Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Cric defect sau user habarnist?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Am un cric care nu a fost folosit vreodată, are câțiva ani, problema e ca nu știu cum se coboară... Attached File  uploadfromtaptalk1469633077109.jpg   1.24MB   148 downloads

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
in partea de jos, sub eticheta albastra ai un patratel pe care il invarti. posibil sa trebuiasca sa apesi si pe cric, sa coboare greu fara greutate.

#3
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
A coborât dacă l-am forțat un pic. Are ceva ulei în el care trebuie schimbat? Oricum n-am ulei de schimb...

#4
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Teava trebuie sa aiba la un capat , cheia care slabeste surubul din parte de jos a cricului .

Vorba colegului , apasa pe el dupa ce slabesti . Nu uita sa-l inchizi , ca sa-l poti folosi !


Nu este nevoie sa schimbi uleiul inca .

Edited by tidicristi, 27 July 2016 - 17:38.


#5
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
Mai bine stai cuminte in banca ta cu saracia aia de cric daca zici ca nu a mai fost folosit de mult ,uleiul sigur si a pierdut din proprietati ,garniturile din el sunt praf,mai cade drac si masina pe tine din cauza lui...

Edited by baubig, 27 July 2016 - 18:09.


#6
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,584
  • Înscris: 17.08.2007
Oricat de bun ar fi cricul, daca vrei sa te bagi sub masina aceasta trebuie asigurata cu un butuc sau alta solutie fixa ptr ca nu stii niciodata cum se misca masina si cade de pe cric.

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,621
  • Înscris: 07.02.2003

 Remicade, on 27 iulie 2016 - 17:24, said:

Am un cric care nu a fost folosit vreodată, are câțiva ani, problema e ca nu știu cum se coboară... IMG_20160727_182231.jpg
Are valva, butonatul sala de sub eticheta, se desurubeaza. E destuld e prost si nu merita. Am avut si eu unul de la Auchan si surpriza a fost ca nu era in stare sa ridice masina suficient de mult... l-am returnat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate