Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Internet radio receiver Terratec Noxon iRadio

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Salutare tuturor.
Sunt nou pe aici, adica in special citesc si ma informez, dar de data asta am nevoie de ajutorul vostru.
Am de ceva vreme un INTERNET RADIO RECEIVER NOXON IRadio model ELF 90 si am pierdut telecomanda. Fara ea nu pot introduce parola retelelor WIFI, dar si alte functii. Acum folosesc reteaua deschisa, dar permit doar MAC-urilor dispozitivelor mele sa se conecteze. Este dificil fara telecomanda.
Intrebarea mea este unde gasesc o telecomanda la fel, sau macar una compatibila?
Va multumesc

Attached Files



#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
http://www.noxonradi...hoer/10472.html

sau pe EBAY daca in RO nu ai gasit

#3
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
In tara am incercat sa caut o telecomanda programabila prin PC care sa suporte si produsul meu, dar au cam disparut. Radioul il iau cu mine cand plec pe-afara. Nu e prea mare dar acum este inutil in hoteluri cu WIFI encriptat. Fara telecomanda nu-l pot folosii.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aşa ceva ţi-ar folosi?

#5
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
PSC cu o singura conditie ca telefonul sau sa aiba port IR (IR-Blaster cum ii mai spun altii)

#6
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Mihai_3 are dreptate, numai ca aplicatia merge si prin WiFi, cu conditia ca aparatul sa fie deja conectat. Cum sa-l conectez daca nu am telecomanda. Odata conectat poti sa te joci cu el folosind aplicatia.

#7
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
La final mi-am achizitionat o telecomanda universala Logitech Harmony. Este superba si merge perfect.
Va multumesc, oricum, pentru ajutor.

#8
didi_yo

didi_yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 14.06.2007

 costin001, on 30 august 2016 - 13:16, said:

La final mi-am achizitionat o telecomanda universala Logitech Harmony. Este superba si merge perfect.
Va multumesc, oricum, pentru ajutor.
Intreb si eu dupa 6 ani ! :) Ce model de harmony se potriveste pentru elf90? Mi-ar trebui si mie o telecomanda si nu stiu ce sa aleg. Multumesc!

#9
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013

 didi_yo, on 04 octombrie 2022 - 21:26, said:

Intreb si eu dupa 6 ani ! Posted Image Ce model de harmony se potriveste pentru elf90? Mi-ar trebui si mie o telecomanda si nu stiu ce sa aleg. Multumesc!

Eu am o telecomanda programabila Harmony 300. O conectez prin USB la laptop si implementez orice device de la orice marca din orice an (chiar si cele mai noi), personalizat. Adica desemnez eu butoanele si amplasarea lor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate