Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vreau sa dau in judecata trustul Intact Media

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1
stan_108

stan_108

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.12.2014
Buna ziua,

Am observat ca de un an de zile antenele lui voiculescu, trustul Intact Media, se ocupa de site-uri de anunturi. In ianuarie au inceput sa lucreze la homezz/ro unde lumea poate sa publice anunturi imobiliare. Site-ul pare sa fie gata iar la aplicatie au dat drumul acum o saptamana. Ceea ce inseamna ca o sa inceapa in curand sa isi promoveze masiv site-ul imobiliar pe televiziunile lor. Ei au putere media foarte mare, adica pot sa lanseze orice site doresc si cu reclama facuta pe posturile lor pot deveni oricand no 1 - exemplu cum au facut cu lajumate.

Acum un an mi-am infintat o firma in domeniul anunturilor imobiliare online si astfel de schimbari ma afecteaza. Ce parere aveti... as avea vreo sansa sa castig procesul daca ii dau in judecata pentru pozitie dominanta, in sensul ca avand televiziunile si lansand site-uri de anunturi pot afecta foarte mult concurenta - care nu dispune de televiziuni si bani pentru publicitate limitat fata de resursele lor.

Orice idee sau recomandare este binevenita, chiar daca vor exista critici care se vor gandi ca intrebarea mea este cel putin bizara.

#2
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Nu prea ai sanse de castig.

#3
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
se numeste concurenta ! si e buna uneori.

plateste si tu si vei aparea si tu la tv cu site-u tau. e doar vreo 8000 de dolari minutul de reclama.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Dar de ce te limitezi la ei? :)

Nu prea intelegi cum merg afacerile, nu-i asa?

#5
stan_108

stan_108

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.12.2014

View PostD3an, on 24 iulie 2016 - 00:18, said:

doar vreo 8000 de dolari minutul de reclama.

DOAR!!!

#6
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Neaparat sa-i dai in judecata => numa asa poti intra subit in faliment Posted Image

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Si daca ai dreptate nu o sa castigi. Alea apartin celor de sus, tu esti un simplu muritor de pe softpedia, nu te baga aia in seama. Asa ca incearca sa iti castigi de o paine pe langa ei :).
Sau daca nu incearca sa mergi la niste cursuri de marketing, te vor ajuta mult. Te-as ajuta si eu cu sfaturi dar n-am timp, chef.

#8
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Limba Romana are mai multe ... banuiesc ca esti erudit si intelegi termenul "o ... de ....la jumate "!

Te crezi in USA ?
E posibil ceea ce doresti , doar in cazul in care ai un anumit contract ferm , dar ma indoiesc ca ai gasit un "prost care sa scrie conditiile tale " !

P.S.-Am boala pe tot ce insemna Intact ! Banuiesc , ca nu ai cunoscut personaje ca mine !
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dGTGM1nfCYs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

P.S. - Sa nu ma dai in judecata , ca e posibil sa .... !!

Edited by tidicristi, 24 July 2016 - 00:52.


#9
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,367
  • Înscris: 06.02.2008
Poti anunta Consiliul Concurentei dar sansele de a obtine ceva in instanta sunt minime. Faptul ca ei se promovează pe postul propriu nu este asimilat abuzului de poziție dominanta.

#10
jhonnybravo

jhonnybravo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.07.2016
si eu vreau sa conduc lumea:|..dar..nici nu stiu de unde sa incep..cred ca ar trebui sa vad, macar presedinte sa fiu, si de acolo tot inainte:))

apropo, tu ai venit aici sa postezi numele site-ului lor (concurenta), practic ii ajuti pe ei. nu mentionezi deloc site-ul tau:)..asa ca
1: lucrezi pentru ei, te-am prins:))
2: nu esti foarte istet:|

#11
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Sunt multe metode de a face reclama ieftina :). Be smart about it, that's all.

#12
stan_108

stan_108

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.12.2014

View Postjhonnybravo, on 24 iulie 2016 - 00:59, said:

apropo, tu ai venit aici sa postezi numele site-ului lor (concurenta), practic ii ajuti pe ei. nu mentionezi deloc site-ul tau:)..asa ca
1: lucrezi pentru ei, te-am prins:))
2: nu esti foarte istet:|

Daca mentionam adresa site-ului meu cu siguranta intrebarea mea ar fi fost moderata/stearsa poate banat. Daca ma asigura vre-un moderator ca nu se va intampla atunci mentionez site-ul, cu mare placere. Scopul meu este sa primesc raspuns la intrebare.

Edited by stan_108, 24 July 2016 - 01:28.


#13
jhonnybravo

jhonnybravo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.07.2016

View Poststan_108, on 24 iulie 2016 - 01:27, said:

Daca mentionam adresa site-ului meu cu siguranta intrebarea mea ar fi fost moderata/stearsa poate banat. Daca ma asigura vre-un moderator ca nu se va intampla atunci mentionez site-ul, cu mare placere. Scopul meu este sa primesc raspuns la intrebare.


Pai, logic..tu crezi ca iti iei ban daca iti faci reclama, dar nu-ti iei ban daca faci altora reclama:)..logic nu:)

Si, daca tu crezi si iti permiti din punct de vedere financiar sa-i dai in jundecata, nimic nu te poate opri:)

#14
stan_108

stan_108

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.12.2014

View Postjhonnybravo, on 24 iulie 2016 - 01:42, said:

Pai, logic..tu crezi ca iti iei ban daca iti faci reclama, dar nu-ti iei ban daca faci altora reclama:)..logic nu:)

Am mentionat site-ul antenelor pentru a da exemplu concret stiind faptul ca e destul de cunoscut deci nu se poate suspecta ca este al meu.

#15
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
dar daca tu ai fi si actionar la un ziar, iar in el ai face reclama site-ului tau, un altul care nu are bani sa-ti plateasca o pagina intreaga ca sa concureze cu tine la reclama si promovare, de ce nu te-ar da in judecata ca tu ai cu ce sa faci reclma si el nu?

aaaa, atunci nu este bine, altul sa nu-ti faca tie nimic, dar tu sa-i faci altuia. se numeste concurenta, bun venit in lumea afacerilor, asa se aleg firmele si afacerile de catre clienti, concurezi cu ceilalti, rezisti si vii cu ceva irezistibil, rezisti, dar daca stai in fotoliul de director si astepti sa-ti vina totul la picioare, doar pt ca tu esti mare sef de trib, degeaba ai mai investit pana atunci, puteai sa joci si la pacanele ca era exact acelasi lucru.

daca ar fi monopol, nu e bine, ca vrei si tu o sansa, dar daca trebuie sa concurezi, iar nu e bine, ca de ce capra vecinului e mai grasa decat a ta?

#16
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View Poststan_108, on 24 iulie 2016 - 00:13, said:

...........Acum un an mi-am infintat o firma in domeniul anunturilor imobiliare online si astfel de schimbari ma afecteaza. Ce parere aveti... as avea vreo sansa sa castig procesul daca ii dau in judecata pentru pozitie dominanta, in sensul ca avand televiziunile si lansand site-uri de anunturi pot afecta foarte mult concurenta - care nu dispune de televiziuni si bani pentru publicitate limitat fata de resursele lor.
............
Orice idee sau recomandare este binevenita, chiar daca vor exista critici ...............
Te-au menajat cei de mai sus ...
Deci TU , cu 100E investiti ,vrei sa faci afacerea lu' peste oparit si te" afecteaza " altul care a pus o afacere identica intr-o forma mai evoluata ???? Tu te si visezi " concurenta " ????
Ce-ai vrea tu , sa se limiteze lumea la nivelul tau ?

#17
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Poststan_108, on 24 iulie 2016 - 00:13, said:

Orice idee sau recomandare este binevenita, chiar daca vor exista critici care se vor gandi ca intrebarea mea este cel putin bizara.
Ideea ta nu este deloc bizara, este chiar normala pentru o tara ca Romania, fost-comunista, in care capitalismul nu a patruns in mentalul colectiv.

#18
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 03.01.2013
vodafone + orange de ce crezi ca nu ii dau in judecata pe cei de la rcs-rds ca fac reclama gratis la digimobil pe canalele lor?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate