Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Tastatura Marvo K400 - scurt review!

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Pro:
- tastatura iluminata, disponibila in 3 culori (rosu, mov si albastru
- iluminarea este destul de intensa
- design interesant
- posibilitatea setarii intensitatii luminii in 4 pasi
- acceptabila in jocuri gen Counter Strike Global Offensive, dar nu va asteptati la minuni.
Contra:
- iluminarea este background, nu fiecare tasta in parte
- plastic de slaba calitate pentru taste
- lipsa totala de ergonomie a tastelor - uneori esti nevoit sa apesi o tasta de mai multe ori pana sa ia comanda, alteori apesi cate doua taste odata.
- imposibil de folosit pentru a redacta un document din cauza faptului ca unele taste se apasa foarte greu. Incepi sa te enervezi cand vezi ca nu poti sa tastezi ca la o tastatura normala din cauza calitatii tastelor
Altele:
- am comparat aceasta tastatura cu alte doua tastaturi pe care le detin, respectiv o Logitech Keyboard K120 Business (pentru redactat documente) si o Logitech G105 (pentru jocuri). Calitativ vorbind, cele doua tastaturi Logitech sunt la ani lumina fata de aceasta.
- Prin urmare, nu recomand aceasta tastatura decat daca o s-o prindeti la vreo promotie pana in 40-50 lei.
- Recomandata pentru jocuri, nu pentru office.

Testul de ghosting mi-a dat asta: THE QUICK BROWN FO JUMPS OVER THE LAZY DOG. Deci, no X!

Comentariul mi-a fost sters de pe PC Garage, dintr-un motiv necunoscut! Presupun ca are legatura cu mentionarea unui pret recomandat la cumparare...

Attached Files



#2
mirq

mirq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 23.05.2007
super hidoasa :(

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Cu atatea minusuri nu-i faci retur?

#4
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,249
  • Înscris: 31.08.2006
Am luat-o si eu acum vreo trei saptamani., impreuna cu un ,mouse aiuritor pe care nici nu merita sa-l incercati daca va luati kit-ul. Cand e intuneric sau semiintuneric in camera, ar mai fi cum ar mai fi, insa in timpul zilei sunt sanse minime sa distingeti caracterele de pe taste. O clasica mizerie chinezeasca, asa cum sunt multe alte mizerii chinezesti. Nu recomand achizitionarea acestei petarde. In orice caz, nu pentru office. Horror scrie pe ea.

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Dar voi ce va asteptati sa primiti la 60 de lei?

S-a comparat cu K120 care e o tastatura office simpla fara lumini si key roll over, si cu G105 care costa 234 lei.

#6
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Nu o dau inapoi pentru ca pustiului meu de 4 ani ii place foarte mult. Ideala pentru Caste of Illusion- Mickey Mouse, Chicken Invaders, Toki Tori, si mai nou Atomic Bomberman :))
Cel putin, asa sustine el!  ;)

Edited by DeuxEx, 28 July 2016 - 10:22.


#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
la cum se vede in poze acolo, este foarte obositoare lumina aia.

#8
Sorin Nedelcu

Sorin Nedelcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 15.10.2006
Razor Ultimate Chroma rules. Inteleg ca e diferenta de pret intre ele... Dar omg its fu.***ing awesome.diferenta de calitate e enorma. Nu ma mai intorc la o membrana cate zile o sa am.

#9
oreg

oreg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 17.09.2007
Intensitatea luminii se poate regla, dar e slaba tastatura. Daca nu stai deasupra ei literele nu se disting sunt iluminate partial, ziua fara lumini nu se distinge nimic. Taste multimedia neiluminate. O am si eu de cateva luni, noroc ca nu trebuie sa ma uit dupa litere ca o aruncam pana acum. In rest pt joace nepretentioase merge.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate