Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Marvel's The Defenders ( 2017 )

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
A aparut primul teaser al acestui serial.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wBZtM8q2Z1g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Mai putin de 2 luni pana apare :)

Edited by Blancone, 24 June 2017 - 10:39.


#3
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Conform noului trailer aparut in Asia, il vom vedea si pe The Punisher.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VQkp9g56QR4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D_6J9BqgonU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PAre sa fie plin de actiune. NU arata deloc rau la prima vedere.

#5
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
A fost lansat azi. Am vazut primele 3 episoade si merita.

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
I-am dat nota 6 pentru efort.

Nu ca aveam asteptari prea mari dupa Iron Fist si Luke Cage, dar ma gandeam ca poate va trage putin spre excentricitatea Jessicai Jones sau realismul lui Daredevil. A iesit in schimb ceva mediocru.

[ https://68.media.tumblr.com/4320c1988fb2dbbb63d997077a21ed2d/tumblr_opds5sf67Z1tctq75o1_500.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
dragutz...multe lupte, multa actiune concentrata in doar 8 episoade. ma asteptam la cel putin 12 si vroiam sa faca echipa din prima, nu sa astepte 3 episoade sa le lege povestile

#8
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Deci daca vreau sa ma uit, ar trebui sa vad intai celelalte neaparat? Adica povestile individuale?

Edited by diogene_din_butoi, 20 August 2017 - 18:58.


#9
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Păi Mizu așa a făcut și uite ce dezamăgit e. Tu, dacă te uiți doar la ăsta, poate nu vei avea așteptări așa mari.

#10
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Aa, n-am foarte mari asteptari. De fapt, am vazut Jessica Jones si mi s-a parut OK( amu' e drept cs n-am cautat nod in papura cu orice pret.) La Luke Cage n-am avut rabdare sa ma uit, ca mi se parea ca-s prea multi negri. Nu c-as fi io o persoana rasista, dar de regula, pe astia de regula ii insoteste multa multa drama. Poate ma uit la Iron Fist.

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
As vrea sa zic ca urmarind seriile vei intelege mai bine puterile si motivatiile celor 4, insa in Defenders toate personajele sunt niste caricaturi oricum. Nu doar astia 4, ci si personajele secundare care apar si ele vreo 5 minute de umplutura, iar antagonistii sunt plictisitori si neconvingatori.

Deci ar putea fi o idee chiar buna sa urmaresti seria doar ca pe ceva rapid de actiune, nu pierzi nimic ca nu ai un background pentru x si y.

[ https://media.giphy.com/media/xUA7aV8ApLM7aT1ELm/source.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

View Postdiogene_din_butoi, on 20 august 2017 - 18:57, said:

Deci daca vreau sa ma uit, ar trebui sa vad intai celelalte neaparat? Adica povestile individuale?
teoretic povestea cu "mana" apare doar in "daredevil" si "iron fist". eu as zice ca astea doua sunt un must inainte de "defenders", in ordinea scrisa de mine :) nu de alta dar daredevil lupta in hell's bucatarie cand micutzul miliardar inca se intrena in k'un lun.

jessica jones si luke cage....doar niste oameni cu puteri care se intampla sa cunoasca aceeasi asistenta ca si daredevil si iron fist :) plus ca locuiesc in new york.

#13
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005

View PostVipeR85, on 20 august 2017 - 22:55, said:

jessica jones si luke cage....doar niste oameni cu puteri care se intampla sa cunoasca aceeasi asistenta ca si daredevil si iron fist Posted Image plus ca locuiesc in new york.
Daca ai vazut si celelalte seriale, intelegi personajele mai bine, ce ii motiveaza, interactiunile dintre personaje.
Treaba e ca poti la fel de bine sa citesti cateva paragrafe pe net si esti in tema.

Personal, mi-au placut serialele mai putin Iron Fist care a fost execrabil. Cumva m-a enervat personajul lui si in Defenders, e absolut tamp.
Jessica Jones mi-a placut cel mai mult, chiar daca e aproape in totalitate lipsit de eye-candy.

#14
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Am incercat sa ma uit la daredevil, dar n-am reusit sa trec de primul episod. Cred ca-l las balta.

#15
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

View Postdiogene_din_butoi, on 28 septembrie 2017 - 14:21, said:

Am incercat sa ma uit la daredevil, dar n-am reusit sa trec de primul episod. Cred ca-l las balta.
a inceput "the punisher" ...e cu multe clase peste defendersi...asta cu siguranta vei vrea sa-l vezi.

ps: desi nimeni nu i-a facut inca topic de sine statator...a aparut de 3 zile pe netflix. merita.

#16
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Bun bun The Punisher.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate