Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Sfat pentru achizitionarea unui telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
artCosmin

artCosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.12.2014
De curand m-am decis sa achizitionez un telefon nou si am ajuns pana la cumpararea acestuia insa nu m-am putut decide pe care sa-l aleg dintre urmatoarele doua:
Samsung Galaxy J5 - http://www.pcgarage....s-8gb-4g-black/
sau
HTC Desire 626g - http://www.pcgarage....-dual-sim-grey/

Ma intereseaza strict aceste doua telefoane, nu vreau alte recomandari sau sfaturi.
Multumesc!

#2
RV1923

RV1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 25.10.2007
Samsung J5 am primit de la Orange la prelungirea abonamentului. L-a luat prietena si pana acum e multumita de telefon. M-am jucat si eu putin pe el si se misca bine, singura problema ar putea fi memoria interna.
Acum am vazut ca HTC n-are 4G, deci Samsung ar fi alegerea corecta.

Edited by RV1923, 26 July 2016 - 09:21.


#3
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
dintre cele doua samsung DAR 8gb memorie interna sa nu fie problema pe viitor cu aplicatiile , mai ales cu android 6 care nu te lasa sa le muti pe card

#4
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
De ce te limitezi la 1Gb ram si 8 Gb rom ? Mi se pare o prostie sa alegi oricare din cele 2 trompete la asa multi bani .

#5
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,697
  • Înscris: 23.04.2007

View PostartCosmin, on 26 iulie 2016 - 09:02, said:

De ce nu varianta 2016 - J510F  ?

#6
artCosmin

artCosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.12.2014
@botelucian - Nu ma intereseaza foarte mult memoria interna, telefonul il cumpar pentru tata si nu el nu are nevoie de prea multe aplicatii pe el si dupa mine cred ca o sa i ajunga aia 8GB.
@cobi1 - Asta e bugetul pe care-l am pentru telefon si crede-ma ca as fi multumit cu ele, daca tu crezi ca sunt trompete este punctul tau de vedere.
@adrian_r5 - Depaseste bugetul de 800 de lei pe care-l am pentru telefon desi arata foarte bine telefonul.

#7
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
pai atunci de ce nu zici asa ?
iti recomand samsung j5 pentru butonul fizic. poate fi setat sa raspunda la apel cu el , se poate deschide ecranul cu el , se poate seta si sa se inchida ecranul  direct cu el .
pentru unii e enervand sa trebuiasca sa traga stanga dreapta / sus jos sa raspunda  la apel. mai ales daca esti transpirat sau ai mainile ocupate

#8
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Samsung galaxy j5. Am butonat unul. Mi-a placut. Camera principala foarte foarte buna. Merge fluent in aplicatii si ecranul este super ok mai ales ca are rezolutie doar HD.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate