Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Voi ce abonament aveti?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
anacalin

anacalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.04.2016
Buna,

Am cautat daca mai exista topic-uri similare dar nu am gasit. Daca exista, va rog sa imi dati link si voi sterge postul meu.

Sunt pe abonament la Orange, platesc 5 euro aproximativ cu TVA si am doar 100 mesaje, 600 minute in retea si 60 minute in afara retelei. Vreau sa imi schimb abonamentul sau sa trec pe PrePay. La Vodafone am gasit o oferta interesanta:

- Minute si SMS nelimitat in retea, 1000/ SMS nationale si internationale fix UE, 2500MB internet pe mobil si 100 minute internationale UE mobil si fix.

Am cautat dar nu am gasit optiuni mai bune la acest pret. Are cineva abonament/ optiune mai buna la acest pret, indiferent de provider?

Multumesc.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vezi aici:

http://forum.softped.../page__st__8568

#3
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View Postanacalin, on 24 iulie 2016 - 09:10, said:

Am cautat dar nu am gasit optiuni mai bune la acest pret. Are cineva abonament/ optiune mai buna la acest pret, indiferent de provider?

Multumesc.

-digimobil optim nelimitat, eu platesc 5euroi si am minute nelimitate in orice retea fixa si mobila din romania, trafic internet nelimitat (pana la 5 gb viteza mai mare ,dupa scade viteza dar e internet nelimitat)

NELIMITAT convorbiri in ORICE retea nationala, fixa sau mobila
NELIMITAT convorbiri internationale in principalele retele fixe din UE, SUA, Canada si China si 3000 de minute convorbiri internationale in principalele retele mobile din SUA, Canada, China si UE*
NELIMITAT internet mobil
- viteze de pana la 21,6 Mbps, negarantate, pentru traficul pana la 10GB in reteaua 3G
- viteze de pana la 150 Mbps, negarantate, pentru traficul de pana la 30GB - in reteaua 4G

http://www.rcs-rds.r...elefonie-mobila

Edited by cristirg, 24 July 2016 - 09:29.


#4
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Am fost in Romania in vacanta si am folosit o cartela prepay Vodafone.

De 6 euro am primit nelimitat in retea, vreo 1000 de minute nationale, vreo 200 in UE fix si mobil si vreo 7 giga de internet (1000Mb inclusi, restul un milion de bonusuri, nu stiu pentru ce daca intreaba cineva).

Internet 4G pe iphone 6S. Mergea ca si cum as fi fost acasa pe WIFI.

Mega multumit.

Acum am revenit in Belgia si am avtivat pe Orange optiunea de date 10 Euro - 500Mb. Fara minute, fara nimic.

Romania este paradisul telecomunicatiilor mobile. Mult, bun si ieftin.

Edited by Groot, 24 July 2016 - 09:30.


#5
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008
65 lei la Telekom (Surf L).
Nelimitat minute și SMS-uri naționale
3,5 GB internet la viteză 150 Mbps, apoi nelimitat la 64 Kbps.
750 MB în alte țări.

#6
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008

View Postbogdannn1980, on 24 iulie 2016 - 09:43, said:

Confirmi cele spuse de mine Posted Image. MS Posted Image... cu tarife de 3 ori mai mari decat la RCS-RDS Posted Image
Măcar am acoperire oriunde vrea mușchiu` meu.
În Comuna Poarta Albă și surprinzător că și în Orașul Medgidia, cu telefonul setat pe 4G nu vedea rețeaua 3G a Digi.Mobil. Vedea Orange 2G și 4G, Vodafone 2G și 3G, Telekom 2G.
Când și Digi.Mobil scoate gunoiul și mizeria de internaționale și bagă SMS-uri naționale să mă anunțe și pe mine.

#7
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Or fi tarife de trei ori mai mari, dar ai calitate pe care dincolo nu o ai.

Edited by biogood, 24 July 2016 - 09:48.


#8
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011

View PostKyKyKyKy, on 24 iulie 2016 - 09:48, said:

Măcar am acoperire oriunde vrea mușchiu` meu.
În Comuna Poarta Albă și surprinzător că și în Orașul Medgidia, cu telefonul setat pe 4G nu vedea rețeaua 3G a Digi.Mobil. Vedea Orange 2G și 4G, Vodafone 2G și 3G, Telekom 2G.
Când și Digi.Mobil scoate gunoiul și mizeria de internaționale și bagă SMS-uri naționale să mă anunțe și pe mine.
cine are nevoie de SMS-uri fără număr, nu merge la RDS.  Alții poate vor sa vorbeasca cu rudele și prietenii din străinătate,  și atunci 3.000 de minute pe mobil și nelimitat (vorba bine, ca e ai acolo o limita de câteva mii de minute, parca) către fix e exact ce ii trebuie. Personal, am trecut de la Vodafone și Telekom la RDS și nu îmi pare rău.  In locații în care sunt 99% din timp am semnal ok și la voce și la date. Si platesc doar 22 de lei. Daca aveam si TV de la ei, era si mai ieftin. Mai am cartela de Telekom pe care o încarc odată pe an......sa nu pierd numărul...

#9
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008
Eu am trecut de La Vodafone la Telekom, iar RDS l-am testat cu prepaid și abonament de date.
Am scăpat de Vodafone, de erorile lor și de cerșitul internetului (chiar și la muncă!) în locuri cu semnal slab sau inexistent. Am 9 zile de când sunt abonat Telekom și sunt chiar foarte mulțumit de ce și cum oferă serviciile. Am avut un singur apel păierdut, cel mai probabil din cauza handover-ului pe 4G cu Orange.

#10
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012
Orange ME 13 Deezer ( 12,58 euro )
Nelimitat minute si sms-uri in retea
500 de minute nationale din care 100 internationale ( fix si mobil UE )
2 GB la viteza 4G+ ( 300/50 )
si nelimitat trafic de internet in aplicatia Deezer
( abonamentul a fost incheiat in noiembrie 2015 ) am avut 4 luni promo reducere 100 % la abonament
+ achiztie telefon Huawei P8 Lite ( 330 de lei ) mi-au oferit 400 puncte OTY  cam 78 de euro reducere ) asa am ajuns la pretul asta
p.s. Am venit cu numarul de la vodafone in reteaua Orange ( in august 2015 ) am avut initial un abonament prepay valabil 3 luni

Astept urmatoarea fidelizare care incepe in aprilie 2017 ( dar nu  voi mai achizitiona telefon )

Edited by alexandrubold, 24 July 2016 - 10:43.


#11
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
încărcat  prepay de la băieții deştepți ,20 euro la 50 lei .
cu 12,5 lei/lună am activat cu nelimitat ,sute de min,5gb net
v am spart pe toți.

Edited by viks, 24 July 2016 - 11:06.


#12
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
anacalin are 40 posturi, isi trage un avatar cu o domnisoara frumoasa si candida, deschide topicuri in care ne da tema de casa si apoi pleaca.

#13
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View PostIon_de_la_Raion, on 24 iulie 2016 - 11:28, said:

anacalin are 40 posturi, isi trage un avatar cu o domnisoara frumoasa si candida, deschide topicuri in care ne da tema de casa si apoi pleaca.

mirc-ul nu mai e la moda. Eu am raspuns la topicuri deschise de mine si dupa 6 luni fara sa se opareasca nimeni.

#14
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008


View Postbogdannn1980, on 24 iulie 2016 - 13:11, said:


Tehnologia 4G este inca la inceput la ei. Am neamuri in Medgidia, i-am intrebat si au semnal 3G si pe alocuri 4G  destul de bun atat in zona Medgidie cat si-n imprejurimi. Si pe la Cernavoda este tot la fel. Nu mai iau in calcul Constanta unde 3G-ul si 4G-ul rupe randurile
Peste tot pe unde am fost merge bine 4G si 3G si n-am mai vazut de mult semnal de roaming Vodafone la ei. Asa ca... lasa jos muschiul tau, vezi sa nu se ramoleasca, ca macane rau ce ai scris acolo. Cine este din zona aceea rog sa confirme cele spuse de mine.
Apropo... cand cumperi un abonament de telefonie mobila esti interesat de cate sms-uri ai sau de cate minute ai sa vorbesti cu cunoscutii? Ori esti timid si nu-ti place sa vorbesti la telefon? ... ti-e frica ca te agata vreo gagica? Posted Image... si cu muschiul tau ce faci? Posted Image. Un sms national in reteaua Digi este un EUROCENT Posted Image... in caz ca est timid si nu vrei sa vorbesti cu cunoscutii la telefonPosted Image

Situatia reala aici http://www.rcs-rds.r...perire-servicii La poarta alba vad ca aveti si FTTB si FTTH Posted Image. Cand ti-o veni in poarta Orange, Telekom, Vodafone si UPC in poarta cu aceste tehonologii sa ma anunti Posted Image

În Luxor nu aveau 3G, iar 4G nu știu. E rețeaua prea neimportantă pentru mine ca să schimb telefonul ca să stau pe 4G.
Și cu jaful de Digi.Mobil la 0,01 cenți Ś minim 1000 SMS-uri... Sunt bani taică.
Închide gurița că nu mi-am făcut abonament pe banii tăi.

#15
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011

View PostKyKyKyKy, on 24 iulie 2016 - 15:42, said:

În Luxor nu aveau 3G, iar 4G nu știu. E rețeaua prea neimportantă pentru mine ca să schimb telefonul ca să stau pe 4G.
Și cu jaful de Digi.Mobil la 0,01 cenți × minim 1000 SMS-uri... Sunt bani taică.
Închide gurița că nu mi-am făcut abonament pe banii tăi.
Daca ai nevoie de SMS-uri de ordinul miilor/luna, clar DIGI nu e pentru tine....dar asta nu inseamna ca nu e o retea care se potriveste altor clienti....personal trimit maxim 50 SMS-uri/luna.....pentru mine DIGI e momentan reteaua care mi se potriveste...asta nu inseamna ca unul dintre noi e mai destept ca celalalt, doar ca avem nevoi de comunicare diferite....si e super ca exista cate o retea pentru fiecare.....

#16
Minimalistul

Minimalistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 13.02.2016

View Postanacalin, on 24 iulie 2016 - 09:10, said:

. Are cineva abonament/ optiune mai buna la acest pret, indiferent de provider?
Da! Digi Mobil Optim Nelimitat. Presupunand ca nu ai alte servicii de la RCS & RDS: 5,81 € (TVA inclusa). Minimul este de 2,9 €, astfel: cel putin 2 servicii Digi si minim 4 abonamente Digi Mobil Optim Nelimitat.
Beneficii: nelimitat in orice retea nationala (fixa sau mobila, inclusiv Digi Mobil) / nelimitat in principalele retele fixe din UE, SUA, Canada, China si 3000 de minute  in principalele retele mobile din SUA, Canada, China si UE / 3G=10 GB, 4G= 30 GB sau 20 GB + 3G  / SMS-uri nelimitate in Digi Mobil / fara SMS-uri nationale.

Edited by Minimalistul, 25 July 2016 - 05:13.


#17
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostKyKyKyKy, on 24 iulie 2016 - 09:48, said:

Când și Digi.Mobil scoate gunoiul și mizeria de internaționale și bagă SMS-uri naționale să mă anunțe și pe mine.
Pentru tine se va face o retea speciala care sa iti ofere SMS-uri nelimitate oriunde in lume.

Intr-un final poate ai sa-ntelegi si tu ca marea majoritate a oamenilor nu sunt dependenti de SMS-uri si nu isi aleg ofertele dupa criteriile care ti se potrivesc tie. Asa ca iti doresc cotizare placuta la Telekom si lipsa acoperire Digi ca sa nu te abonezi vreodata la ei.

Edited by danutz1, 25 July 2016 - 06:51.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pune screenshot la harta daca vorbesti despre harta, pagina aia e outdated. Semnal pe 900 outdoor sunt convins ca e.

3G voce (-106dBm): http://www.rcs-rds.ro/harta-3g
3G date (-98dBm): http://www.rcs-rds.ro/harta-3g-date

Sa pui screenshot si in 2-3 luni, cand acea zona va fi albastru inchis. Posted Image

Edited by MembruAnonim, 26 July 2016 - 00:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate