Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Decodare stick net huawei e160e

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Salut am de cateva luni in casa un stick huawei e160e codat pe orange, softul lui e in italiana deci e pe orange italia codat. Cum as putea sa il decodez? Am windows 10 si nu pot instala driverul lui... Spune ca ar putea dura cateva minute instalarea si sa astept apoi asa ramane. Si dac scot stickul tot ramane aceasi imagine.
Am mai decodat un huawei 173 parca tot cu ajutorul vostru.... Am instalat driverul lui, am intrat in el apoi am dat pe un update patch sau ceva de genu, mi-a dat o eroare, am dezinstalat tot si cand am bagat iar sticku avea un alt driver de t-mobile.. apoi mi-a cerut un pin pe care lam obtinut cu un calculator.. si a mers. acum problema este ca nu stiu cum sa instalez driverul lui, daca ramane blocat la imaginea aia si nici nu stiu de unde sa iau patch ala ca sa fac update la el.. Daca ma puteti ajuta, va raman recunoscator. Multumesc

#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Dar dacă oei mobile partner de pe un sie ce-are?

#3
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Am un asa zic mobile partener, acel driver instalat de la stickil huawei 173, dar nu il recunoaste

#4
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Trebuie sa pui drivere mai noi pe stick sa fie recunoscut, sau instalate separat.

Pentru decodare poti folosi Huawei Modem Code Writer si coduri de aici

PS. Daca imi mai gasesc modemul meu, pot face un alt dashboard cu drivere pentru 10 (daca au scos)
Ca idee, intra pe site-ul din semnatura de la mine si cauta Decodare K3770

LE. Vezi daca merg driverele atasate

Attached Files


Edited by xxvirusxx, 30 July 2016 - 09:25.


#5
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Multumesc. Voi incerca. In data ce ajung la pc voi descarca driverul sa vad daca il recunoaste. Fara driver nu pot face multe.
Parca vad ca voi emula virtual un windows 7 doar pt asta :))

#6
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Am reusit sa instalez driverul lui, bineinteleas ca nu am reusit sa il decodez, dand eroare la updatarea softului, acuma dau de alta problema. Nu pot dezinstala internet  everywhere din pc.. Scrie ca se dezinstaleaza si as ramane blocat. Dispare dupa ce dau restart insa nu se dezinstaleaza. Ceva idei? Macar sa sterg rahatul lor de driver...

#7
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Am reusit partial sa scap de driver. Doamne, mare chin cu sticku asta.... Un driver t-mobile compatibil cu acest stick stiti? Poate il pot pacali sa ma puna sa bag pinu...

Mobile partener scz

#8
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Te referi la Driver? Sau soft pentru T-Mobile????
Partea cu pinu se poate dezactiva din Soft, sau se pune cartela intr-un telefon si se dezazctiveaza PIN-ul...

#9
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Pinul la modem. Codul ala de unlock apare doar cu un alt soft compatibil cu sticku. Cu softul lor nu imi apare sa il bag cand introduc cartela. Aveti vrun mobile partener ceva compatibil cu sticku asta?

#10
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Are cineva o idee? Specific ca am windows 10.. pt a decoda am nevoie de ceva drivere pt el.. insa nici cele originale nu merg

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate