Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Campare la Pestera Muierii

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Acum vreo 12 ani (in 2004) am fost la Pestera Muierii. Stiu ca in fata la pestera, imediat cum treci poduletul peste rau, pe stanga se putea campa. Erau foarte multe corturi atunci. Se campa free, fara nici o taxa. Stie cineva daca se mai poate campa acolo? Zona e asta de aici:

https://www.google.r...!7i13312!8i6656

Pe google maps, nu am vazut nici un cort acolo ... dar poate au pozat aia in extrasezon. Stie cineva daca se mai campeaza acolo, sau s-a construit intre timp ceva?

Edited by roland_s, 27 July 2016 - 15:59.


#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
E vorba de vreun eufemism? Suntem pe fun?

#3
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Absolut deloc. Este vorba de Pestera Muierii din localitatea Baia de Fier. Caut un loc de campat pentru wekendul asta ... si voiam sa merg acolo.

Cautand pe google am vazut ca in 2009 inca se campa: http://optzile.ro/pe...r-baia-de-fier/

In pozele din acest link (mai precis in penultima poza) se vede clar zona de care zic. Acum se mai campeaza acolo?

Edited by roland_s, 27 July 2016 - 16:13.


#4
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postmarius87ism, on 27 iulie 2016 - 15:58, said:

E vorba de vreun eufemism? Suntem pe fun?

Se pare ca unii au chiulit mult de la orele de geografie. Si de la cele de cultura generala.

Eu am fost in 2009 acolo, si erau corturi. Situatia actuala nu o cunosc.

#5
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Multumesc barbosa.
Ok, cineva care a fost recent acolo, sau poate e vreun forumist care locuieste chiar in Baia de Fier ... se poate campa acum acolo?

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pozele sunt facute in iulie 2012, deci nu-i extrasezon, probabil in cursul saptamanii, de asta nu prea e lume, dar daca te uiti mai atent, pe ambele parti sunt masini in padure, parca si o rulota, corturi, dar nu se vede clar. Suna la pensiunea din poza si trage-i de limba, dar interesul lor ar fi nu, sa li se ocupe camerele

#7
nicu_gh

nicu_gh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 26.12.2013
Am fost eu acum o luna, era luni de Rusalii, erau doua rulote parcate in acea zona, corturi nu am vazut. Noi eram cam pe fuga, tinta era sa vizitam cat mai mult intr-o zi, plecati de dimineata din Sibiel prin Transalpina, vizitat Pestera Muierii, Pestera Polovraci, Manastirea Polovraci, cativa mesteri din satul Olari si seara am poposit in Arefu la o pensiune, ca a doua zi sa trecem prin Transfagarasan si...

#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003
Nu stiu daca merita campat acolo...

#9
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

View Postrumegus, on 27 iulie 2016 - 16:23, said:

Pozele sunt facute in iulie 2012, deci nu-i extrasezon, probabil in cursul saptamanii, de asta nu prea e lume, dar daca te uiti mai atent, pe ambele parti sunt masini in padure, parca si o rulota, corturi, dar nu se vede clar. Suna la pensiunea din poza si trage-i de limba, dar interesul lor ar fi nu, sa li se ocupe camerele
O idee excelenta. Am sunat la o pensiune de acolo (Vila Nico). Am luat-o pe departe (va rog nu aveti cumva camere libere in wekendul  asta?) Nu aveau. Apoi i-am intrebat de corturi in aceea zona. Si bingo, inca se campeaza si e free. Poate mi-au raspuns si datorita faptului ca nu aveau camere, si nu aveau ce pierde. Multumesc mult rumegus de idee.

View Postandreic, on 27 iulie 2016 - 16:53, said:

Nu stiu daca merita campat acolo...
De ce spui asta? Acum 12 ani m-am simtit excelent. Sper ca si wekendul asta sa fie frumos.

View Postnicu_gh, on 27 iulie 2016 - 16:50, said:

Am fost eu acum o luna, era luni de Rusalii, erau doua rulote parcate in acea zona, corturi nu am vazut. Noi eram cam pe fuga, tinta era sa vizitam cat mai mult intr-o zi, plecati de dimineata din Sibiel prin Transalpina, vizitat Pestera Muierii, Pestera Polovraci, Manastirea Polovraci, cativa mesteri din satul Olari si seara am poposit in Arefu la o pensiune, ca a doua zi sa trecem prin Transfagarasan si...
Info excelenta, multumesc mult. Se pare ca acolo voi fi in wekend.

Edited by roland_s, 27 July 2016 - 17:02.


#10
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Te asteptam cu impresii la intoarcere.

#11
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,482
  • Înscris: 03.04.2013

View Postandreic, on 27 iulie 2016 - 16:53, said:

Nu stiu daca merita campat acolo...
Eu am fost prin 2005-2006 si seara-noaptea a fost o feerie de licurici.... Erau mii. Pentru o seara merge. daca se campeaza acum nu stiu...

View Postroland_s, on 27 iulie 2016 - 17:01, said:

Si bingo, inca se campeaza si e free.
LE. Hihi! Acum stiu.

Edited by viotl, 27 July 2016 - 19:09.


#12
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Campare pentru o noapte merge. Intradevar pentru mai multe nopti nu prea merge campat in off ... ai nevoie de un dus, toalete, etc. Dar pentru o noapte (ca sa nu dorm acasa) merge.

View Postviotl, on 27 iulie 2016 - 19:09, said:

Eu am fost prin 2005-2006 si seara-noaptea a fost o feerie de licurici.... Erau mii. Pentru o seara merge. daca se campeaza acum nu stiu...


LE. Hihi! Acum stiu.
Asta chiar nu am inteles-o.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate