Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Nokia P1 cu sistem de operare Android (in stadiul de zvon)

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,710
  • Înscris: 07.02.2011
Pe unele site-uri de la noi se comenteaza aparitia de telefoane noi Nokia cu Android produse de Foxonn
go4it
orange
In ambele cazuri e folosita sursa: http://www.nokiapowe...-first-markets/
Deja Nokia N1  cu android se gasesc in alte tari: http://www.nokiapowe...m/tag/nokia-n1/
Credeti ca vom avea si in Romania?
...
Folosind aceeasi sursa Nokiapoweruser, e un comentariu si aici: softpedia

Edited by costeld69, 23 July 2016 - 00:46.


#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
Nokia N1 se gasea la un moment dat si in Romania.
Varianta Taiwan cred.

Abia astept sa renasca. Faceau chestii faine, pacat ca au avut orgolii fatale.

#3
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Nokia nu mai are nicio legatura cu nokia. Cel mult, un design, iar de restul se va ocupa foxconn-proiectare, asamblare, distributie. Stiu ca si Apple asambleaza prin foxconn, insa apple nu-si inchiriaza numele, ci decide singur ce/cum sa puna pe telefoanele lor..
Daca vreti calitatea nokia, cumparati telefoanele de pana in 2014.
Adios...hai sa nu plecam dupa fenta si sa vedem aceasta reinviere ca pe ceea ce este de fapt, si anume o ocazie a unora de a mai mulge putin ce a mai ramas din brandul vechi.
Culmea nesimtirii ar fi sa vina si cu niste preturi de nivelui lui samsung, sony sau LG.

Edited by n-amname, 23 July 2016 - 02:52.


#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
Din cate stiu tactica va fi aceiasi ca la Apple, adica Nokia Oyi proiecteaza si decide, trimite la Foxconn si aia fac.

btw. cand expira angajamentul cu Microsoft?

#5
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,806
  • Înscris: 09.12.2012
^ Contractul cu M$ expira in Q3 2016,prin septembrie-octombrie,oricum primul telefon va fi lansat in Ianuarie 2017,si bineinteles nu va fi P1 cum zic astia,nici macar la design.
HMD Oyi e actuala "companie"  care proiecteaza si decide,doar ansamblarea o va face Foxconn.
NOKIA in sine nu va mai crea telefoane cum a facut acum cativa ani.

#6
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
la cati jucatori chinezi au aparut puternic pe piata... nokia nu mai are nici o sansa...

#7
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Mai degrabă o să fie o tactică gen Alcatel (TCL), Philips (CEC), dar cu ceva mai mult marketing.

#8
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 01.03.2015
Daca de la bun inceput intrau cu android si nu windows acum erau  mari. Faptul ca apare nokia care nu e nokia ci foxcomm sau cum le-o mai zice e egal cu zero. In ziua de azi nu prea mai vinzi cu firma ci cu partea hardware.

#9
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,007
  • Înscris: 29.06.2011
Tot Android.........daca faceau cu W10 poate redeveneam client Nokia.

#10
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
..au pierdut startul de prin 2007. Daca lasau orgoliile cu Symbian si se apucau de Android, acum aveau o sansa pentru ca in 2007-2008 Nokia inca mai reprezenta punctul de referinta al telefoanelor. Dupa ce a intrat pe piata iphone si majoritatea telefoanelor fara butoane, ei inca se mai incapatanau...
Singurul lor lucru care ar putea sa il faca e sa iasa pe piata la lansare cu o serie de telefoane strong la preturi mici...desi nu cred pentru ca Huawei si alti producatori chinezi sunt deja inainte. Ca sa nu mai spun de marcile autohtone Allview de exemplu...care hai sa fim seriosi, tine pasul pe piata interna.

Edited by tehnics, 23 July 2016 - 08:09.


#11
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 01.03.2015
Daca nu o sa mai cumparam jeguri la superpret de la olviu nu o sa mai tina pasul. Au preturi nesimntite. P*** mea parca ar fii cine stie ce marca de isi permit sa aiba preturi mari. Fraierii sunt aia care dau nu cei care cer. Scuze de offtopic.

#12
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014
Baietii?! Facem pariurile? Eu pariez pe-o votca ca va fi un esec. Voi cu ce plusati?

#13
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 01.03.2015
Eu dau o bere. E mai ieftina. 😊

#14
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014
Vezi ca exista si sortimente mai scumpe de bere :P

View Posttehnics, on 23 iulie 2016 - 08:07, said:

..au pierdut startul de prin 2007. Daca lasau orgoliile cu Symbian si se apucau de Android, acum aveau o sansa pentru ca in 2007-2008 Nokia inca mai reprezenta punctul de referinta al telefoanelor. Dupa ce a intrat pe piata iphone si majoritatea telefoanelor fara butoane, ei inca se mai incapatanau...
Singurul lor lucru care ar putea sa il faca e sa iasa pe piata la lansare cu o serie de telefoane strong la preturi mici...desi nu cred pentru ca Huawei si alti producatori chinezi sunt deja inainte. Ca sa nu mai spun de marcile autohtone Allview de exemplu...care hai sa fim seriosi, tine pasul pe piata interna.
Huawei s-au ridicat chiar foarte bine. N-are nokia șanse să ajungă la nivel de huawei.

View Posteu-DECEBAL, on 23 iulie 2016 - 07:35, said:

Daca de la bun inceput intrau cu android si nu windows acum erau  mari. Faptul ca apare nokia care nu e nokia ci foxcomm sau cum le-o mai zice e egal cu zero. In ziua de azi nu prea mai vinzi cu firma ci cu partea hardware.
Eee. Nu doar hardware. Contează foarte mult și optimizarea si update-urile software. De multe ori telefoane puternice sunt puse jos de soft prost optimizat. Sunt bune doar pe hârtie.

#15
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 01.03.2015
Asa e. 😊

#16
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
eee... se duc unde le e locul... langa motorola si ericsson Posted Image

Edited by Nero-d, 23 July 2016 - 14:47.


#17
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005

View PostSerafim606, on 23 iulie 2016 - 09:50, said:

Vezi ca exista si sortimente mai scumpe de bere Posted Image


Huawei s-au ridicat chiar foarte bine. N-are nokia șanse să ajungă la nivel de huawei.

Scuza-ma...aici am gresit. Dimpotriva, am vrut exact ce ai spus tu, anume ca Huawei s-a ridicat extrem de repede si din urma vine Xiaomi. Nu cred ca Nokia mai are o sansa...never ever. A fost odata....Nokia.
Singurul lor avantaj ar fi sa scoata ceva care sa rupa gura targului la preturi imbatabile si....multa, multa publicitate, pentru ca au nevoie, altfel vor fi la fel ca Microsoft la partea de telefonie dar slabe sanse.
In primul rand sa redefineasca formele si materialele. Ultima data cand am luat in mana un Nokia am crezut ca e jucaria lu feciormiu...albastru deschis si o forma de jucarie. Imediat l-am pus la loc si m-am uitat la Huawei.

#18
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nokia erau puternici ca brand acum ceva vreme fiindca se bazau pe calitatea in general foarte buna a device-urilor.Au fost valabili pana au aparut primele telefoane mai destepte putin,gen cele cu touch si abilitati mai avansate de navigare pe internet etc etc,cu apple punandu-le capac definitiv.Cine isi mai aduce aminte ce cosmar era sa ai mai multe dispozitive Nokia in casa si sa incerci ceva cat de cat interesant cu ele, gen transferul de aplicatii/fisiere intre pc si telefon?Aveau nokia suite/ovi suite care de multe ori se bateau cap in cap, erau uriase ca si program (gen Nero),aveau multe dependinte si de multe ori 2 telefoane diferite erau suportate de 2 variante diferite de nokia suite.Apoi,cu Symbianul lor era problema rularii aplicatiilor pentru versiuni diferite de symbian,versiuni care adesea erau incompatibile.Colac peste pupaza,preferau constant sa schimbe mufa de incarcare , layoutul jackului audio (de mergeau castile doar daca apasai microfonul), dar si marimea acestuia (parca ei aveau un jack foarte subtire,de 2.5 mm.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate