Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Orange - Plata factura on-line nu funcționează

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
Salutare!

Adineauri ( si ceva săptămâni în urmă) am încercat să-mi achit factura pe sait cum o făceam de obicei dar mi se blochează la

https://www.orange.r...yment-step-one.
Attached File  uploadfromtaptalk1469607294722.png   60.46K   52 downloads
Vouă vă functionează?

Edited by Adm, 27 July 2016 - 10:43.


#2
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postbroucker, on 27 iulie 2016 - 10:16, said:

Salutare! Adineauri(și ceva săptămâni în urmă) am încercat să-mi achit factura pe sait cum o făceam de obicei dar mi se blochează la https://www.orange.r...yment-step-one. Attachment Screenshot_2016-07-27-09-12-09
Vouă vă funcționează?

Salut,

Daca vrei sa verificam si noi situatia, te rugam sa ne spui ce eroare primesti si daca ai incercat sa faci plata si de pe un calculator.

O zi buna,
Orange Helper

#3
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
Eroarea este că după ce apăs butonul "plăteste factura" mi se deschide o pagină noua albă si asa rămâne.
Nu am încercat de pe PC.
Actualizare:
Am observat că mi-a dispărut optiunea de plată cu totul. Ce se întâmplă? Attached File  uploadfromtaptalk1469608877580.png   20.72K   34 downloads

Edited by broucker, 27 July 2016 - 10:50.


#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
asa se intampla cateodata.. de obicei isi revine dupa 1-2 zile
uneori merge cu alt browser
in plus, siteul orange cred ca e singurul la care 3d secure functioneaza random, uneori nu cere parola ci proceseaza direct tranzactia..
am trimis odata o sesizare, nu am primit nici un raspuns (cred ca e mai bine de 1 an)
pe telefon (android) am constatat ca doar browserul chrome merge pe anumite siteuri la partea de plati (dedeman de exemplu..), altele dau o pagina goala sau nu reactioneaza la apasarea butoanelor

#5
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
Tocmai am încercat și Chrome. Tot nu-mi mai apare opțiunea de plată.

#6
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postbroucker, on 27 iulie 2016 - 10:41, said:

Eroarea este că după ce apăs butonul "plăteste factura" mi se deschide o pagină noua albă si asa rămâne.
Nu am încercat de pe PC.
Actualizare:
Am observat că mi-a dispărut optiunea de plată cu totul. Ce se întâmplă? Attachment Screenshot_2016-07-27-09-40-58



Salut,
Am testat si noi. Serviciul de plata este functional. E posibil ca telefonul tau sa nu fie compatibil cu pagina interactiva. Iti recomandam sa incerci sa efectuezi plata din aplicatia "contul meu Orange" ori sa accesezi pagina www.orange.ro din alt browser.
O zi buna,
Orange Helper

#7
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Plata online nu functioneaza din aplicatia contul meu, dupa ultimul update. Faceti ceva sa imbunatatiti si aceasta facilitate.

#8
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
Tocmai am plătit din aplicația voastră. As fi apreciat dacă era deja menționată o atenționare pe sait cum că există posibilitatea să nu-mi funcționeze în condițiile specifice.
Asa nu-mi mai pierdeam timpul pe aici.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate