Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Masina noua până în 25.000 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#1
LuckyCharmes

LuckyCharmes

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.07.2016
Salut!
Vreau sa îmi achiziționez o mașină nouă până în 25.000 euro de preferabil ar fii ceva mai ieftin de atât
Îmi plac mașinile hatchback în general și mă gândeam la un golf 7 1.6 tdi care ajunge undeva 19.000 si ceva + o trapa panoramica sare de 20.000 îmi plac la nebunie trapele la mașini
Altceva ar fii noul seat Leon (golf-ul săracului) cum se mai spunde :D cu exact același motor
Voi îmi puteți propune si altele bineînțeles dar în legătură cu cele două care ar fii avantajele si dezavantajele acestora , comparandu-le (confort , aspect etc)

#2
tytyshor

tytyshor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 21.03.2007
Ia si arunca o privire in curte la Renault pentru ca s-ar putea sa iti placa noul Megane 4.Ca si motorizare preferabil ar fi 1.6 dci 130, motor care echipeaza si noul C Klasse de la Mercedes.Ca si dotari e net superioara la ce ai exemplificat tu. Acum fiecare cumpara ce isi doreste...doar ne dam cu parerea

#3
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
La 25 mii poti urca intr-o clasa mai sus adica Passat sau Mondeo.
Golf e o alegere excelenta dar sub 20 mii.

#4
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Masina ti-o cumperi in primul rand in functie de nevoi. Nu stabilind o suma de bani.
Vezi ce ai nevoie si dupa aia calculezi daca ti-o permiti.

#5
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
la banii aia uita-te la mondeo, lasa golfu si seatu ca-s departe

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 serginho74, on 26 iulie 2016 - 06:37, said:

Masina ti-o cumperi in primul rand in functie de nevoi. Nu stabilind o suma de bani.
Vezi ce ai nevoie si dupa aia calculezi daca ti-o permiti.
Exista o exceptie: banii nu sunt munciti cu sudoarea fruntii, ci vin de la mami si de la tati. :D

Daca tati iti zicel Fiule, iti dau maxim 25k sa iti alegi masina, tu, ca un fiu bun ce esti, nu incerci sa maximizezi consumul de bani?

#7
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Ford Ka !

#8
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Golfu' daca n-are motor mare, e plicticos si comun ca tramvaiu'.
ia o italianca frumoasa sau o japonezarie in 2 usi.

#9
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

 OriginalCopy, on 26 iulie 2016 - 07:18, said:

Exista o exceptie: banii nu sunt munciti cu sudoarea fruntii, ci vin de la mami si de la tati. Posted Image

Daca tati iti zicel Fiule, iti dau maxim 25k sa iti alegi masina, tu, ca un fiu bun ce esti, nu incerci sa maximizezi consumul de bani?

ba da, imi iau o masina de 7-8 mii si restu ii bag in ceva care sa produca alti bani. Posted Image dar, la naiba, n-am avut norocu asta in viata :))

Edited by usrnm, 26 July 2016 - 07:28.


#10
SheHateMe

SheHateMe

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,822
  • Înscris: 03.01.2016
Eu as merge pe Mazda 6. Te incadrezi in buget.

#11
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Daca vrei musai compacta eu ti-as recomanda Mazda 3 Revolution Top 2.0 165CP. N-are trapa panoramica si nici nu e VAG tedei dar sunt sanse mari sa fie mai fiabila.

#12
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

 LuckyCharmes, on 26 iulie 2016 - 02:27, said:

Salut!
Vreau sa îmi achiziționez o mașină nouă până în 25.000 euro de preferabil ar fii ceva mai ieftin de atât
Îmi plac mașinile hatchback în general și mă gândeam la un golf 7 1.6 tdi care ajunge undeva 19.000 si ceva + o trapa panoramica sare de 20.000 îmi plac la nebunie trapele la mașini
Altceva ar fii noul seat Leon (golf-ul săracului) cum se mai spunde Posted Image cu exact același motor
Voi îmi puteți propune si altele bineînțeles dar în legătură cu cele două care ar fii avantajele si dezavantajele acestora , comparandu-le (confort , aspect etc)

Posted Imageti se pare ca golfu e vreo masina a bogatilor? Posted Image

#13
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
Noul Passat?

#14
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 LuckyCharmes, on 26 iulie 2016 - 02:27, said:

Salut!
Vreau sa îmi achiziționez o mașină nouă până în 25.000 euro de preferabil ar fii ceva mai ieftin de atât
Îmi plac mașinile hatchback în general și mă gândeam la un golf 7 1.6 tdi care ajunge undeva 19.000 si ceva + o trapa panoramica sare de 20.000 îmi plac la nebunie trapele la mașini
Altceva ar fii noul seat Leon (golf-ul săracului) cum se mai spunde Posted Image cu exact același motor
Voi îmi puteți propune si altele bineînțeles dar în legătură cu cele două care ar fii avantajele si dezavantajele acestora , comparandu-le (confort , aspect etc)


niste alegeri bune ar "fii" Mazda 3 G165 cu dotari full, sau Mazda 6 mai cheala....sau cel mai chel CX-5....daca nu ne zici ce vrei, ti-am recomandat si compacta si medie si SUV.

#15
AlxMih

AlxMih

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 15.04.2015
Sa ai disponibili 25000 euro si sa-ti doresti golf 7.......ha, ha, ha, dragut
Apropo cati ani ai?

#16
Air_

Air_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.07.2015
Nu mi-as lua golf acum, pt ca actuala generatie e in productie din 2012. Cel mai probabil la anul va aparea noua generatie, golf 8. Golful actual e o afacere daca il iei cand apare noul model si ai parte de reduceri, sau iti iei direct noul model si esti cel mai cool pt ca poti sa-l vinzi si peste 5 ani ca tot ultima generatie va fi :)
Seat/skoda sub nicio forma la banii astia.

Trage o privire la noul Opel astra k. In 20 si un pic de mii il iei full options. Mazda 3 e si ea interesanta.

#17
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
renault Megane gt.

sau ceva italian. avans pentru Tesla 3 și până atunci poate îți intră mințile în cap.

#18
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
Opel adam

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate