Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 

Șanse la redistribuire

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Dumitru56

Dumitru56

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 21.04.2010
Salutare, sunt curios ce șanse sunt să prinzi un loc (taxă) după depunerea cererii de redistribuire (UBB Psihologie)? Și de ce ar mai fi o a doua sesiune de admitere dacă ipotetic se completează toate locurile din vară?

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
si daca din 1000 de studenti se retrag 333? ce se intampla cu locurile respective?

#3
Egosoette

Egosoette

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 28.12.2015
N-ai prins loc? Parca ne miram impreuna cat de usoare sunt subiectele.
Situatia difera de la an la an, n-ai cum sa calculezi sansele, fara sa stii cati din cei admisi se vor retrage. Asteapta listele dupa confirmare.

Sesiune de admitere in toamna se face doar daca nu se ocupa locurile dupa sesiunea din vara.

Edited by Egosoette, 25 July 2016 - 22:48.


#4
Dumitru56

Dumitru56

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 21.04.2010

View PostEgosoette, on 25 iulie 2016 - 22:47, said:

N-ai prins loc? Parca ne miram impreuna cat de usoare sunt subiectele.
Situatia difera de la an la an, n-ai cum sa calculezi sansele, fara sa stii cati din cei admisi se vor retrage. Asteapta listele dupa confirmare.

Sesiune de admitere in toamna se face doar daca nu se ocupa locurile dupa sesiunea din vara.
N-am prins însă încercam marea cu degetul adică să calculez birocrația înainte să se întâmple. Despre sesiunea din toamnă văd că e obiectiv prezentă, așadar s-ar suplimenta dintr-un motiv sau altul, ori nu am văzut să scrie despre ea că e facultativă. Aștept cu sufletul la gura sobei...

View PostDany_Darke, on 25 iulie 2016 - 22:46, said:

si daca din 1000 de studenti se retrag 333? ce se intampla cu locurile respective?
Evident se reportează celor din „pătura” de jos care au depus cerere de redistribuire. Totuși nu am găsit arhivă/ istoric al acestor redistribuiri (cum e pe site-ul altor facultăți) pentru a vedea o tendință a acestor retrageri/ completări de locuri.

#5
Egosoette

Egosoette

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 28.12.2015
Esti printre primii pe lista de asteptare?
De la taxa sigur se vor retrage, dar chiar n-ai de unde sa stii cati sperau la un loc bugetat si cati au avut prima optiune "cu taxa".

#6
Dumitru56

Dumitru56

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 21.04.2010

View PostEgosoette, on 25 iulie 2016 - 23:00, said:

Esti printre primii pe lista de asteptare?
De la taxa sigur se vor retrage, dar chiar n-ai de unde sa stii cati sperau la un loc bugetat si cati au avut prima optiune "cu taxa".
Mda, tot acolo ajung, unde știu și eu că mă agit de pomană. Când n-ai cu ce, n-ai cu ce. Cât despre ordine, sunt  pe 43/135. Să plouă cu panică, să încolțească retragerile Posted Image). Am nevoie numai de O retragere de fapt, cine se simte să facă un pas în față Posted Image

Edited by Dumitru56, 25 July 2016 - 23:07.


#7
Egosoette

Egosoette

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 28.12.2015
Ohoo, se vor retrage mai multi, nu doar o singura persoana. Dar cum ai ajuns tu la concluzia ca ai nevoie sa se retraga o singura persoana, fiind pe locul 43 pe lista de asteptare? Posted Image

Eu nu ma simt, ca n-am dat admitere. Sunt la curent cu "fenomenul" pentru ca am un prieten care tocmai a dat admitere acolo si-ti ocupa locul mult dorit. El sigur nu se retrage.

Edited by Egosoette, 25 July 2016 - 23:14.


#8
Dumitru56

Dumitru56

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 21.04.2010

View PostEgosoette, on 25 iulie 2016 - 23:14, said:

Ohoo, se vor retrage mai multi, nu doar o singura persoana. Dar cum ai ajuns tu la concluzia ca ai nevoie sa se retraga o singura persoana, fiind pe locul 43 pe lista de asteptare? Posted Image

Eu nu ma simt, ca n-am dat admitere. Sunt la curent cu "fenomenul" pentru ca am un prieten care tocmai a dat admitere acolo si-ti ocupa locul mult dorit. El sigur nu se retrage.
Îi doresc succes!

#9
Egosoette

Egosoette

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 28.12.2015
Bafta si tie!
Cu putin noroc, poate se gaseste un loc si pentru tine. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate