Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Informatii liceu

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
gSami

gSami

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.04.2016
Salut! Anul acesta am terminat clasa a VIII-a si am reusit sa intru la un liceu cu profil de mate-info.
Dar... in acest liceu, la informatica se preda Pascal (si nu este nici intensiv).
Credeti ca ar fi mai bine sa ma mut din semestrul 2 la un liceu in care se preda informatica C++ intensiv ?
O sa ma ajute mai mult pe viitor ?
Vreau cat mai multe informatii.

Multumesc!

Sper ca am postat unde trebuie

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Nu conteaza ca-i Pascal, pana la urma limbajul in liceu e doar un instrument prin care exemplifici concepte. Sa nu crezi in clasele unde se foloseste C++, chiar au vreo legatura cu tehnologia in sine ! Nu. Sunt doar instrumente prin care pui in practica una-alta.
Daca se poate la intensiv, da. Insa nu-i asa usor. Pana la urma nu totul se invarte in jurul unui curs, tu sa fii interesat sa studiezi, ca documentatie ai cata frunza si iarba.

Edited by neagu_laurentiu, 30 July 2016 - 13:06.


#3
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
Nu e mare diferenta. Conteaza sa iti formezi gandirea, si asta nu depinde de limbaj. Plus ca in scoala romaneasca nu se prea invata programare, cel mai bine o inveti tu acasa.

#4
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Nu conteaza ca e Pascal sau C++, oricum profesorii sunt varza la programare, manualele si mai varza. Ca sa nu mai spun ca nici unul din limbajele alea nu se potriveste elevilor de liceu.
Sa nu iti imaginezi ca o sa inveti programare la liceu.

Edited by Friskey, 30 July 2016 - 13:58.


#5
Curios3

Curios3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 10.06.2015

View PostgSami, on 30 iulie 2016 - 12:59, said:

Salut! Anul acesta am terminat clasa a VIII-a si am reusit sa intru la un liceu cu profil de mate-info.
Dar... in acest liceu, la informatica se preda Pascal (si nu este nici intensiv).
Credeti ca ar fi mai bine sa ma mut din semestrul 2 la un liceu in care se preda informatica C++ intensiv ?
O sa ma ajute mai mult pe viitor ?
Vreau cat mai multe informatii.

Multumesc!

Sper ca am postat unde trebuie
  • Schimba liceul cu unul unde te invata (OOP) programare orientata pe obiecte la un moment dat, pentru ca o sa incepi cu programare procedurala.
  • Schimba liceul si fii acolo cel mai bun !!!


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate