Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Update gratuit Windows 10

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 14.03.2009
Buna ziua tuturor. Am avut zilele trecute o discutie in contradictoriu cu un prieten, referitoare la update-ul gratuit Windows 10, disponibil oricarui utilizator de sistem de operare Windows, indiferent daca este sau nu cumparat ... eu cred ca cei de la Microsoft vor doar sa promoveze acest produs, pe cand prietenul meu crede ca este doar o modalitate de a atrage utilizatorii care au folosit pana acum Windows piratat, ca ulterior sa-i oblige la plata licentei. Pe de alta parte, imi pare rau ca am renuntat la Windows 7 licentiat si mi-am cumparat Windows 10, inainte ca update-ul sa fie gratuit. Voi ce credeti?

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Da.

#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

View Postmurilexix, on 23 iulie 2016 - 14:46, said:

update-ul gratuit Windows 10, disponibil oricarui utilizator de sistem de operare Windows, indiferent daca este sau nu cumparat
Pai nu e asa. Daca inainte nu avea Windows legal nici acum nu are. Faptul ca merge upgrade-ul, nu insemna nimic. Si pana la 10 puteai face upgrade, da' tot ilegal era.

#4
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011

View Postmurilexix, on 23 iulie 2016 - 14:46, said:

...
imi pare rau ca am renuntat la Windows 7 licentiat si mi-am cumparat Windows 10, inainte ca update-ul sa fie gratuit. Voi ce credeti?
De ce ai cumparat, daca aveai licenta deja?
Ai cumparat o versiune care nu se primeste prin update?
...
(Parca update-ul a fost gratuit de cand s-a lansat acum un an, si va mai fi cateva zile)

Edited by costeld69, 23 July 2016 - 15:10.


#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Postmurilexix, on 23 iulie 2016 - 14:46, said:

Pe de alta parte, imi pare rau ca am renuntat la Windows 7 licentiat si mi-am cumparat Windows 10, inainte ca update-ul sa fie gratuit. Voi ce credeti?

noi ce credem? ca minti cu nerusinare.

in faza beta, puteai fi tester, evident, gratuit, in momentul lansarii oficiale, w10 a fost liber de update oficial pana la sfarsitul acestei luni, asadar, in ce moment ai cumparat tu o licenta, fara ca w10 sa fi fost gratuit de upgrade?

ca ai cumparat o licenta w10 si ai aflat apoi ca este de fapt liber de upgrade, e alta mancare de peste, dar in felul cum ai expus, ne iei de fraieri

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu este de dorit inca un topic pe aceeasi tema despre care s-a discutat deja la acest topic (pinned): http://forum.softped...-to-windows-10/

@initiator
S-a discutat deja pe larg despre ceea ce te intereseaza pe tine atat la topicul din link cat si la topicul general despre Windows 10.

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
1. Update-ul gratuit e doar ptr posesorii de Windows 7, 8, 8.1 ( nu si ptr cei cu versiuni Enterprise )- nu ptr "orice versiune".
2. Da, e o metoda de promovare, mai ales ca e un sistem care inca are probleme.
3. Nu este gratuit ptr cei cu Windwos pirat - in majoritatea cazurilor detecteaza piratarea si nu se instaleaza. Uneori e pacalit - depinde de cum a fost piratat, dar chiar si in cazul asta nu e legal - nu ai licenta achizitionata.
4. S-a mai discutat de chestia asta deja si ai topic DEDICAt - AICI - http://forum.softped...nta-windows-10/

NU era cazul de inca un topic pe subiect.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate