Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ulefone Metal

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015
Ulefone este unul dintre cei mai activi producători chinezi la ora actuală, iar smartphone-uri precum Ulefone Vienna și Ulefone Future au fost foarte bine primite de utilizatori în întreaga lume. Există foarte multe voci care afirmă că producătorii își orientează toate eforturile către telefoane mari, iar terminale de 4.7 sau 5 inci sunt uitate.

Ulefone Metal răspunde acestor solicitări și vine ca o alternativă al mult mediatizatului Vernee Thor. Dacă acesta din urmă este realizat din plastic, Ulefone Metal are o construcție unibody dintr-un mix magneziu – aluminiu, iar cel puțin din imaginile de presă smartphone-ul arată în mare stil.

[ http://www.gadget.ro/wp-content/uploads/2016/07/Ulefone-Metal-15-960x708.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Device-ul aduce un display de 5 inci cu rezoluție HD, procesor octa-core MediaTek MTK6753, 3 GB RAM, 16 GB spațiu de stocare, cameră foto de 13 megapixeli (prin interpolare) cu senzor Sony IMX149, scanner de amprentă, baterie Sony de 3050 mAh și Android 6.0.1 Marshmallow.
Ulefone Metal va fi disponibil în 3 variante de culoare: negru, gri și alb, iar prețul său nu va fi mai mare de 129.99 dolari. Mai mult chiar Ulefone organizează un giveaway prin care ne invită să ghicim prețul corect, iar doi norocoși care nimeresc prețul vor primi gratuit noul smartphone. În perioada imediat următoare va urma și o sesiune de precomandă, sesiune în care presimt că vom avea Ulefone Metal la 99.99 dolari.

Specificații complete pentru Ulefone Metal:
Display IPS de 5.0 inci cu rezoluție HD (1280 x 720 pixeli) protejat cu sticlă curbată 2.5D Corning Gorilla Glass 3;
Procesor octa-core MediaTek MT6753 pe 64 biți tactat la 1.3 GHz și accelerator grafic Mali-T720.
3 GB memorie RAM DDR3 și 16 GB Memorie internă + suport pentru card microSD de până la 128 GB);
Android 6.0.1 Marshmallow;
4G FDD + TDD, dual-sim, Wi-Fi b/g/n, Wi-Fi direct, Wi-Fi hotspot, bluetooth 4.0, microUSB, jack de 3.5 mm, GPS, A-GPS, GLONASS, Radio FM, senzor pentru citirea amprentelor;
Cameră foto de 13 megapixeli (prin interpolare) cu senzor Sony IMX149, deschidere f/2.0, autofocus, LED flash, filmare la 1080p + cameră frontală de 5 megapixeli (prin interpolare);
baterie Sony de 3050 mAh, 9.35 mm grosime și 155 g. greutate.

sursa: gadget.ro

#2
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Da, e frumos puleifone asta, dar in limba romana suna foarte amuzant.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
La pretul de 110 US$ (450 lei) pare o optiune ieftina pentru un telefon.

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
3 gb ram la banii aia e parfum.

#5
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
E o vorba: cat dai, atata face Posted Image.
N-am avut experienta directa cu ulephone, dar m-as mira teribil sa tina mai mult de 5 luni. Cumparand aceste petarde, oamenii incurajeaza o industrie second hand exact ca-n anii 90, cand toti dadeau buluc sa cumpere casetofoane de 30 de lei care se stricau in 5 luni si cu care trebuia sa faci bear dance prin casa pentru a prinde un semnal FM, in loc sa dea 150 pe unul de firma care tinea, poate, si 10 ani.
Exista chinezii de calitate, gen huawei, xiaomi sau lenovo, dar nu-i inteleg veci pe aia care risca cu asemenea marci. Cine stie, poate ca or fi evoluat si chinezariile ieftine si nu se mai strica la a 10 a utilizare.

Edited by n-amname, 27 July 2016 - 04:13.


#6
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

 pasilla, on 27 iulie 2016 - 01:43, said:

La pretul de 110 US$ (450 lei) pare o optiune ieftina pentru un telefon.
+ tva + vama = 600 lei

#7
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007

 n-amname, on 27 iulie 2016 - 04:12, said:

E o vorba: cat dai, atata face Posted Image.
N-am avut experienta directa cu ulephone, dar m-as mira teribil sa tina mai mult de 5 luni. Cumparand aceste petarde, oamenii incurajeaza o industrie second hand exact ca-n anii 90, cand toti dadeau buluc sa cumpere casetofoane de 30 de lei care se stricau in 5 luni si cu care trebuia sa faci bear dance prin casa pentru a prinde un semnal FM, in loc sa dea 150 pe unul de firma care tinea, poate, si 10 ani.
Exista chinezii de calitate, gen huawei, xiaomi sau lenovo, dar nu-i inteleg veci pe aia care risca cu asemenea marci. Cine stie, poate ca or fi evoluat si chinezariile ieftine si nu se mai strica la a 10 a utilizare.


Aiurea ...
Daca nu-i Haifon e porcarie.
P.S. Mai e si alta vorba. Nu e prost ala care cere. Prost e ala care da.

Edited by AMETHIST, 27 July 2016 - 04:54.


#8
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

 kiario, on 27 iulie 2016 - 04:32, said:


+ tva + vama = 600 lei
Pentru suma aia nu plătești nicio vama,  doar tva.

Edited by alexx1402, 27 July 2016 - 06:26.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
La fel spun şi eu despre Huawei, care nu sunt bune decât, eventual, să le dai copiilor să se joace cu ele până va veni vremea să aibă şi ei un smartphone adevărat.
Absolut toate modelele care mi-au trecut prin mâini, de la Y330 până la P8 Lite, sunt nişte pocnitori.
Mi-a plăcut şi mie Windows Mobile, dar nu pot să mă despart de Android fiindcă folosesc două aplicaţii care nu există pentru Windows Mobile 10.
Dar ce să-i faci, unii pun mare preţ pe design-ul telefonului şi pe gradul de wow înregistrat în club când îl pui pe masă. Nu contează că pierde semnalul în metrou sau că se blochează soft-ul, important este să fie din metal şi sticlă, de parcă ar fi o clădire office.

 n-amname, on 27 iulie 2016 - 04:12, said:

oamenii incurajeaza o industrie second hand exact ca-n anii 90, cand toti dadeau buluc sa cumpere casetofoane de 30 de lei care se stricau in 5 luni si cu care trebuia sa faci bear dance prin casa pentru a prinde un semnal FM.
International şi Fisher - de neuitat!

Edited by PSC, 27 July 2016 - 10:32.


#10
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

 PSC, on 27 iulie 2016 - 10:32, said:

La fel spun şi eu despre Huawei, care nu sunt bune decât, eventual, să le dai copiilor să se joace cu ele până va veni vremea să aibă şi ei un smartphone adevărat.
Absolut toate modelele care mi-au trecut prin mâini, de la Y330

Incearca si un Samsung Galaxy Trend cu 512 MB RAM, apoi compara-l cu un Huawei Mate S sau Huawei P8.
Are softpedia o colectie de utilizatori... unul si unul!

#11
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013

 AMETHIST, on 27 iulie 2016 - 04:50, said:

Aiurea ...
Daca nu-i Haifon e porcarie.
P.S. Mai e si alta vorba. Nu e prost ala care cere. Prost e ala care da.
N-am haifon, am avut (aproape) intotdeauna telefoane care au costat 500-600 de lei.. Pana in prezent, nu m-a lasat niciciunul, dar nici n-am avut ciuciufone d-asta Posted Image. Repet, poate ca o fi bun, dar la ce citesc acum si despre huawei sau xiaomi, care nu sunt chiar ultimele petarde..

Edited by n-amname, 27 July 2016 - 12:45.


#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 159, on 27 iulie 2016 - 12:26, said:

Incearca si un Samsung Galaxy Trend cu 512 MB RAM, apoi compara-l cu un Huawei Mate S sau Huawei P8.
Chiar aşa s-a întâmplat. Un coleg are acel Samsung, iar la Vodafone am încercat un Huawei P8. Mate S nu aveau.
Mă crezi că Samsung-ul funcţiona ireproşabil, iar Huawei-ul sacada?
Şi colegul e adeptul telefoanelor care să nu depăşească 700 lei ca preţ de achiziţie. Dar la chinezării nu se uită niciodată.
Dar na, ce să facem, e libertate... Softpedia are de toate - utilizatori unul şi unul, critici ai acestora unul şi unul...

Edited by PSC, 27 July 2016 - 12:48.


#13
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Nu pot decat sa-ti dau dreptate:
Huawei Mate S nu e pt tine.
Dar ti se potriveste un Samsung Galaxy Trend cu 512MB RAM.

#14
Neadumitru

Neadumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 02.11.2014
L-am comandat si eu de pe gearbest cu 109 dolari.
Astept sa il butonez cateva zile sa vad cum e. :D

#15
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

 Neadumitru, on 15 august 2016 - 15:06, said:

L-am comandat si eu de pe gearbest cu 109 dolari.
Astept sa il butonez cateva zile sa vad cum e. :D
Eu chiar astept cu interes primele impresii despre telefon.

#16
Neadumitru

Neadumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 02.11.2014
http://www.gadget.ro...e-metal-review/

Al meu abia a ajuns in tara. Mai dureaza o saptamana probabil.

#17
apasulwinnetou

apasulwinnetou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.07.2009
Mi-am cumparat un telefon Ulefone Metal de pe Gearbest. Il am o luna. De cateva zile nu se mai conecteaza la internet prin 3g sau 4g, doar pe wifi mai merge. Ce se poate face? In rest nu am avut probleme cu el.

#18
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

 apasulwinnetou, on 02 noiembrie 2016 - 06:16, said:

Mi-am cumparat un telefon Ulefone Metal de pe Gearbest. Il am o luna. De cateva zile nu se mai conecteaza la internet prin 3g sau 4g, doar pe wifi mai merge. Ce se poate face? In rest nu am avut probleme cu el.
Sigur nu ai avut o problema cu setarile de internet?  Eu am cumparat unul de la geekbuying si nu am avut niciun fel de probleme cu el

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate