Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Stroogle

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
Salut

https://play.google....bitorg.stroogle

Stroogle este un joc multiplayer pentru android care iti da posibilitatea sa joci o multitudine de jocuri simple intr-un mod inedit. Nu mai trebuie sa pierzi timpul sa descarci tot felul de joculete, sa te joci un nivel si sa-l dezinstalezi. In stroogle jocurile se incarca de pe server automat si nu tu decizi cu ce joc vei fi provocat.

In Stroogle esti provocat de alti utilizatori sa joci un nivel din diferite jocuri intr-un timp cat mai scurt si sa faci cat mai multe puncte. Jocul il joci singur, nu are legatura cu provocatorul, nu joci cu el.

Fiecare joc are un nivel de complexitate care determina un numar de puncte. Cand esti provocat cu un joc ti se scad din cont un numar de puncte iar daca castigi iti recuperezi punctele si le castigi si pe ale adversarului.
  
Pentru incarcarea jocurilor am folosit un plugin system (https://github.com/m...idDynamicLoader) creat de un chinez. Am incercat sa fac timp de o luna ceva de la zero dar cand am dat peste ADL am renuntat Posted Image

Mai exista aplicatii asemanatoare dar din ce am cautat nu sunt exact la fel, plus ca jocurile probabil ca sunt diferite.

Mai am inca mult de lucru la el in caz ca observati nereguli Posted Image stiu de ele dar ma bucur totusi daca le aduceti in discutie, multumesc.

Pentru moment am creat doar 3 joculete de test asa ca nu prea aveti ce sa jucati. Reveniti peste vreo trei luni pentru un gameplay adecvat.

  .experiment pentru dezvoltatori
.succesul consta in dezvoltarea unui numar mare de joculete si de aceea sunt deschis la o colaborare cu alti dezvoltatori
  
   .ar fi trei avantaje pentru dezvoltatori:
.iti faci publicitate jocului tau
.va exista un link spre aplicatia ta din Google Play store
.in caz ca pe viitor va fi monetizata, vei avea un procent din castiguri
  
  .voi faceti un joc dupa un format prestabilit(extinte o interfata si implementeaza cel putin trei fragmente) care sa fie cat mai usor integrabil
  .va exista o statistica din care reiese cat de des a fost folosit jocul in provocari si cate like-uri a strans

Edited by republicall, 29 July 2016 - 16:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate