi şi scump la banii ăia. Tendinţa este însă de 5+ inch, eu zic că te acomodezi rapid cu o astfel de diagonală.

#4
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008

View Postdriftking91, on 23 august 2016 - 19:12, said:

G2 Mini nu merită, este destul de vechi şi scump la banii ăia. Tendinţa este însă de 5+ inch, eu zic că te acomodezi rapid cu o astfel de diagonală.

Dar de ce trebuie sa urmezi tendinta si sa nu iti iei ce iti place? Posted Image

#5
Wardruna88

Wardruna88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 13.08.2016
LG G3 32gb,camera buna,3gb ram,etc,etc la 1000 ron.
http://www.emag.ro/t...BBM/#resigilate

#6
Spk96

Spk96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 16.11.2013
Daca vrei sa urmezi tendintele, atunci neaparat Iphone.
Daca nu vrei sa le urmezi, atunci ar fi ok tot un Iphone.

Edited by Spk96, 23 August 2016 - 19:27.


#7
TheRipper0607

TheRipper0607

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 649
  • Înscris: 14.11.2015
maine astept comanda pt un note 5,
daca dau bani,dau pentru un produs varf de linie, de care sa ma bucur pe deplin

#8
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012

View PostTheRipper0607, on 23 august 2016 - 19:32, said:

maine astept comanda pt un note 5,
daca dau bani,dau pentru un produs varf de linie, de care sa ma bucur pe deplin

Ce legatura are asta cu topicul :))) ?

Daca banii nu reprezinta o problema de ce pui si virgulele si nu aproximezi si tu pretul :)) Eu as zice sa te feresti si de asus si de LG ia-ti un Samsung Galaxy J5 2016 si gata.

#9
adi125

adi125

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.11.2007
http://www.emag.ro/t...BBM/#resigilate 929 ron Are 32 gb , 3gb ram , octacore . 4g , mai mult decat bun la bani astia.  ZE500KL este quad core , 16 gb o sa iti ajunga pentru cateva aplicatii ...

#10
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

View PostMihaiTS, on 23 august 2016 - 19:53, said:

Ce legatura are asta cu topicul Posted Image)) ?
Dorea sa se laude ca isi ia un model vechi... a aparut Note7 si el asteapta Note5 :D

Totusi, ce e cu voucherul de 500 lei de la emag? E obtinut din profitshare?

#11
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Nexus 5X ar fi cea mai frumoasa experienta pentru primul smartphone cu Android.
Lumia 650 cu Windows ar fi o alternativa ieftina.

LG G2 Mini e un model vechi si slab. Stai departe si de Samsung J5.

#12
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006

View PostTheRipper0607, on 23 august 2016 - 19:32, said:

maine astept comanda pt un note 5,
daca dau bani,dau pentru un produs varf de linie, de care sa ma bucur pe deplin
Ce înseamna pentru tine a te bucura pe deplin? Iti face de mâncare, îti da de baut, se transforma într-o blonda? Este o simpla bucata de plastic sau aluminiu. Vorbesti cu alte persoane, socializezi sau navighezi pe net. Celelalte smartphone-uri nu fac la fel?

#13
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009

View Postflorinbad, on 23 august 2016 - 20:23, said:

Este o simpla bucata de plastic sau aluminiu. Vorbesti cu alte persoane, socializezi sau navighezi pe net. Celelalte smartphone-uri nu fac la fel?
Bine zis, bun de citit si pt cei de fac dintr-un telefon vreun fel de idol, gen fanaticii Iphone, repet, fanaticii, nu utilizatori de produse Apple. Si bineinteles si fanaticii altor marci...

#14
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008

View Postbietu, on 23 august 2016 - 19:15, said:

Dar de ce trebuie sa urmezi tendinta si sa nu iti iei ce iti place? Posted Image

Mă refeream mai mult la partea producătorilor, spre exemplu în bugetul alocat de către iniţiatoarea topic-ului nu găseşti mai nimic decent care să aibă 4,5-4,7'' diagonală.

#15
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

View Post159, on 23 august 2016 - 20:17, said:

Lumia 650 cu Windows ar fi o alternativa ieftina.
Lumia 650 Dual SIM este astazi la reducere numai 619,99 lei la emag. E cel mai mic pret posibil.

#16
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

View Posttruet, on 23 august 2016 - 20:32, said:

Lumia 650 Dual SIM este astazi la reducere numai 619,99 lei la emag. E cel mai mic pret posibil.

Si Nexus 5X pe alb de 32GB are un pret bun la emag: 1200 lei.

#17
asilviana

asilviana

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.09.2015
Voucherul  l-am obtinut premiu la un concurs. Am facut o simulare si merge. Iphone are fiul meu si pica ideea pentru ca el are un S4 si eu as  luat S6 ,Am face schimb dar el nu vrea sa renunte la cel vechi. La Asus am renuntat, citind cele postate iar Samsung nu vreau. As inclina spre Huawei, Honor, LG. Da,  banii nu sunt o problema, si asta pentru ca nu o sa  ii dau in fiecare luna, o data si bine, dar nu pot sa spun o suma anume; daca as gasi ceva sa imi placa si sa ii gasesc utilitatea as da un ban. Dupa cum v-ati dat seama, si dl care a postat primul a scris-o cu ironie, nu pun baza pe functii esentiale cum sunt memoria, camera etc, pun baza pe culoare, dimensiune, o functie careia i-am vazut utilitatea in filme etc. chestii minore.Mi-as dori sa imi spuneti, fara ironie. Uite x este ceva ce corespunde. nu este pentru pretentiile mele dar pentru ce vrei tu sa faci este perfect. Iar pretul nu depaseste...

#18
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 27.11.2007
Samsung Galaxy A3 2016

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate