Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Teparii de la Mareea

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 17.08.2011
Dragi forumisti, am nevoie urgent de un sfat. Problema sta in felul urmator: am cumparat in martie (prin early booking) bilete la mare pentru mine si fetita mea prin celebra agentie Mareea, la Saturn hotel Cupidon (3 stele), 5 nopti cu demipensiune (perioada 3-8 august), biletele au costat putin sub 1500 lei. Urma asadar sa plecam la mare miercurea viitoare, in concediul mult visat de amandoua. Numai ca surpriza, aseara pe la 9 primesc un mail de la angajata care mi-a vandut biletele, care ma anunta senina ca la Hotel Cupidon vezi Doamne nu mai sunt locuri (ca cica a fost nu stiu ce eroare in sistem) si ca ne propune mutarea la Hotel Cleopatra, la 4 stele. Problema cea mai grava este ca Hotel Cleopatra nu are lift, iar eu nu am cum sa urc scari, intrucat am fost operata de 3 ori la ambii genunchi si scarile sunt o tortura pentru mine, la propriu. Am refuzat asadar "oferta" lor, doar ca angajata o tine una si buna ca la Cupidon e exclus si ca daca nu imi gasesc altceva, imi dau banii inapoi. Numai ca eu nu mai fac nimic acum in plin sezon cu 1500 lei (doar asta e rostul sistemului early booking!!!), nu mai vorbesc de stresul si enervarea cumplita in care stau de ieri, si de dezamagirea copilului daca i-as spune ca nu mai putem merge la mare. Stie cineva cum pot face, cum pot proceda pentru a obtine ceea ce am platit? Sa reclam la ANPC, sau ce sa fac? Culmea e ca si anul trecut am patit fix la fel, tot la Saturn, doar ca la Hotel Balada, escrocii de la hotel revandusera camerele noastre platite integral din martie (erau multi turisti in situatia asta, a fost un scandal monstru pe tot litoralul), drept pentru care anul asta am schimbat si agentia si hotelul si iata ca patim fix la fel. Partea cea mai tampita este ca mi se intampla asta cu Mareea, despre care chiar traiam cu impresia ca sunt agentie serioasa. Deci in concluzie, ce sa fac sa putem pleca la mare asa cum am platit? Orice sfat e binevenit.

#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Vorbeste cu cei de la Cleopatra sa iti dea o camera la parter sau la etajul 1.
Le expui situatia ta speciala si sunt sigur ca se va gasi o solutie.

Din cate vad eu, Cleopatra din Saturn are lift.

Edited by December, 26 July 2016 - 16:12.


#3
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 17.08.2011
La parter ar trebui, dar ce garantie am eu ca se tin de vorba, de vreme ce aia de la Mareea nu respecta nici macar un contract semnat si achitat integral? Nu pot risca sa ma duc pana acolo cu copilul mic si sa ma trezesc ca nu avem cazare.

#4
mot_3311

mot_3311

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 16.08.2012
Exact asta voiam eu sa spun dar userul de sus a raspuns inaintea mea !


Vorbeste cu managerul hoteluui Ceopatra si cere o camera la parter sau etajul I.

Pur si simplu suni zi de zi sa intrebi daca nu s-a ocupat camera rezervata la parter sau etj. I !

#5
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
cu 1500 lei gasesti la bulgari la nisipuri fara probleme (ma rog, gaseai prin early booking, dar poate ai noroc si acum)
si mare distanta nu e, in maxim o ora de la saturn esti acolo

#6
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
http://hotelcleopatr...o/#despre_hotel

Mirela, daca asta-i hotelul, are lift. Oricum, suna la hotel si le spui de problema ta.

#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
din impresiile postate de cineva care este chiar acum cazat acolo, rezulta ca la hotel cleopatra e dezastru.

"Suntem cazați la Cleopatra Saturn... familie cu 2 copii,
mergem de 10 ani in sistem all inclusiv în tara si in afara... aici am venit cu inima strânsă de cele postate de altii...
primire buna. ne au cazat la 9 dimineata, ne au dat bratarile insa la 4...
am inceput bine cu pizza la piscina si dulce...
camera curată dar simpla... gen 2 stele... vedere buna la mare si piscină... cameristă a schela 2 zile tot. curat...
insa hotelul nu are plaja... pt o plaja buna de merge vreo 2 km... pt ca aici la hotel e mizerie. pietre. sticle si stânci...
nisip fin si sezlong spre plaja saturn venus...
apoi nu au animatie pt copii... nici loc de joaca...
si am fi trecut peste aceste fitze... dar am ajuns la cina si am rămas socați... 2 garnituri si un bol de grătar... dai a 3 boluri de hrana si cev castraveti... ce di edificare... ce sa alegi? cartofi congelati... am plecat flamanzi... si am facut reclamatie ca dc nu schimba ceva vrem banii sa ne mutăm...
a 2a zi dimineața a fost mai bogata masa... dar incomparabil cu greu sistem all inc... cereale vechi... 2 sunculite... si lapte si gem...
piscina f faina... mare...
e ca un hotel 2 stele cu sistem masa... nu mori de foame dar nici nu faci ospat...
nu merita 37 mil... cum am dat noi..."

mai bine accepti returnarea banilor...

#8
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,942
  • Înscris: 02.09.2005
https://www.litoralu...urn_cupidon.htm

eu de pe site-ul asta am fact mereu rezervari, mereu au fost ok

Edited by jericho, 26 July 2016 - 16:17.


#9
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 17.08.2011
Deja nu mai inteleg nimic, cei de la agentie ziceau ca la Hotel Cleopatra nu e lift. Sunt in ceata totala...

#10
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Oricum, citind comentariile de pe booking ma ingrozesc.

#11
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 17.08.2011
Oricum mi se pare mai mult decat revoltator. Anul trecut a fost un scandal imens pe tot litoralul, a fost pe la toate televiziunile, multe hoteluri au facut mizeria asta, si-au luat amenda dar vad ca in continuare procedeaza la fel. Chiar nu se poate face nimic in tara asta cu toti tzeparii astia?...
P.S. Da, plus asta, ca toata lumea se plange de Hotel Cleopatra, ca e dezastru, desi cica are vezi Doamne 4 stele...

Edited by Mirela2012, 26 July 2016 - 16:20.


#12
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Tinand cont ca mai ai doar cateva zile pana pleci si nici nu vrei sa rupi inima copilului, du-te la Cleopatra. Stii la ce sa te astepti, daca o fi mai bine, e castigul tau. Copilul oricum vrea la mare.



#13
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
E jale la Cleopatra,are nota 4,60 si e in scadere,grad recomandare 33,3%.Sincer as lua banii si as inchiria o garsoniera,sau o camera la pensiune

#14
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
din pozele de pe diverse site uri par sa aiba rampa pentru persoane cu disabilitati deci sigur au si un lift. Primul pas suna si intreaba, daca au lift scapi de o treaba , iti mai raman parerile foarte proaste de care zic colegii mai sus.

#15
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostMirela2012, on 26 iulie 2016 - 16:05, said:

Dragi forumisti, am nevoie urgent de un sfat.
Mergi in Bulgaria sigur gasesti ceva mai bun

#16
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009

View Postaeon, on 26 iulie 2016 - 16:12, said:

cu 1500 lei gasesti la bulgari la nisipuri fara probleme (ma rog, gaseai prin early booking, dar poate ai noroc si acum)
si mare distanta nu e, in maxim o ora de la saturn esti acolo

E mai complicata varianta asta, daca nu are pasaport valabil pentru copil...

#17
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,196
  • Înscris: 05.01.2008
Ha,ha,se pare ca nu sunt singurul...am patit acelasi lucru cu ei,cu vreo luna in urma.Se pare ca e o practica obisnuita.Am scris despre asta aici ,unde cred ca ar trebui mutata si discutia asta.
PS:In cazul meu,ce mi-au oferit la schimb s-a dovedit mai mult decat OK la fata locului,insa mie nu-mi plac schimbarile de ultim moment.

Edited by zuv, 26 July 2016 - 17:27.


#18
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostDecember, on 26 iulie 2016 - 16:26, said:

Tinand cont ca mai ai doar cateva zile pana pleci si nici nu vrei sa rupi inima copilului, du-te la Cleopatra. Stii la ce sa te astepti, daca o fi mai bine, e castigul tau. Copilul oricum vrea la mare.
Da, si cu genunchii rupti de 3 operatii cum va face ea zilnic de cateva ori cate 4 kilometri dus-intors la plaja si cu burta goala de cartofi congelati si alte gunoaie de meniuri  inconsistente?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate