Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

EvoTab Fun flash error 163

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
ThDor45

ThDor45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 17.11.2015
Deci,am gasit prin dulap o tableta de a mea veche.M-am uitat pe net pentru un custom rom http://alldro.forume...=2#.V5TnIjWCTDc .Desi ca in trecut am avut romul Newmsty (tableta OEM) am vrut ceva mai brand-new.Am vazut ca acolo era romul lui Seby pentru Alldro Speed care are tot Allwinner A10.Am zis "de ce nu?".L-am flashuit,procedura a fost struna.Am deschis tableta si nu mergea touch-ul.Desigur ca scria si in forum ca "CM 10 nu are touch" dar acela nu era CM.Bun.Am incercat sa aduc inapoi la ES rom (tot in forum) si tot cum am flashuit Seby Rom,am flashuit romul lui ES si pur si simplu stagna la 59% si dadea eroare in LiveSuit.Am incercat si cu Phonex USB,tot error 163 si cu Phonex SD,cand am bagat cardul arata progress barr-ul si dadea fail.Pana la urma,am scriptat prin rom si am reusit sa fac sa mearga touch-ul,doar ca acum nu mai merge GPS si FM (imi trebuie findca folosesc tableta ca GPS).Daca m-ati ajuta sa revin inapoi la 4.0,sau cv compatibil total cu tableta.Nu doar eu am problema,si daca vedeti in final ca si unu are problema asta.


Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate