Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cozmin Gușă: Realitatea e în pericol iminent să nu mai poată emite. Nu mai putem să ne achităm dările.

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

Cozmin Gușă: Realitatea e în pericol iminent să nu mai poată emite. Nu mai putem să ne achităm dările.


"La Realitatea TV suntem într-un pericol cvasimortal de a nu mai putea funcționa. (...) suntem într-o mare problemă în care nu mai putem să ne achităm dările, nu mai putem să ne achităm contractele de chirie, de utilități", a declarat Cozmin Gușă, co-proprietar al televiziunii de știri, într-o emisiune de aseară de la Realitatea TV.
Publicitate
Compania Realitatea Media se află în insolvență din septembrie 2011. De atunci, firma a trecut prin numeroase schimbări ale acționariatului, de la Sorin Ovidiu Vântu la Elan Schwarzenberg, ajungând în final la Cozmin Gușă și Maricel Păcuraru, ultimul aflat în detenție. Despre intrarea în insolvență a societății care operează licența postului Realitatea TV, Paginademedia.ro a scris AICI.
Cosmin Gușă, despre situația gravă în care se află Realitatea TV, într-o emisiune de aseară a postului de știri:
”La Realitatea TV suntem într-un pericol cvasimortal de a nu mai putea funcționa. Mizele noastre nu au fost potrivite pentru cei care ne-au "purtat de grijă".
Chiar săptămâna trecută am vorbit cu administratorul special, noi fiind o societate în insolvență, suntem într-o mare problemă în care nu mai putem să ne achităm dările, nu mai putem să ne achităm contractele de chirie, de utilități. Avem restanțe foarte mari.
Presa a ajuns în acest stadiu. Realitatea este într-adevăr prima amenințată, în condițiile în care oamenii ne aplaudă, dar săracii nu au ce face, pentru că ei trebuie să plătească abonamentul la TVR, pe noi nu au cum să ne ajute.
(...) Suntem într-un pericol mortal, la un moment dat să trebuiască să închidem entitatea și să nu mai putem să ne onorăm costurile din motive care nu țin de management sau de calitatea emisiei, care țin de sistemul ăsta din România care nu se înrgijește de mass-media sau de opinia corectă, curată. În România au dus-o bine în ultima vreme televiziunile care au făcut frăție cu puterea.
Realitatea TV a fost o televiziune antiguvernamentală mereu, pentru că guvernele ultimilor ani au batjocorit românii și datoria noastră a fost tot timpul să criticăm Guvernul.
N-am fost ca alte televiziuni să putem să beneficiem de fonduri care să ne dea posibilitatea să trăim a la long. Am trăit natural și atunci am acționat acolo unde am putut să trăim natural.
Îmi pare rău să spun asta: Realitatea e în pericol iminent să nu mai poată emite pentru că nu mai există fondurile potrivite și nici prietenii noștri, care spun că ne sunt prieteni, nu mai pot să facă aceste eforturi legale pentru a ne ajuta ca să ducem mai departe un demers dezinteresat.
Pentru că nimeni nu poate să găsească un interes în demersurile Realității din ultimii ani. Realitatea nu e chiar o entitate socială sănătoasă pentru că noi când am luat-o am moștenit-o în urma unor datorii mari, fiind perdanta unor jocuri de afaceri care au dus-o în situație de a intra în insolvență, cum de altfel și mass-media românească este per ansamblu dărâmată."
Sursa: http://www.paginadem...-achitam-darile

#2
SucreBolivar2x44

SucreBolivar2x44

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.07.2016
nu ar fi mare pierdere, de acolo doar de scheciurile comice ale lui Rares mi ar parea rau Posted Image

Edited by SucreBolivar2x44, 26 July 2016 - 19:02.


#3
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
"Mai taie din ele, da-le dreacuu!!!"

#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View PostSucreBolivar2x44, on 26 iulie 2016 - 19:02, said:

nu ar fi mare pierdere, de acolo doar de scheciurile comice ale lui Rares mi ar parea rau Posted Image
Off: Sucre, ai inviat?Posted Image

On: Nu este bine pentru mass media zilelor noastre sa ajunga in insolventa....

#5
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Astia nu erau de dreapta? De dreapta fara bani? Well, ghinion. Pana una alta, ce a fost presa din Romania si ce a ajuns.. Plm, degeaba ii injurati acum pe sarbu, voiculescu, vantu si altii, cat timp bagau ei bani parca nu erau de rasul lumii. La fel si cu fotbalul, cu toate pacatele lor, dar iancu, niculae, copos si altii tineau in viata niste echipe de traditie care acum ori au intrat deja in faliment ori risca sa intre.
Doar asa s-a facut treaba prin romanica, hai sa-i inchidem pe x si pe y..si dupa aia? Si dupa aia, pla.

#6
SucreBolivar2x44

SucreBolivar2x44

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.07.2016

View Postxmanyacs77, on 26 iulie 2016 - 19:06, said:

Off: Sucre, ai inviat?Posted Image

On: Nu este bine pentru mass media zilelor noastre sa ajunga in insolventa....
of : cand am murit ? Posted Image
on > imi aduc aminte cu cata bucurie vorbeau cei de la Irealitatea de cei de la A3 aflati in dificultate cu sediul...
cine sapa groapa altuia ...Posted Image

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postxmanyacs77, on 26 iulie 2016 - 19:06, said:

Off: Sucre, ai inviat?Posted Image

On: Nu este bine pentru mass media zilelor noastre sa ajunga in insolventa....

De ce nu?Cu ce te afecteaza pe tine,pe mine sau pe noi toti,disparitia unui post TV?
Mai nou,aparitia posturilor TV se petrece ca-n basme cu capetele balaurului:dispare un post,apar alte zece.Cam la fel de inutile,adevarat.

#8
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 03.01.2013

View Postn-amname, on 26 iulie 2016 - 19:06, said:

Astia nu erau de dreapta? De dreapta fara bani? Well, ghinion. Pana una alta, ce a fost presa din Romania si ce a ajuns.. Plm, degeaba ii injurati acum pe sarbu, voiculescu, vantu si altii, cat timp bagau ei bani parca nu erau de rasul lumii. La fel si cu fotbalul, cu toate pacatele lor, dar iancu, niculae, copos si altii tineau in viata niste echipe de traditie care acum ori au intrat deja in faliment ori risca sa intre.
Doar asa s-a facut treaba prin romanica, hai sa-i inchidem pe x si pe y..si dupa aia? Si dupa aia, pla.
glumesti. pe vremea aia nu era DNA. acum e mai greu sa faci asa ''investitii'', de aceea nu se mai inghesuie nimeni

#9
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postn-amname, on 26 iulie 2016 - 19:06, said:

La fel si cu fotbalul, cu toate pacatele lor, dar iancu, niculae, copos si altii tineau in viata niste echipe de traditie care acum ori au intrat deja in faliment ori risca sa intre.

N-au tinut in viata nimic,sunt complici la falimentul lor

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
ps.
Sucre este etern,ca prostia,ai uitat?

#11
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Trebuie ca Rares Bogdan sa isi caute de lucru la alta televiziune! Oare cine il va primi?Posted Image

#12
Freekick

Freekick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 07.08.2012
Si Denise Rifai? Unde se duce frumusetea asta interstelara? Posted Image

#13
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013

View PostFreekick, on 26 iulie 2016 - 19:17, said:

Si Denise Rifai? Unde se duce frumusetea asta interstelara? Posted Image
La CNN Turk.

#14
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View PostFreekick, on 26 iulie 2016 - 19:17, said:

Si Denise Rifai? Unde se duce frumusetea asta interstelara? Posted Image
O angajeaza Zoltan Teszari la Digi 24.....Posted Image

Sa vezi ce va creste audienta.....

Edited by xmanyacs77, 26 July 2016 - 19:27.


#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mie imi placea de Lavinia Sandru. Mai este la Realitatea? Asta ar fi o pierdere.

#16
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
discutant cu cineva  de la tehnic  de la realitatea tv a spus,, nici vorba de hd in viitorul apropiat.  gusa nu e vantu.pe vremea lui vantu,, era boierie" la realitatea tv.

Edited by ramiz, 26 July 2016 - 19:38.


#17
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
cum, nu le mai da sri/securitatea bani? vai, ce pacat ca nu se pot autosustine ca antena 3. :/

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postxmanyacs77, on 26 iulie 2016 - 19:27, said:

O angajeaza Zoltan Teszari la Digi 24.....Posted Image

Sa vezi ce va creste audienta.....

...în minus. Ăla nu are ce căuta la DIGI 24.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate