Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema cu BMW E39

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
teodorescuSorin

teodorescuSorin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.07.2016
Astazi cand circulam cu masina prin oras, deodata nu am mai avut frane. Pedala era moale, si dupa cateva repetari s-a intarit dar masina tot nu frana. Tipul masinei mele este BMW 520, diesel, 100 kw, caroserie E 39, an fabricatie 2001.
Aceleasi simptome au mai fost acum 2-3 saptamani, dar apoi si-a revenit pedala singura. Acum a recidivat.
I-am schimbat lichidul de frana la instalatie, si aerisire, dar nu s-a intamplat nimic.
In momentul de fata, franele si-au revenit, dar imi este teama sa nu fie ca acum 2-3 saptamani si sa recidiveze.
Care ar putea fi cauza acestei probleme? A mai trecut cineva printr-o situatie similara?

Multam!

Offtopic** Cum se poate verifica daca functioneaza electroventilatorul pe direct?(unde are mufe daca e sa conectez dorect la baterie? daca declanseaza sau nu declanseaza?)
multumesc!

Edited by teodorescuSorin, 23 July 2016 - 20:42.


#2
doru700

doru700

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 16.03.2010

 teodorescuSorin, on 23 iulie 2016 - 20:35, said:

Astazi cand circulam cu masina prin oras, deodata nu am mai avut frane. Pedala era moale, si dupa cateva repetari s-a intarit dar masina tot nu frana. Tipul masinei mele este BMW 520, diesel, 100 kw, caroserie E 39, an fabricatie 2001.
Aceleasi simptome au mai fost acum 2-3 saptamani, dar apoi si-a revenit pedala singura. Acum a recidivat.
I-am schimbat lichidul de frana la instalatie, si aerisire, dar nu s-a intamplat nimic.
In momentul de fata, franele si-au revenit, dar imi este teama sa nu fie ca acum 2-3 saptamani si sa recidiveze.
Care ar putea fi cauza acestei probleme? A mai trecut cineva printr-o situatie similara?

Multam!

Offtopic** Cum se poate verifica daca functioneaza electroventilatorul pe direct?(unde are mufe daca e sa conectez dorect la baterie? daca declanseaza sau nu declanseaza?)
multumesc!

salut ,ventilatorul nu se strica ,se strica unitatea electronica care al comanda .este defect specific la bmv ..la sistemul de franare nu este de gluma .posibil pompa de frana sa fie de vina ..dar un mecanic bun poate sa depisteze defectul 100%

#3
jhonnybravo

jhonnybravo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 18.07.2016
service

#4
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012
@initiator: mergi la service si rezolva problema cu franele ca e mai ieftina decat sa indrepti tablaria la masina daca ai ghinion sa ti faca figuri frana intr un moment total nepotrivit.

#5
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"Aceleasi simptome au mai fost acum 2-3 saptamani, dar apoi si-a revenit pedala singura. Acum a recidivat."
Esti un inconstient !
Nu ne intereseaza ca mori tu dar ne intereseaza ca poti omora oameni (familie) nevinovati .
La sistemul de franare la cel mai mic semn de functionare incorecta se merge in service , nu la capat de bloc , nu cu nea Dorel langa o bere ci la service . Dupa operatiunea de remediere a problemei se pune masina pe bancul de franare .
Bine ca avem BMW seria 5 ...

Edited by xilo, 23 July 2016 - 22:50.


#6
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 A10, on 23 iulie 2016 - 22:32, said:

rezolva problema cu franele ca e mai ieftina decat sa indrepti tablaria la masina

Si oasele si organele sfaramate.

#7
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Pompa de vacum. Rezolvarea e data de colegi= service.

#8
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Dar nu la Ghita din fundul curtii, care a reparat "jde beamveuri". Mergi la reprezentata sau la un service calumea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate