Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Gol?!

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
DariusBaws

DariusBaws

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.02.2016
Salut, nu vreau sa va rețin prea mult, am doar o simpla întrebare pentru ca sunt nelămurit.

Dacă, sa zicem ca joc fotbal și eu am șutat mingea în poarta adversa și un coechipier de al meu atinge mingea deși nu îi schimba traiectoria (sau și dacă schimba și tot e e pe poarta mingea și da gol) cine se pune ca înscrie golul? Eu sau el? Mingea ar fi intrat în poarta și era gol și dacă nu se baga el dar totuși a atins mingea și din el s-a dus mingea în poarta. Prin urmare cine a înscris, eu sau el?

Eu tind sa cred ca el e cel care a marcat golul pentru ca el a atins ultimul mingea, sau cel puțin așa ar fi logic sa se întâmple, nu? Dar totuși nu sunt în clar și de aia am zis sa va întreb pe voi.

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Loc rau ai ales sa pui intrebari. Pe softpedia daca nu te repede vreunul primesti numai pe langa, las sa vezi de nu se va concluziona pana la urma ca de fapt arbitrul a dat golul.

Ca su raspuns, ar trebui creditat cel ce a ibfluentat decisiv golul. Adica cel ce a sutat in cazul asta.

#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
inlocuieste coechipierul cu un jucator advers sau cu portarul advers si vezi ce-ti iese! gol sau auto-gol?

Edited by Nero-d, 28 July 2016 - 12:17.


#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View PostNero-d, on 28 iulie 2016 - 12:17, said:

inlocuieste coechipierul cu un jucator advers sau cu portarul advers si vezi ce-ti iese! gol sau auto-gol?

aparare nereusita Posted Image

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Da' oracolul din Balcesti a fost consultat?

#6
AllNamesIHaveTriedHaveBeenTaken

AllNamesIHaveTriedHaveBeenTaken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 10.07.2005
Daca inlocuim coechipierul cu un adversar si mingea iese in afara terenului, din cine se considera ca a iesit mingea? Chiar si daca doar a atins-o.
Nu vad de ce la gol ar trebui tratat altfel.

#7
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pentru ca golul e gol si out/cornerul e out/corner... si pentru ca hențiul nu-i ofsaid! de aia!
daca mai ai si alte intrebari asemenetoare? mergi pe TPU!

#8
AllNamesIHaveTriedHaveBeenTaken

AllNamesIHaveTriedHaveBeenTaken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 10.07.2005
În "Legile jocului", acolo unde se discuta despre atingerea balonului (de către un coechipier sau adversar), nu se fac aprecieri calitative de genul schimbatului traiectoriei sau alte situații similare.

#9
BaiatulVesel

BaiatulVesel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.08.2016
Depinde foarte mult de modul în care a acţionat coechipierul. Dacă mingea l-a lovit involuntar, atunci golul este al tău, dacă el voluntar a făcut acea deviere, atunci golul este al lui.

#10
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
Ultimul raspuns este un raspuns corect!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate