Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Conexiune wifi access point la gpon-ul HG8247H

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
stefankozak

stefankozak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 12.07.2007
Salutare , ieri mi-au instalat acest aparat si s-au dat peste cap conexiunile prin apartament . Modemul adsl vechi primea linie telefonica dintr-o camera interioara din perete , iar acesta nou primeste fibra optica din casa scarilor , au dat gaura pe linga usa de intrare si au instalat scula in antreu deoarece le-am spus ca nu vreau alte gauri prin pereti . Am incercat cu routerul adsl TP-LINK folosit pina acum sa-l conectez ca access point setind in el optiunea Enable WDS Bridging , totul setat exact cum este explicat pe site-ul TP-LINK la modelul de router dar nu se conecteaza , si in meniul gponului nu apare la dispozitivele conectate , sint prezente doar restul : laptopul si 2-3 telefoane conectate prin wifi . Am inteles ca ar trebui sa apara la wireless statistics un dispozitiv conectat cu numele de STA-ASSOC cu MAC address corespunzator dar nu am gasit nicaieri in meniul gponului , doar restul cum am scris mai sus . Intrebarea mea este daca e valabila setarea wds bridging doar intre routere tp-link sau ar trebui sa mearga si la acest gpon ? ( si nu am setat eu ceva bine ) . Am nevoie de un access point dedicat sa fac aceasta conexiune exclusiv prin wifi ? adica in a treia camera sa am net receptionat doar prin wifi si sa pot da net la un receptor care are doar conexiune lan ? Multumesc pentru orice informatii .

#2
Renegade18

Renegade18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 07.03.2006
GPON trebuie sa stie si el WDS

#3
stefankozak

stefankozak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 12.07.2007
- am reusit pina la urma cu un TP-link TL-WR740N setat in mod WDS dar merge ok doar pe wifi , insa tin sa precizez ca acest TP-link l-am avut pus deoparte deoarece avea ceva probleme pe partea de PPPOE
- ori din cauza problemelor acestui router ori din cauza ca nu am setat eu ceva bine pe partea de LAN , puteam conecta un singur dispozitiv pe unul din mufele LAN deoarece daca conectam mai multe nu apareau in lista cu dispozitivele - dar si acel un dispozitiv setat cu IP fix apare doar in meniul gpon-ului nu in meniul TP-linkului si ce este interesant ca are adresa MAC al routerului TP-link

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate