Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Xiaomi intra pe piata premium notebook

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Xiaomi Mi Notebook Air 12.5 si Mi Notebook 13.3 cu preturi incepand de la 500$ pentru varianta 12.5 respectiv 750$ pentru cea de 13.3.

[ https://pbs.twimg.com/media/CoWspCZVIAEo--b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://pbs.twimg.com/media/CoWsajpUsAAXDkp.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://pbs.twimg.com/media/CoWr9VKUkAAQRO9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://pbs.twimg.com/media/CoWr-qTVYAERo4v.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Arata bine dar problema cu produsele Xiaomi apare cand ai nevoie sa folosesti garantia...

#3
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Ultima poza arata ca un MacBook Air desfacut. Traiasca Foxconn-ul.

#4
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Eu folosesc de peste 2 ani produsele lor și nu am avut nevoie de garanție. Problema mai "grava" e ca o sa ajungă greu în UE și o sa coste mai mult.

#5
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,644
  • Înscris: 23.04.2007

View Postdevlin2427, on 27 iulie 2016 - 10:02, said:

nu am avut nevoie de garanție.
Never say never ... you never know Posted Image

#6
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
E bine ca apar producatori de genul asta cu produse de genul asta si doar prin prisma faptului ca-i obliga pe cei consacrati gen Apple sau Dell sa mai scada din pret.

#7
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostLensFlare, on 27 iulie 2016 - 09:50, said:

Arata bine dar problema cu produsele Xiaomi apare cand ai nevoie sa folosesti garantia...

View Postdevlin2427, on 27 iulie 2016 - 10:02, said:

Eu folosesc de peste 2 ani produsele lor și nu am avut nevoie de garanție. Problema mai "grava" e ca o sa ajungă greu în UE și o sa coste mai mult.
Wow, un studiu facut pe un esantion de 1 consumator si cate produse? (sau produsele lor inseamna toate?)
Inainte cu alte marci in cursul vietii, cam cu cate ai mers la garantie?
Faptul ca nu ai avut probleme cu xiaomi tu personal intr-o anume perioada nu inseamna ca garantia e cumva mai putin importanta...

#8
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Dacă nu-ți convine părerea mea poți merge pe ariile dedicate sa vezi acolo dacă sunt probleme, pe un eșantion mai mare.

#9
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

View Postserginho74, on 27 iulie 2016 - 10:28, said:

E bine ca apar producatori de genul asta cu produse de genul asta si doar prin prisma faptului ca-i obliga pe cei consacrati gen Apple sau Dell sa mai scada din pret.
Dell nu cunosc, dar cei de la Aplle au propiu segment de clienti (mai mult sau mai putin) fideli pe care se pot baza si nu le este frica de concurenta asa ca nu ai sa vezi mere ieftine

#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007

View PostLensFlare, on 27 iulie 2016 - 09:50, said:

Arata bine dar problema cu produsele Xiaomi apare cand ai nevoie sa folosesti garantia...
Sa speram ca se vor dezmetici si ei si vor intra pe piata la noi prin altcineva decat quick mobile...

#11
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Cine are bani de Apple nu se uită la xiaomi. Xiaomi se bate cu alte ultrabook-uri premium de la Asus, Acer, Dell etc.

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View PostLensFlare, on 27 iulie 2016 - 09:50, said:

Arata bine dar problema cu produsele Xiaomi apare cand ai nevoie sa folosesti garantia...
Ca si Samsung. Dar asta nu opreste gloata sa sara pe Edge...

#13
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Arata bine jucariile si au hardware destul de ok. Daca o rezolva cu garantia si pe la noi, eu zic ca vor avea succes.

#14
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 06.07.2005

View Postslai, on 27 iulie 2016 - 11:31, said:

Sa speram ca se vor dezmetici si ei si vor intra pe piata la noi prin altcineva decat quick mobile...
Amen, brother!

endgadget.com said:

The Mi Notebook Air is launching in China on August 2nd. Again, there's no info regarding global availability for it just yet, so stay tuned for future updates.
Lumea nu intelege ca multe produse Xiaomi nu au fost facute pentru piata internationala(routerele care sunt numai in chineza ar fi un exemplu).
Ca au ajuns exportate de diverse magazine e partea a doua...

#15
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,383
  • Înscris: 28.02.2007

View Postdevlin2427, on 27 iulie 2016 - 11:34, said:

Cine are bani de Apple nu se uită la xiaomi.
ete, na... eu am iphone 6s și doar ce mi-am comandat din China Xiaomi MI5 pro ceramic black 128 gb... acum, oscilez ce sa-i iau lu' fii-mea, ipad mini 4 sau Xiaomi mipad 2...

#16
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Tu gigi, esti o exceptie. In acelasi timp ar trebui sa-ti dai seama ca e oaresce diferenta intre un telefon luat de la combinatori la jumatate din pretul oficial si un laptop care si la combinatori e 1000 de euro. Ma bucur ca ai tinut sa impartasesti cu noi bunastarea ta si cu voia ta, poate totusi revenim on topic.

[ http://images.indianexpress.com/2016/07/xiaomi-notebook-comparison.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.gizmochina.com/wp-content/uploads/2016/07/Xiaomi-Notebook-Real-Images-10.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View Postslai, on 27 iulie 2016 - 11:31, said:

Sa speram ca se vor dezmetici si ei si vor intra pe piata la noi prin altcineva decat quick mobile...

View PostSerafim606, on 27 iulie 2016 - 13:09, said:

Arata bine jucariile si au hardware destul de ok. Daca o rezolva cu garantia si pe la noi, eu zic ca vor avea succes.
N-o sa rezolve pt ca nu tine de ei. Nu vand oficial nicaieri in Europa. Nu ei au ales sa colaboreze cu quick mobile. Cand o sa vina in Europa vom putea discuta de garantie reala la produsele Xiaomi in Romania.

#18
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7JmGxhKyc7k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wj5dulYS4bM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In principiu ar trebui sa apara si o versiune non-Air cu specificatii mai serioase si ecran de 15".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate