Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Agigea - varianta ocolitoare prin Port SUD CT

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Am rămas uimit să văd cum se stătea cu zecile de minute peste podul vechi de la Agigea, în condițiile în care noul pod Dunăre-Marea Neagră (de la Port Sud Constanța) era EFECTIV LIBER.

Cum vă explicați faptul că 99% din mașini stau în coada aia interminabilă, în loc ca, de la Eforie Nord sa facă dreapta pe Port Sud, și cu puțin ocol, să ajungă în 3-4 minute pe A4? Practic se evită toată nebunia pe Agigea...


(la dorința lui Bursul)
Eram curios de ce nu există umpic de gândire în toată treaba asta.....

Edited by Rhesus, 27 July 2016 - 18:49.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,482
  • Înscris: 30.10.2003
Posted Image  Nu puteai sa taci? Noah ca acum se face coada si acolo!

#3
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007

View PostBursul, on 27 iulie 2016 - 18:43, said:

Posted Image  Nu puteai sa taci? Noah ca acum se face coada si acolo!
am avut eu luni un drum de facut din Constanta pana la Topraisar si mi-am blestemat zilele, 40 min am facut de la giratoriu A4 pana am trecut podul nou, a fost super-aglomerat din cauza ca politia a dirijat tot traficul de pe A4 spre sudul litoralului, pe podul nou...

Edited by gigi_4476, 27 July 2016 - 19:03.


#4
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Am mai citit (e bârfă) că cică drumul se inchide uneori? (se pune o barieră, etc.)? Nu prea cred, poate un constănțean ne lămurește!

@gigi mulțumesc pentru feedback! Inseamnă că am avut un noroc chior. Altfel nu se poate numi.

Am crezut că nu știe lumea de el, sau are alt regim drumul (fiind legătură cu portul).

Edited by Rhesus, 27 July 2016 - 19:07.


#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,482
  • Înscris: 30.10.2003

View PostRhesus, on 27 iulie 2016 - 18:40, said:

Am rămas uimit să văd cum se stătea cu zecile de minute peste podul vechi de la Agigea, în condițiile în care noul pod Dunăre-Marea Neagră (de la Port Sud Constanța) era EFECTIV LIBER.

Cum vă explicați faptul că 99% din mașini stau în coada aia interminabilă, în loc ca, de la Eforie Nord sa facă dreapta pe Port Sud, și cu puțin ocol, să ajungă în 3-4 minute pe A4? Practic se evită toată nebunia pe Agigea...


(la dorința lui Bursul)
Eram curios de ce nu există umpic de gândire în toată treaba asta.....
Am eu o psoibila explicatie:

Intr-o zi, la o stana, a venit un lup si a mancat o oaie.

Daca nu stii despre ce-i vorba, cauta pe google Posted Image

#6
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 21.08.2003

View PostBursul, on 27 iulie 2016 - 18:43, said:

Posted Image  Nu puteai sa taci? Noah ca acum se face coada si acolo!
Se stie deja , e la fel ca in partea cealalta, o imensa parcare pe 2 benzi...si povestea nu se termina aici, se pare ca e un Orastie 2 : http://www.replicaon...stricat-284729/
Local se vorbeste ca e un sabotaj intre mafioti, pe podul vechi nu se mai lucreaza de 6 luni dar e blocat ptr ca asa vrea cineva.

View PostRhesus, on 27 iulie 2016 - 19:05, said:

Am mai citit (e bârfă) că cică drumul se inchide uneori? (se pune o barieră, etc.)? Nu prea cred, poate un constănțean ne lămurește!
Da, cateodata pun o masina de-a curmezisul si gata s-a rezolvat treaba: http://radioconstant...u-de-la-agigea/
Situatia cu aglomeratia s-a discutat aici  unde am fost acuzat ca exagerez...poftim sunt si altii care zic la fel, eu pierd zilnic cam 3 ore iar ca mine sunt mii sau zeci de mii, idiotenia politicienilor de a nu face nimic costa mult mai mult decat firfireii adusi de turisti. Se pierde TIMP si sigur avem bugetari gras platiti care sa cuantifice exact suma iar apoi sa o compare cu ce ramane.

Edited by cristian_sen, 27 July 2016 - 21:30.


#7
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,802
  • Înscris: 03.02.2007
N-aveți "Ueiz"? Că spune el singur pe unde ajungi mai repede

#8
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Pentru cei care vor chiar în sudul litoralului, eventual ruta A2 (Bucureşti – Constanţa – Nod rutier Medgidia) – DJ 381 (Nod rutier Medgidia – Ciocârlia de Sus) – DJ308 (Ciocârlia de Sus - Lanurile - Mereni - Topraisar) – DN 38 (Topraisar - Negru Vodă) – DJ 391 (Negru Vodă - Mangalia).

#9
retish1979

retish1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 20.04.2016
Buna. Imi poate spune cineva daca pe DN 39A este , in general, mai liber? Gasesc undeva o harta recenta?( pe Google Maps nu este actualizata).

#10
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,414
  • Înscris: 15.12.2009
Incearca cu aplicatia Waze, ofera date in timp real.

Edited by Adm, 30 July 2016 - 08:30.


#11
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Salut!

Miercuri 27 iulie 2016 am venit de la Eforie Nord si pe podul Agigea se circula bara la bara(banda 1 de pe ambele sensuri este in reparatie).Am inteles ca de 4 ani sa cacaie sa le termine.Dar se merge,ca melcul dar mergi.In rest dai blana si atentie la radare.

#12
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Pentru cei care merg spre Olimp-Mangalia-Vama Veche: nu o luati prin Agigea-Eforii ca e jale. Intre Eforie Nord si Sud in week-end se poate circula doar dupa zece noaptea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate